زمان بارگزاری این صفحه: 9:48 PM UTC

کشف شواهد محکمی از آدم خواری در بریتانیا

کشف شواهد تازه و غیر قابل تردیدی از آدم خواری در بریتانیا کشف شد که هنوز روشن نیست بخشی از یک مراسم آیینی دراین منطقه بوده یا وسعت گسترده تری داشته است.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

خبرگزاری میراث فرهنگی – کشف شواهد تازه و غیر قابل تردیدی از آدم خواری در بریتانیا کشف شد که هنوز روشن نیست بخشی از یک مراسم آیینی دراین منطقه بوده یا وسعت گسترده تری داشته است.

طبق بررسی‌های انجام شده از سوی محققان موزه تاریخ طبیعی لندن و کالج لندن ودانشگاه” ‍‍پویرا “دراسپانیا شواهد جالبی از آدمخواری در غاری به نام گاف در جنوب غربی انگلستان کشف شده است .

 

طبق همین بررسی ها که در سال ۲۰۱۱ صورت گرفته ، محققان این موزه اعلام کردند که به زودی نمایشگاهی از این شواهد که دال بر وجود نوعی فرهنگ و یا عمل آدمخواری است از روی بقایای انسانی به جا مانده برگزار می‌کنند.

 

این بقایای انسانی دارای آثاری از قصابی ، خراشیدگی روی استخوان‌ها به ویژه بر روی استخوان‌های جمجمه هستند.

 

“سیلویا بللو”، از کارکنان و محققان موزه تاریخ طبیعی لندن درهمین زمینه می‌گوید: ما شواهد غیر قابل انکاری از درجات بالاتری از این موضوع نسبت به گزارش‌ها و تحقیقاتی که تا پیش از این صورت گرفته بود، بدست آورده‌ایم. این شواهد حاکی از جدا کردن ‍پوست و گوشتُ جداسازی بخش‌های مخلتف بدن و نیز خرد کردن و جویدن استخوان‌های نرم تر و بخش‌های اسفنجی استخوان انسان است. همچنین مواردی از ترک خوردگی استخوان برای استخراج مغز استخوان دیده شده است.‌

 

“سیلویا بللو” همچنین اظهار داشت که تاریخ وقدمت آثار بدست آمده از طریق آزمایشات رادیو کربن نشان می‌دهد که استخوان در طی یک دوره کوتاه زمانیُ حدود ۱۵۰۰ سال ‍پیش، که احتمالا می تواند به تناسب شرایط و اشتغالات فصلی باشد ذخیره سازی شده اند.

 

این بررسی‌ها همچنین نشان می‌دهد که ادمخواری ممکن است بخشی از یک عمل تدفین باشد که با نوعی فراروی و مصرف بدن طبق رسوم آیینی با استفاده از کاسه استخوان جمجمه همراه بوده است .

 

به گفته “سیمون ‍پارفیت” تجزیه تحلیل‌های بعدی در راستای همین شواهد که معمولا برای مطالعه آثار غار “گاف” صورت گرفته در اثبات این که آیا پدیده یک نوع تشریفات آیینی در این منطقه بوده ویا درسراسر دنیای ماگدالنی رواج داشته، مورد استفاده قرار می گیرد.

 

فرهنگ یا تمدن “ماگدالنی” دوره ای از تاریخ بشر است که انسان کرومانیون به بالاترین مراحل تکامل خود رسید. فرهنگ ماگدالنی در تمام نواحی اروپا در حوالی ۱۶۰۰۰ سال پیش از میلاد پیدا شده ووجه مشخصه آن اساسا ساخت و استفاده بشراز آلات و افزارهای دقیق و متنوعی است که با عاج و استخوان و شاخ ساخته می‌شدند.

برخی ابزارها و دست ساخته‌های انسانی به ویژه سنجاق‌ها و سوزن‌های ساخته شده از عاج و استخوان، به حد کمال رسیده است. در این مرحله از فرهنگ هنر نقاشی نیز پیش رفته و نقاشی‌های غار”آلتامیرا” در اسپانیا به جا مانده، شاهکار هنری انسان کرومانیون است که درهمین دوره تمدنی یعنی عصر ماگدالنی بوجود آمد.

مطالب بیشتر؛

  • مشخص نیست بابک زنجانی پول‌ ها را کجا برده است سخنگوی قوه‌قضاییه در باره پرونده بابک زنجانی گفت: این متهم در زمان دادسرا همکاری نمی‌کرد و نمی‌گفت که پول‌ها را کجا برده است و تا پایان کار نیز مشخص نشد پول‌ها را چکار کرده […]
  • برندگان جایزه «نوبل مضحک» 2014 معرفی شدند بیست و چهارمین مراسم اعطای جایزه «ایگ‌نوبل» (نوبل مضحک) روز پنجشنبه 18 سپتامبر (27 شهریور) با اعلام اسامی 10 برنده نهایی در دانشگاه هاروارد برگزار شد. به گزارش صدای گیلان به نقل از ایسنا، جایزه «ایگ‌نوبل» تقلیدی تمسخرآمیز از جایزه نوبل است که همه ساله در آستانه اعلام نتایج جایزه نوبل […]
  • يک کشته و 3مجروح در تصادف جاده رشت به شفت صدای گیلان - تصادف در محور رشت به شفت گیلان یک کشته و 3مجروح بر جا گذاشت.
  • مدارک لازم برای ثبت نام مجلس ۹۴ شرایط و مدارک لازم برای ثبت نام انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری
  • توافق وین، پاستور نشینی روحانی را ۸ ساله میکند؟ روحانی به واسطه به این توافق بزرگ و اعتمادی که مردم به او دارند می‌تواند تمام سیاست‌های مدنظر خود را اجرا کند. اولین ثمرات توافق وین را می‌توان در انتخابات مجلس دهم دید، مجلسی که می‌تواند از هم فکران روحانی تشکیل شود. تشکیل مجلس عقلانیت در کنار دولت تدبیر یکی از مهم ترین خواست‌های مردم […]

کلیدواژه ها: ، ، ، ،


عناوین ویژه