زمان بارگزاری این صفحه: 9:01 PM UTC

کشف جسد ۷۱ پناهجوی سوری در پشت یک کامیون در اتریش/ تصاویر

پلیس اتریش از کشف اجساد ۷۱ پناهجو در کامیونی یخچال‌دار در جاده اصلی نزدیک به مرز مجارستان خبر داده است.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

پلیس اتریش از کشف اجساد ۷۱ پناهجو در کامیونی یخچال‌دار در جاده اصلی نزدیک به مرز مجارستان خبر داده است.

 

در حالی که هر از چندگاه اخبار ناگوار مرگ مهاجران آفریقایی در آب‌های میان لیبی و ایتالیا شنیده می‌شود، این بار پای اینگونه اخبار به اتریش رسید.

 

روزنامه اتریشی کرون روز پنج‌شنبه گزارش داد؛ جنازه ۷۱ مهاجر غیرقانونی در یک کامیون متوقف شده در شرق اتریش کشف شد. بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد که قربانیان، خفه شده‌اند.

 

اتریش هم مثل تعدادی از کشورهای اروپایی با موج گسترده مهاجرت مهاجرانی روبه روست که با استفاده از قایق‌های بادی خود را به سواحل اروپایی می‌رسانند.

 

سخنگوی پلیس اتریش، در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که جسد ۷۱ شخص را در کامیونی در یک بزرگراه در ایالت مرزی بورگن‌لند در شرق کشور یافته‌اند.

 

خانم «میکل لیتنز» وزیر کشور اتریش، در این زمینه اظهار داشت: این فاجعه عمیقاً ما را متاثر کرد. قاچاقچیان جنایتکارند، هر که گمان کند که آن‌ها مهربانند و به مردم کمک می‌کنند، نیاز به کمک دارد.

 

رئیس پلیس استان بورگن لند اتریش اعلام کرد مهاجران خارجی که روز گذشته اجساد آن‌ها در کامیون کشف شده است، از کشور سوریه هستند.

 

«هانس پتر دوکوسیل» رئیس پلیس استان بورگن لند در یک نشست مطبوعاتی همچنین با بیان اینکه آمار قربانیان ۷۱ نفر است، افزود: در میان این قربانیان ۵۹ مرد، هشت زن و چهار کودک شناسایی شدند.

 

وزیر کشور اتریش گفته است این فاجعه نشان می‌دهد که اتحادیه اروپا به سیاست واحدی برای مراقبت از جان پناهجویان و مقابله با گروه‌های قاچاق انسان نیاز دارد.

 

به نظر می‌رسد مدتی از مرگ این افراد گذشته و این اجساد در حالی پیدا شده‌اند که در حال پوسیدن بوده‌اند.

 

کامیونی که پیدا شد پلاک مجارستان داشت و دولت مجارستان گفته است در حال همکاری با دولت اتریش برای یافتن راننده این کامیون است که فراری است.

 

گفتنی است ده‌ها هزار نفر که از مناطق درگیری در خاورمیانه و آفریقا گریخته‌اند، سعی می‌کنند به هر ترتیب خود را به اروپا برسانند./ابنا

 

 

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه