زمان بارگزاری این صفحه: 5:39 PM UTC

کشاورزان گیلانی مراقب توزیع کودهای تقلبی باشند

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گیلان با اشاره به اینکه انواع کود شیمیایی در انبارها وجود دارد، نسبت به فروش کودهای تقلبی توسط سودجویان به کشاورزان گیلانی هشدار داد.

به گزارش صدای گیلان ، ‘مسعود زهرابی’ روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا در این خصوص اظهار کرد: اخیرا مشاهده شده سودجویانی با توجه به نیاز کشاورزان به کودهای شیمیایی با توزیع و فروش موادی تحت عنوان کودهای شیمیایی باعث وارد کردن ضرر و زیان به کشاورزان شده اند.

وی افزود: این کودهای تقلبی نه تنها فاقد مواد موثر برای تقویت خاک زراعی هستند بلکه مواد مضر نیز وارد خاک می کنند و باعث برهم زدن ترکیبات و بافت خاک می شوند.

وی اظهار کرد: کشاورزان باید بدانند که تشکیل یک سانتیمتر خاک زراعی حدود 700سال زمان نیاز است و کشاورزان باید در حفاظت از این خاک ها تدابیر لازم انجام دهند.

زهرابی از کشاورزان خواست کودهای مورد نیاز خود را بطور مستقیم از کارگزاران توزیع کننده زیر نظر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گیلان خریداری نمایند و نسبت به کودهای تقلبی هوشیاری لازم داشته باشند.

وی گفت: از ابتدای سال جاری تدابیر لازم جهت سهمیه کود مورد نیاز کشاورزی استان اندیشیده شده و بهره برداران می توانند بدون نگرانی از سهمیه خود با مراجعه مستقیم به کارگزاران نسبت به دریافت کودهای شیمیایی مورد نیاز خود اقدام کنند.

زهرایی افزود: توزیع کود شیمیایی مورد نیاز کشاورزی کشت پاییزه از شهریور ماه آغاز و همچنان ادامه دارد.

وی سهمیه کود مورد نیاز استان گیلان را140هزار تن ذکر کرد و اظهار داشت: کود به اندازه کافی در انبارهای استان موجود است و هیچ مشکلی در زمینه کود وجود ندارد و کشاورزان می توانند برای دریافت سهم خود مراجعه کنند.

استان گیلان حدود 400 هزار هکتار اراضی باغی و زراعی دارد که از این میان، 238 هزار هکتار اراضی شالیزاری است.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ،یک نظر یا دیدگاه برای “کشاورزان گیلانی مراقب توزیع کودهای تقلبی باشند”

  1. هومن نوشته است:

    سلام
    متأسفم بجای کود پاک(ورمی کمپوست) از کود شیمیایی قرار است استفاده شود تازه با افتخار خبرش هم اعلام میکنند
    تا سرطان به معضل اصلی کشور تبدیل نشود دست از سر کود شیمیایی بر نمیدارن
عناوین ویژه