زمان بارگزاری این صفحه: 12:20 AM UTC

کشف کوزه سفالی ۲۸۰۰ ساله/ عکس

مأموران ایستگاه راه آهن پل سفید موفق به کشف کوزه سفالی مربوط به ۲۸۰۰ سال پیش و عصر آهن از مسافر جوان قطار محلی ریل باس کشف کردند.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

مأموران ایستگاه راه آهن پل سفید موفق به کشف کوزه سفالی مربوط به ۲۸۰۰ سال پیش و عصر آهن از مسافر جوان قطار محلی ریل باس کشف کردند.

 

رئیس پلیس راه آهن شمال در تشریح جزئیات این خبرگفت: مأموران پلیس راه آهن پل سفید حین کنترل مسافران قطار محلی ریل باس به رفتار سه نفر از مسافران مظنون و با رعایت کلیه موازین شرعی،قانونی و حفظ حقوق شهروندی، مظنونین را به اتاق بازرسی منتقل و در بازرسی از وسایل همراه یکی از آنان یک عدد کوزه سفالی کوچک عتیقه کشف کردند.

 

سرگرد محمود مهرابی افزود: در این خصوص پرونده ای تشکیل شد و کارشناس میراث فرهنگی شهرستان سوادکوه پس از کارشناسی دقیق کوزه سفالی اعلام کردند که شیء مکشوفه مربوط به۲۸۰۰سال قبل (عصر آهن) می باشد.

 

وی خاطرنشان کرد: متهم پس از تکمیل پرونده به مرجع قضایی معرفی و حسب دستور مقام قضایی، کوزه سفالی طی تنظیم صورتجلسه تحویل اداره میراث فرهنگی شهرستان سوادکوه شد./پایگاه خبری پلیس

 

مطالب بیشتر؛

  • کشف اشياء عتيقه در ” ايذه “ فرمانده انتظامي شهرستان ايذه استان خوزستان ، از کشف 23 قلم اشياء عتيقه و دستگيري يک قاچاقچي خبر داد .
  • کشف جسد یک دختر ذبح شده در مکه/ عکس(۱۸+) مکه - صدای گیلان؛ کشف جسد بی‌سر یک دختر نوجوان در مکه با بی‌تفاوتی مقامات امنیتی این کشور روبرو شده است!
  • مبلغ سعودی؛ ساخت «آدم برفی» حرام است صدای گیلان - انتشار فتوایی از یک مبلغ سعودی در خصوص حرام بودن ساخت "آدم برفی"، جنجال بسیاری را بین کاربران عربستانی در شبکه‌های اجتماعی به وجود آورده است.
  • تشکر استاد اخلاق از نامه خاتمی به رهبر انقلاب صدای گیلان؛ در پی نگارش نامه سید محمد خانمی به مقام معظم رهبری در راستای اروزی سلامتی برای ایشان، عده ای به انتقاد  خاتمی پرداختند و این عمل وی را گاه به نعل و گاه به میخ زدن تعبیر کردنند و با پذیرش نیت خیر خاتمی در این نامه از وی خواسته اند تا از معاندان و فتنه گران دوری گزیده و به […]
  • وقتی خرها عزیز و میلیونی می شوند. صدای گیلان؛به هر حال این روزها از هز دری سخنی رانده می شود و هنگامی که خرها هم عزیز و میلیونی میشوند خوبخود ارزش خبری پیدا می کنند هر چند زحمات بی دریغ و بی گلایه جناب خرها بر کسی پوشیده […]

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه