زمان بارگزاری این صفحه: 8:51 AM UTC

کشف 40 هزار داروی تاریخ گذشته در صومعه سرا.

صدای گیلان – رئیس شبیکه بهداشت و درمان صومعه سرا گفت: 40 هزار داروی تاریخ گذشته از یکی از عطاری‌های صومعه سرا کشف و ضبط شد.

به گزارش صدای گیلان ، مهدی مقدم راد، رئیس شبکه بهداشت و درمان صومعه‌سرا امروز(10 آذر) در جلسه شورای بهداشت این شهرستان اظهار کرد: 40 هزار داروی تاریخ گذشته از یکی از عطاری‌های صومعه سرا کشف و ضبط شد.

وی با بیان اینکه این داروها خاص و برای بیماری‌های قلبی، صرع و کلیوی بودند، افزود: اینگونه داروها نباید در مکانی جز داروخانه به بیمار عرضه شود که با حضور به موقع کارشناسان بهداشت و درمان، تعزیرات، نیروی انتظامی، بازرگانی و … این داروها کشف شد.

به گزارش شبستان ، رئیس شبکه بهداشت و درمان صومعه سرا با بیان اینکه در طی سه ماه گذشته مقادیر زیادی از لوازم آرایش و بهداشتی از سطح شهرستان به دلیل تاریخ گذشتگی جمع‌آوری شد، گفت: در لوازم آرایشی و بهداشتی عناصر سنگینی وجود دارد که به دلیل گذشتن از تاریخ مصرف ان، در صورت استفاده سبب سرطان می‌شود.

مقدم راد با بیان اینکه در طی ماه مذکور یک کارخانه تولید نمک غیر بهداشتی را پلمپ کرده اند،تصریح کرد: مجرمان این امر نمک غیربهداشتی را در داخل لفافه‌ها و مشماهای بسته بندی بهداشتی، بسته بندی و در بازار توزیع می‌کردند که با کمک نیروی انتظامی جمع‌اوری و پلمپ شد.

وی با بیان اینکه در روز گذشته یک خودرو حامل لاشه مرغ در اطراف صومعه سرا کشف و ضبط شد، خاطرنشان کرد: همه باید در بالا بردن سطح فرهنگ بهداشتی شهرستان و حفظ این حالت تلاش کنند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان صومعه سرا با بیان اینکه یک کمپ اعتیاد را به دلیل عدم استاندارد بودن پلمپ کرده اند، تاکید کرد: در این مرکز بیماران را زندانی می‌کردند و طریقه درست برخورد با یک بیمار را رعایت نمی‌کردند.

مقدم با بیان اینکه دو مرکز بهداشت در شهرستان را به صورت شبانه روزی کردند تا مردم بتوانند در هر ساعت از شبانه روز به آن مراجعه کنند و کارهای اورژانسی خود را انجام دهند، اظهار کرد: 61 خانه بهداشت در استان گیلان در حال ساخت است که از این تعداد 10 خانه بهداشت متعلق به صومعه سرا است.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ،


عناوین ویژه