زمان بارگزاری این صفحه: 12:27 AM UTC

کحالی رفت،مرتضی پور سرپرست شهرداری لاهیجان شد.

با رای 9 نفر از اعضای شورای شهر لاهیجان، شهردار این شهر عزل شد.

پس از طرح سوال از شهردار لاهیجان در جلسه شورای اسلامی این شهر و عدم اقناع تمام اعضای شورا از پاسخ های کحالی، استیضاح وی در پنجاه و دومین جلسه شورای شهر لاهیجان که پنجشنبه 8 آبان بصورت فوق العاده برگزار شد، رقم خورده و رضا کحالی با حداکثر آراء یعنی 9 رأی اعضای شورای اسلامی شهر لاهیجان عزل شد .

به گزارش صدای گیلان جواد نجار تمیزکار سخنگوی شورای اسلامی شهر لاهیجان در این خصوص در گفتگوی اختصاصی با ایسنا، با اشاره به دلایل استیضاح شهردار با بیان سوالات مطروحه در این جلسه اظهار کرد: یکی از سوالات مطروحه شورای اسلامی شهر لاهیجان مبنی بر گزارش واقعی چگونگی نصب و انفجار بالن تبلیغاتی بالای ساختمان متعلق به شهرداری و علت حضور و مشارکت پنج نفر از کارکنان خدماتی شهرداری در امر به هوا فرستادن بالن که منجر به فوت یکی از کارگران شهرداری و مصدوم شدن چهار نفر دیگر شد، بود .

وی با بیان اینکه سوال بعدی شورای اسلامی شهر درخصوص برداشت بدون مجوز از حساب مخصوص عوارض پارکینگ عمومی برای هزینه های غیر مرتبط علی رغم دستورالعمل ابلاغی وزارت کشور بود، افزود: اعضای شورای شهر لاهیجان از پاسخ شهردار به این سوال نیز قانع نشدند.

نجار تمیزکار با اشاره به سومین سوال شورا گفت: علی رغم ضوابط مالی مندرج در دستورالعمل نحوه تنظیم بودجه سالیانه ابلاغی سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور به شهرداری، مبنی بر واریز کسورات قانونی حقوق پرسنل و پیمانکاران اعم از مالیات و بیمه به حساب سازمانهای مربوطه و عدم ایجاد تعهد برای سالهای آتی که عملکرد شهرداری به استناد نامه تأمین اجتماعی لاهیجان خلاف آن و نشان از بی توجهی شهردار در اجرای مقرارت مالی شهرداری، از جمله سوالات شورای اسلامی شهر لاهیجان بود که شهردار لاهیجان نتوانست پاسخ قانع کننده ای به اعضای شورای اسلامی شهر بدهد و در نهایت طرح استیضاح با 9 امضا ارائه شد .

سخنگوی شورای اسلامی شهر لاهیجان گفت: سوالات مطروحه از یک سو و خواسته های به حق شهروندان لاهیجانی از سوی دیگر مبنی بر اینکه عملکرد شهرداری نسبت به سالهای مشابه قبل مورد وثوق نبوده از جمله مواردی بود که باعث طرح استیضاح شد .

وی خاطرنشان کرد:در این جلسه همچنین سرپرست شهرداری لاهیجان با اجماع اعضای شورای اسلامی شهر لاهیجان منصوب شد و بر این اساس بهمن مرتضی پور بعنوان سرپرست شهرداری لاهیجان تعیین شد .

سخنگوی شورای شهر لاهیجان در خصوص انتخاب شهردار آینده گفت: تمامی اعضای شورای شهر لاهیجان در تلاشند که شهرداری مدیر، متعهد و متخصص برای مدیریت این شهر انتخاب کنند تا جوابگوی نیاز شهروندان فهیم این شهر باشد.

به گزارش ایسنا، بهمن مرتضی پور که متولد 1352 در لاهیجان است دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی است. مرتضی پور در زمان کحالی مدیر حراست شهرداری لاهیجان بود و پیش از آن نیز به مدت 18 ماه مسئولیت شهرداری دیلمان شهرستان سیاهکل را بر عهده داشت.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ،


عناوین ویژه