زمان بارگزاری این صفحه: 2:33 AM UTC

کاندیداهای احتمالی انتخابات مجلس دهم در آستانه اشرفیه

کاندیداهای احتمالی انتخابات مجلس دهم در آستانه اشرفیه

با اینکه بیش از یکسال به انتخابات مجلس شورای اسلامی مانده اما کاندیداهای احتمالی مجلس در آستانه اشرفیه از هم اکنون خود را برای این ماراتن نفس گیر آماده می کنند.

  پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

براساس شنیده ها واخبار غیررسمی به بررسی اجمالی این گزینه ها می پردازیم؛

محمد علی رمضانی

محمد علی رمضانی؛ مدیرکل سابق تعاون گیلان و فرماندار اسبق آستانه اشرفیه که در انتخابات مجلس نهم با اختلاف کمی از راهیابی به مجلس باز ماند.

وی متولد ۱۳۴۲ در روستای  دستک بخش کیاشهر بوده و دانشجوی مقطع دکتری در دانشگاه تهران است.

این کاندیدای احتمالی و خوشنام با توجه به مقبولیت عمومی و همچنین سمت های استانی یکی از محتمل ترین گزینه های ورود به بهارستان در حوزه انتخابیه آستانه اشرفیه است.

این استاد دانشگاه  بدلیل  حضور  در استانهای  مختلف و نیز شهرستانهای متعدد استان  گیلان شخصیتی  استانی ملی  است و با توجه به رویکرد  های منطقی وی که از مبانی  دینی برخاسته  است مورد علاقه  مردم مخصوصا “جوانان در استانهای مختلف و از جمله  شهرستان خویش می باشد .


سید رضا جواد پور

سید رضا جواد پور؛  فرماندار ماسال در دولت احمدی نژاد و فرماندار فعلی لنگرود که نشاندهنده تعامل ستودنی وی با ۲ دولت است! البته پیش از فرمانداری لنگرود شایعه هایی مبنی بر انتصاب وی به سمت معاونت استاندار نیز شنیده می شد.

جواد پور دارای مدرک کارشناسی ارشد بوده و سابقه شهرداری آستانه اشرفیه را نیز در کارنامه دارد. بسیاری از فعالان سیاسی از وی به عنوان یکی از کاندیداهای مجلس دهم نام می برند اما باید ببینیم که با توجه به سوابقی که دارد کدام حوزه انتخابیه را انتخاب می کند آستانه، لنگرود و یا تالش، رضوانشهر و ماسال.


 

یونس رنجکش

یونس رنجکش؛ فعال سیاسی، روزنامه نگار و سرپرست فعلی اداره کل فرهنگی و اجتماعی استانداری گیلان که گویا سودای بهارستان دارد.

رنجکش از اصلاح طلبانی است که از نفوذ زیادی در بین اعتدالیون نیز برخوردار است. البته اخیرا شنیده هایی مبنی بر انتصاب وی در یکی از فرمانداری های شهرهای غربی به گوش می رسد.

وی که در یکسال اخیر مشکلات زیادی در اخذ حکمش داشت باید دید که آیا می تواند تاییدیه خود را از شورای نگهبان دریافت کند؟


محمد حسین قربانی

محمدحسین قربانی؛ دندانپزشک و نماینده فعلی آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر است.

وی در دوره گذشته در رقابتی نزدیک با رمضانی راهی بهارستان شد.

قربانی متولد روستای پنچاه آستانه بوده و در صورت تمایل و ثبت نام، سومین دوره انتخابات مجلس را تجربه خواهد نمود. البته شنیده ها حکایت از ریزش نیروهای انتخاباتی وی در این حوزه دارد که در آینده ممکن است مشکلاتی را برای انتخاب مجدد وی ایجاد کند البته بیش از یکسال دیگر به پایان مجلس نهم باقیست و وی فرصت کافی برای جلب نظر این عده را خواهد داشت. باید دید که وی در انتخابات آینده نیز می تواند گوی سبقت را از رقبایش برباید و یا اینکه مانند مجلس هشتم از رسیدن به بهارستان باز خواهد ماند.


رضا صالح جلالی

رضا صالح جلالی؛ نماینده مردم  آستانه‌اشرفیه در مجلس ششم که  سابقه ریاست کمیته صنعت ومعدن مجلس و همچنین مشاور وزیر تعاون در دولت محمد خاتمی را نیز در کارنامه دارد.

وی از فعالان سیاسی و از اصلاح طلبان شناخته شده است که به نظر می رسد در صورت ثبت نام به دلیل اتفاقات مجلس ششم با مشکلات زیادی برای اخذ صلاحیت باشد.

جلالی در صورت کاندیداتوری و اخذ تایید آرای اصلاح طلبان را خواهد داشت./ گیل اورنگ

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه