زمان بارگزاری این صفحه: 11:03 PM UTC

کشف عتيقه جات هزاره اول و هزاره سوم قبل از ميلاد/ عکس

جانشين فرمانده انتظامي ويژه غرب استان تهران از دستگيري يک قاچاقچي و کشف 39 شي عتيقه با قدمت بيش از هزار سال در شهرستان قدس خبر داد.در کردستان نیز مامورین موفق به کشف اشياء عتيقه مربوط به هزاره اول قبل از ميلاد شدند .

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان ، سرهنگ ” گلزاري”گفت:با بدست آمدن اخبار و اطلاعاتي در خصوص خريد وفروش اشياي عتيقه، ماموران پليس امنيت عمومي شهرستان قدس ،بررسي موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

جانشين فرمانده انتظامي ويژه غرب استان تهران گفت:ماموران پليس امنيت عمومي پس از شناسايي قاچاقچي و محل نگهداري عتيقه ها با تشکيل تيم اطلاعاتي و بررسي ميداني و تحقيقات گسترده پس از دو روز موفق به شناسايي قاچاقچي و محل اختفاي اشياي عتيقه شدند.

گلزاري گفت:پس از شناسايي متهم در عملياتي ويژه،قاچاقچي اشياي عتيقه قبل از هرکاري دستگير و در بازرسي از زيرزمين محل سکونت وي،39 عدد شي عتيقه کشف شد.

کشف عتیقه جات

سرهنگ گلزاري اعلام داشت:پس از عمليات پليس، اكيپي از ماموران يگان حفاظت و كارشناسان باستان شناسي منطقه قدس در محل حادثه حضور پيدا کردند و با بررسي هاي اوليه،قاچاق اشياي تاريخي و عتيقه محرز شد.

جانشين فرمانده انتظامي ويژه غرب استان تهران گفت:در اين عمليات پليس يك گلاب پاش برنجي ،چند سکه قديمي ،دو عدد قندان و چندين انگشتري با قدمت هزار سال به بالا و و 27عدد عتيقه با قدمت 100 الي 3000 ساله کشف شد و با هماهنگي هاي لازم در اختيار اداره ميراث فرهنگي استان تهران قرار گرفت که برابر اعلام نظر كارشناسان اعزامي اداره ميراث فرهنگي اغلب اشياي مكشوفه داراي ارزش تاريخي و فرهنگي بوده و قدمت آنها به هزاره سوم قبل از ميلاد بر مي گشت.

کشف عتيقه هاي هزاره اول قبل از ميلاد از يک قاچاقچي 

ماموران انتظامي شهرستان ديواندره استان کردستان ، موفق به کشف اشياء عتيقه مربوط به هزاره اول قبل از ميلاد شدند .

فرمانده انتظامي شهرستان ديواندره در تشريح اين خبر گفت: با کار اطلاعاتي ماموران امنيت اخلاقي پليس امنيت عمومي ديواندره فردي به هويت معلوم به اتهام خريد و فروش اشياء عتيقه دستگير و در بازرسي هاي اوليه انجام شده از وي ، چند قطعه عتيقه از جمله سه مجسمه ، شش سکه ، يک دستبند و يک عدد گل سر کشف شد .

عتیقه جات

سرهنگ “قدرت سورني” اضافه کرد : با هماهنگي مقام قضائي ، اشياء کشف شده جهت بررسي و اعلام نظر به اداره ميراث فرهنگي تحويل داده شد ، که با بررسي هاي تخصصي کارشناسان اين اداره مشخص شد سکه و مجسمه هاي کشف شده قلابي بوده و تنها گل سر و دستبند ذکر شده داراي ارزش تاريخي و مربوط به هزاره اول قبل از ميلاد مي باشند ./پلیس

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه