زمان بارگزاری این صفحه: 10:35 PM UTC

کتاب «جاذبه های طبیعی گیلان (2) » منتشر شد.

صدای گیلان – کتاب « جاذبه های طبیعی گیلان(2) » از سری کتاب های دانشنامه ی فرهنگ و تمدن گیلان است ، به همت حوزه هنری گیلان منتشر شد.

به گزارش صدای گیلان ، محمد پرحلم معاون فرهنگی هنری حوزه هنری گیلان گفت : کتاب« جاذبه های طبیعی گیلان (2) » از سری کتاب های دانش نامه ی فرهنگ وتمدن گیلان به نویسندگی دکتر محمد دهدار درگاهی و نیما فرید مجتهدی به همت حوزه هنری گیلان توسط انتشارات فرهنگ ایلیا منتشر شد.

پرحلم افزود : این مجموعه شامل اطلاعاتی در مورد آب و هوا و منابع آب در گیلان است که همراه با عکس های رنگی شامل معروف‏ترین چشمه سارهایی که در دورترین نقاط مناطق کوهستانی و دشت ها جاری است و با موقعیت جغرافیایی و غیره به خواننده عرضه شده است.

وی در خصوص بیوگرافی نویسندگان کتاب گفت : دکتر محمد دهدار درگاهی در سال 1352 در لاهیجان متولد شد. تحصیلات مقدماتی را در زادگاهش به اتمام رساند و در سال 1371 در مقطع کارشناسی رشته‏ی مهندسی منابع طبیعی – محیط زیست دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران در همین رشته ادامه تحصیل داد. در سال 1378 در دوره ی دکترای محیط زیست دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات پذیرفته و در سال 1385 از رساله ی خود دفاع کرد. وی از سال 1378 عضو هیات علمی تمام وقت گروه محیط زیست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان شد.

نیما فرید مجتهدی در سال 1360 درلاهیجان متولد شد . تحصیلات مقدماتی را در زادگاهش گذراند و سپس در رشته جغرافیای طبیعی شاخه ی ژئومورفولوژی از دانشگاه آزاد رشت فارغ التحصیل شد. پس از آن به تهران رفت و دوره ی کارشناسی ارشد رشته ی جغرافیای طبیعی ، شاخه ی اقلیم شناسی را در دانشکده ی جغرافیای دانشگاه تهران گذراند .

از سال 1382 فعالیت های مطالعاتی اش را در زمینه ی گیلان شناسی آغاز کرد و بیش از 30 نوشتار از او در مجله های گیله وا ، گیلان ما و ره آورد گیل به چاپ رسید .
او علاوه بر تحقیقات گیلان شناسی ، مقالاتی تخصصی در زمینه ی جغرافیای طبیعی و آب و هوا شناسی در مجلات علمی و همایش های داخلی و بین المللی ارائه کرده است .از او کتاب اطلس کوه های گیلان ( 1391) با همکاری ابراهیم اسعدی اسکوئی و مسعود سلیم پور به چاپ رسیده است .
مبلغ این کتاب ها -/000/60 ریال می باشد که با شماره گان 2100 نسخه و 175 صفحه در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.

شایان ذکر است: علاقه مندان جهت خرید و تهیه آن می توانند به کتاب فروشی های معتبر استان مراجعه و یا با شماره تلفن :
4-33345571حوزه هنری گیلان تماس حاصل نمایند .

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه