زمان بارگزاری این صفحه: 7:37 PM UTC

کاهش درآمد 30 میلیارد تومانی چایکاران بدلیل خشکسالی

استاندار گیلان روز یکشنبه در مراسم قدردانی از فرماندار پیشین ومعارفه فرماندار جدید لاهیجان با بیان اینکه به دنبال جبران خسارت سوختن باغات چای هستیم گفت : به دليل خشكسالي حدود 30 ميليارد تومان از در آمد چايكاران استان کاهش یافت.

استاندار گیلان روز یکشنبه در مراسم قدردانی از فرماندار پیشین ومعارفه فرماندار جدید لاهیجان با بیان اینکه به دنبال جبران خسارت سوختن باغات چای هستیم گفت : به دليل خشكسالي حدود 30 ميليارد تومان از در آمد چايكاران استان کاهش یافت.
به گزارش صدای گیلان به نقل از پايگاه اطلاع رساني استانداري گيلان ؛ دكتر نجفي در اين نشست گفت : متأسفانه به دليل خشكسالي، حدود 30 ميليارد تومان از در آمد چايكاران استان با كاهش 19 هزار تني برداشت برگ سبز كاسته شده است .
وي با بيان اينكه در تلاشيم تا خسارات چايكاران جبران شود گفت : دراين زمينه فعاليت ها و رايزني هايي را آغاز كرده اين كه انشاء ا… پس از رسيدن به نتيجه ي نهايي، اعلام خواهد شد .81311975-5950139
دكتر نجفي به توجه ي ويژه ي دولت درزمينه ي اختصاص بودجه براي خريد برگ سبز چاي و بهزراعي ، بهنژادی و هرس باغات اشاره كرد و گفت : امسال با اقدام بي همتاي دولت 60 ميليارد تومان در بخش هرس باغات چاي اختصاص پيدا كرد اما متأسفانه تا امروز يك قدم براي استفاده از اين تسهيلات برداشته نشده است .
وي با بيان اينكه باغدارانی كه زمستان به هرس باغات خود پرداختند 30 درصد كمتر در بخش سوختگي مزارع چاي خسارت ديدند گفت : تازمانيكه سازمان چاي به عنوان خريدار بزرگ اين محصول عمل مي كند و در زمينه ي مسائل ديگر چاي با قدرت وارد نمي شود مشكلات پابرجاست .

شورای تداری شهرستان لاهیجان

شورای اداری شهرستان لاهیجان

استاندارگيلان گفت : بايد در اصلاح باغات چاي و آبياري تحت فشار اقدامات اساسي انجام شود تا از ميزان اين آسيب ها در آينده كاسته شود .
دكتر نجفي در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به اينكه گرماي هوا در زمان برداشت برنج برعکس خسارت چای ، موجب افزايش ميزان و كيفيت توليد اين محصول شد گفت : متأسفانه به دليل واردات از گذشته ، بازار برنج داخلي با ركود مواجه شده است كه خوشبختانه با تصميمات اخير دولت در افزايش تعرفه ي واردات ، ممنوعيت ورود برنج خارجي تا آذر ماه ، جلوگيري از توزيع برنج وارداتي گذشته ، خريد توافقي برنج كيفي،تامین نیازدستگاههاي دولتي و بانك ها ازبرنج داخلی ، ،شاهد رونق و شكوفايي بازار برنج خواهيم بود .
استاندار گيلان در بخش ديگري از سخنانش با بيان اينكه آمار تورم در 12 ماهه ي منتهی به مرداد در كشور22.3 در صد اعلام شده است گفت : در همين مدت این شاخص در گيلان از متوسط ميانگين كشوری 2 درصد كمتر است .
وي با بيان اينكه دولت تورم ناشي از سوء مديريت و تحريم هاي ناجوانمردانه را كاهش داده است گفت : دولت بحث تدبير و آرامش را از اركان اصلي خدمت خود مي داند و با سياست هاي عالمانه ي رهبر معظم انقلاب و تدبير دولتمردان اين آرامش نصيب مردم شده است .
وي همچنين با اشاره به اهميت توسعه ي لاهيجان گفت: همانطور که بحث منطقه ي ويژه ي اقتصادي آستارا را به سرانجام رسانديم منطقه ي ويژه ي لاهيجان را نیز اجرایی می کنیم .

 

دكتر نجفي با اشاره به تغيير و تحولات مديريتي ،اين تغييرات را ناشي از زمينه سازي براي افزايش سطح كار و تلاش دانست و با بيان اينكه فرماندارجديدلاهيجان فردي با تجربه و سابقه مناسب است از زحمات فرماندار پيشين اين شهرستان نيز قدرداني كرد .
استاندار گیلان همچنین در ابتدای سخنان خود با اشاره به بیست وسوم شهریور سالروز در گذشت شیون فومنی شاعر مردمی گیلان ،یاد وخاطره وی را گرامیداشت .
نماينده ي لاهيجان و سياهكل نيز در اين نشست با قدر داني از خدمات دولت تدبير و اميد دريكسال گذشته گفت : زمانيكه رهبرمعظم انقلاب از دولت حمايت مي كند اگر كسي برخلاف فرمايشات ايشان عمل كند خيانت كرده است .
ابوذر نديمي به مسائل و مشكلات لاهيجان نيز اشاره كرد و گفت : تكميل پروژه هاي مهم مجتمع فرهنگي و ورزشی ، بيمارستان ، منطقه ويژه ي اقتصادي و جاده ي بام سبز به دريا ازخواسته هاي مردم لاهيجان است .
حجت الاسلام المسلمين عبدا… زاده امام جمعه ي لاهيجان نيز در اين نشست با اشاره به حمايت هاي رهبر معظم انقلاب از دولت گفت : ما نيز در استان گيلان وظيفه داريم از نمايندگان دولت براي خدمت به مردم پشتيباني كنيم .
در اين نشست كه عليزاده فرماندار سابق لاهيجان به ارائه گزارشي از عملكرد خود پرداخت كاظم كسرايي فرماندار جديد لاهيجان در مورد برنامه هاي آتي براي ارتقاي معيشت و افزايش رفاه اقتصادي مردم شهرستان صحبت كرد .
در پايان اين نشست با قدر داني از زحمات محمد عليزاده فرماندار سابق لاهيجان، كاظم كسرايي به عنوان فرماندار جديد اين شهرستان معرفي شد .

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها:


عناوین ویژه