زمان بارگزاری این صفحه: 12:48 AM UTC

کشف عتيقه جات هزاره اول

صدای گیلان – فرمانده انتظامي شهرستان “بهار” همدان از کشف اشياء عتيقه مربوط به دوره اسلامي و هزاره اول در اين شهرستان خبر داد.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

فرمانده انتظامي شهرستان “بهار” همدان از کشف اشياء عتيقه مربوط به دوره اسلامي و هزاره اول در اين شهرستان خبر داد.

کشف عتيقه جات هزاره اول

به گزارش صدای گیلان به نقل از پليس، سرهنگ “باقري” در تشريح اين خبر گفت: ماموران کلانتري 11 مرکز شهرستان با توقيف و انتقال يک دستگاه خودرو پيکان با دو نفر سرنشين که به طرز مشکوک در سطح شهر بهار در حال تردد بودند، موفق به کشف 43 قطعه اشياء عتيقه با قدمت هزاره اول و دوره اسلامي شدند .

وي در ادامه بيان داشت: ماموران با بازرسي از داخل خودرو موفق به کشف 43 قطعه اشياء عتيقه شامل 36 قطعه سکه، يک قبضه شمشير ، دو عدد گيره سرفلزي با تزئين بزکوهي و چهار شي فلز که به طرز ماهرانه اي داخل خودرو جاسازي شده بود ، شدند.

اين مقام انتظامي در ادامه اظهار داشت: براي تعيين قدمت تاريخي با اخذ دستور قضائي از کارشناس ميراث فرهنگي استان دعوت به عمل آمد و در نهايت مشخص شد اشياء کشف شده شامل شمشير با دسته قبضه بزکوهي و شير مربوط به دوره اسلامي ، دو عدد گيره فلزي با تزئين بزکوهي نيز مربوط به دوره هزاره اول و سکه ها و اشياء شبيه به لوازم آرايشي بدل اشياء تاريخي مي باشند .

سرهنگ باقري با بيان اين مطلب که پليس با چشماني باز ضمن تامين امنيت عمومي شهروندان ، حافظ فرهنگ و تاريخ کشور بوده و فرصتي به تاراج کنندگان فرهنگ و تمدن غني کشور نخواهد داد، خاطر نشان کرد: کليه اشياء کشف شده با تشکيل پرونده به ميراث فرهنگي منتقل شد.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه