زمان بارگزاری این صفحه: 5:17 AM UTC

کارگزاران زیر سایه خاتمی عمل می کند/ خط قرمز تمام گروه های اصلاح طلب خاتمی است

یقینا انتخابات سال 92 پیروزی اصلاح طلبان بود، چراکه آقای روحانی مستاصل به حمایت اصلاح طلبان بود و رهبری آقای خاتمی و هاشمی نیز در این روند نقش مهم و موثری داشت.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

فیاض زاهد، فعال سیاسی اصلاح طلب در گفت‌وگو با راه دانا در خصوص روند فعالیت اصلاح طلبان در مسیر انتخابات مجلس، اظهار داشت: به نظر می آید با برگزاری اولین همایش اصلاح طلبان، تحرکاتی در این جریان به وجود آمده و حالا بعد از بدست آمدن پیروزی در جریان انتخابات سال 92، اعتماد به نفس به دست آورده اند و اگر همه چیز در چارچوب قانون پیش رود، شاهد انتخابات خوبی خواهیم بود.

زاهد در پاسخ به این سوال که آیا انتخابات سال 92 را می توان پیروزی اصلاح طلبان قلمداد کرد یا خیر، گفت: یقینا انتخابات سال 92 پیروزی اصلاح طلبان بود، چراکه آقای روحانی مستاصل به حمایت اصلاح طلبان بود و رهبری آقای خاتمی و هاشمی نیز در این روند نقش مهم و موثری داشت.

این فعال اصلاح طلب درباره رهبر جریان اصلاحات برای انتخابات سال آینده مجلس، عنوان کرد: خط قرمز تمام گروه های اصلاح طلب آقای خاتمی است. جامعیت و رهبریت آقای خاتمی پذیرفته شده است و عالیترین هماهنگی ها نیز زیر نظر وی صورت می گیرد.

وی در ادامه به ائتلاف اصلاح طلبان با کارگزاران اشاره کرد و افزود: کارگزاران زیر سایه آقای خاتمی عمل می کند و هم عرض ایشان قرار نمی گیرد. شرایط به وجود آمده بیشتر به فضاسازی رسانه های رقیب وابسته است اما هیچ گروهی بدون حمایت و مشروعیت بخشی آقای خاتمی از نظر افکار عمومی در تیم اصلاح طلبان قرار نمی گیرد.

زاهد در خصوص نقش هاشمی رفسنجانی در جریان اصلاحات گفت: قطعا آقای هاشمی نقش برجسته ای در فعالیت های اصلاح طلبان خواهد داشت.

این فعال اصلاح طلب در پایان درباره احتمال ائتلاف دولت و اصلاح طلبان در راستای انتخابات مجلس، اظهار داشت: دولت متولی اجرای انتخابات است و مجبور است که به چارچوب های قانونی پایبند باشد. اصلاح طلبان در تلاش خواهند بود مجلسی شکل بگیرد که بیشترین حد تعامل را با دولت داشته باشد.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه