زمان بارگزاری این صفحه: 1:55 AM UTC

کشف پيکره يک زن باستاني

صدای گیلان – جانشين فرمانده انتظامي استان ايلام از دستگيري اعضاء دو باند قاچاق آثار باستاني و کشف تعدادي عتيقه از آن ها در شهرستان بدره خبر داد.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

سرهنگ “حسن سماواتي” گفت: به دنبال کسب خبري مبني بر فعاليت دو باند قاچاق آثار باستاني در شهر بدره موضوع در دستور کار پليس اين شهرستان قرار گرفت.
وي ادامه داد: با اشراف اطلاعاتي مخفيگاه و محل نگهداري آثار باستاني شناسايي و اعضاء اين دو باند دستگير شدند.

کشف پيکره يک زن باستاني

جانشين فرمانده انتظامي استان ايلام گفت: در عمليات دستگيري اين دو باند چهار عدد انگشتر در اندازه هاي مختلف، دستبند ، يک عدد صفحه منقوش ، نيم تنه سفالي و پيکره يک زن باستاني به همراه يک دستگاه فلزياب کشف شد.

اين مقام مسئول تصريح کرد: در اين عمليات سه تن از اعضاي اصلي اين دو باند دستگير و با تشکيل پرونده تحويل محاکم قضائي استان شدند.

سرهنگ سماواتي با تأکيد بر برخورد قاطع پليس با قاچاقچيان آثار باستاني از مردم خواست در صورت اطلاع از فعاليت اين گونه باندها مراتب را به پليس 110 گزارش کنند.

کشف عتيقه هاي تاريخي و باستاني در تويسرکان 

فرمانده انتظامي شهرستان “تويسرکان” همدان از کشف 27 قطعه عتيقه مربوط به دوره هاي هخامنشي، عثماني ، صفويه ، قاجاريه و دوره معاصر در اين شهرستان خبر داد.

کشف عتيقه هاي تاريخي و باستاني در تويسرکان

سرهنگ “قاسم قرباني” در تشريح اين خبر افزود : روز گذشته کارکنان پاسگاه ايست و بازرسي کالاي قاچاق اين شهرستان در حين کنترل محورهاي مواصلاتي اين شهرستان و در حين کنترل محور کنگاور به تويسرکان به يک دستگاه خودروي سواري روآ مشکوک شدند که پس از متوقف کردن خودروي مذکور، در بازرسي از آن مشخص شد که حامل اموال و اشياء عتيقه و قديمي مي باشد.

سرهنگ قرباني در ادامه بيان داشت : در بازرسي از خودروي توقيفي تعداد 12 عدد سکه تاريخي مربوط به دوره عثماني، هخامنشي، صفويه و قاجاريه به همراه تعدادي اقلام شامل پيمانه نقره، بدنه فلزي قليان، کشکول چوبي، سپر فلزي، سيني فلزي، سطل فلزي و آبريز فلزي (مشربه)، شکلات خوري فلزي، تسبيح و نخل گردني، گردنبند و پيشاني بند اسب کشف شد.

اين مقام انتظامي بيان داشت: با دعوت از کارشناس اداره ميراث فرهنگي در خصوص اشياء مکشوفه مشخص شد 12 عدد سکه و يک عدد پيمانه نقره مربوط به دوره هاي هخامنشي، عثماني ، صفويه ، قاجاريه بوده و داراي ارزش فرهنگي و تاريخي بالايي بوده و مابقي اشياء مربوطبه دوره معاصر مي باشد.

وي در ادامه افزود : متهم اهل و ساکن شهرستان خمين از توابع استان اصفهان مي باشد که اشياء مکشوفه را از شهرستان خمين بارگيري و قصد انتقال آن را به شهرستان تويسرکان داشته که با هوشياري کارکنان پاسگاه ايست و بازرسي اين شهرستان توقيف و در امر فروش آنها ناکام ماند.

سرهنگ قرباني در خاتمه بيان داشت : متهم پس از تشکيل پرونده به همراه اشياء عتيقه جهت سير مراحل قانوني تحويل مراجع قانوني شد./پلیس

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه