زمان بارگزاری این صفحه: 4:30 PM UTC

کشف و ضبط سوسمار ایگوانا در رشت/ مشارکت زندانیان در پاکسازی روستای امام زاده ابراهیم شفت/ عکس

در راستای پایش از مراکز نگهداری پرندگان زینتی در داخل شهر رشت ، یک سوسمار آیگوانا که به صورت غیرمجاز نگهداری می شد کشف و ضبط شد .

 

در راستای پایش از مراکز نگهداری پرندگان زینتی در داخل شهر رشت ، یک سوسمار آیگوانا که به صورت غیرمجاز نگهداری می شد کشف و ضبط شد .

 

مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان رشت ، حین انجام گشت و کنترل و بررسی از پرنده فروشی های داخل شهر ، یک سوسمار ایگوآنا را که جانوری وحشی و غیر بومی است ، در مغازه شخصی به نام (ر- ز) کشف و ضبط نمودند .

 

لازم به ذکر است جانور مذکور فاقد هر گونه مجوز واردات و نگهداری از سازمان حفاظت محیط زیست می باشد و بر اساس معاهده بین المللی سایتیس ، این گونه جانوران باید از کشورهای مبدا و مقصد پروانه و مجوز دریافت کنند ، چرا که این قبیل جانوران با ورود به طبیعت یک منطقه ممکن است تغییرات عمده ای در چرخه اکولوژیکی و مسائل ژنتیکی ایجاد نمایند ، لذا به استناد ماده ۷ قانون شکار و صید ، حیوان مذکور ضبط و به اداره کل حفاظت محیط زیست منتقل شد.

 

هم اینک پرونده این تخلف، باستناد بند ج ماده ۱۰ قانون شکار و صید ، در حال سیر مراحل قضایی است .

 


 

مشارکت زندانیان زندان لاکان در پاکسازی روستای امام زاده ابراهیم (ع) شفت

طی هماهنگی های بعمل آمده توسط اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شفت با مسئولین زندان لاکان رشت و با توجه به افزایش زباله در منطقه زیارتی ، گردشگری روستای امام زاده ابراهیم (ع) شهرستان شفت،این مسیرواطراف آن با مشارکت زندانیان زندان لاکان پاکسازی گردید.

 

علی فرهی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شفت ضمن اعلام این خبر گفت طی هماهنگی صورت گرفته با مسئولین زندان لاکان مقرر گردید تا نقاط بحرانی و محل های انباشت زباله ، با اعلام نیاز اداره حفاظت محیط زیست شهرستان با همکاری عوامل و زندانیان پاکسازی گردد .


وی در پایان از سازمان زندانهای استان ، دکترمحمودی فرماندار شهرستان شفت و مهندس سلطانپور بخشدار احمدسرگوراب که در این مشارکت با اداره محیط زیست شهرستان همکاری نمودند تقدیروشکر کرد .(روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان،)

 

 

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه