زمان بارگزاری این صفحه: 4:01 PM UTC

کشیشی که 40 همسر داشت

صدای گیلان ؛کلیسای مورمن اعتراف کرد که بنیانگذار این کلیسا چهل همسر داشته است.

به گزارش صدای گیلان؛  جام نیوز به نقل از واشنگتن پست نوشت: کلیسای مورمن اعتراف کرد که بنیانگذار این کلیسا چهل همسر داشته است.

بر پایه این گزارش، “جوزف اسمیت” بنیانگذار فرقه مورمن در دین مسیحیت است که بشدت مورد احترام پیروان این مذهب است به طوری که برخی مدعی پیامبری او هستند. حدود دویست سال پس از مرگ وی، کلیسای مورمن رسما اعتراف کرد که جوزف اسمیت بیش از چهل زن داشته که برخی از آنها چهار ده ساله بودند.

فرقه مورمن در میان مذاهب مسیحیت به برخی عقاید نژاد پرستانه در مورد سیاهان معروف است به طوری که تا حدود سی سال پیش، افراد سیاه پوست نمی توانستند در این مذهب به مقامات و مناصب بالا دست پیدا کنند.

بر اساس اعتراف کلیسای مورمن، برخی از همسران جوزف اسمیت در واقع زنان پیروان او بودند که او آنها را به عقد خود درآورده بود. او در واقع با همسران مریدان خود نیز روابط زناشویی برقرار می کرد و این کار خود را در جهت انجام وظائف مذهبی خود عنوان می کرد.

رهبران این فرقه از ابتدای تاسیس کلیسای مورمن در 1830، چند همسری را آزاد اعلام کرده بودند تا اینکه شصت سال بعد و در اثر تهدید دولت ایالات متحده آمریکا آن را غیر مشروع اعلام کردند.

در پی انتشار این خبر، برخی از پیروان کلیسای مورمن اعلام کردند که بشدت از شنیدن این خبر شوکه شده اند و نمی دانند چه احساسی باید در مورد رهبر دینی خود داشته باشند. برخی نیز رفتار او را توجیه پذیر عنوان کرده اند.

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه