زمان بارگزاری این صفحه: 2:48 PM UTC

کلاهبرداری میلیونی زن کرجی از جوان گیلانی

چند روز پيش از طريق شبكه مجازي با زن جواني كه خود را بنفشه و 27ساله معرفي كرد آشنا شدم. وي مدعي شد كه كارمند يكي از ادارات دولتي در كرج است.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

مردی جوانی با درخواست شکایت به مأموران پليس آگاهي گيلان گفت: چند روز پيش از طريق شبكه مجازي با زن جواني كه خود را بنفشه و 27ساله معرفي كرد آشنا شدم. وي مدعي شد كه كارمند يكي از ادارات دولتي در كرج است. در اين مدت گاهي با هم چت مي‌كرديم و گاهي هم تماس تلفني داشتيم. او مي‌گفت كه پدرش فوت كرده و با مادرش زندگي مي‌كند.

تا اينكه بعد از چند وقت عكس پروفايلش در بي‌تاك را عوض كرد و من با ديدن آن شوكه شدم. عكس بنفشه در كنار پسري جوان بود و وقتي از او پرسيدم كه وي كيست مدعي شد برادرش است. پسر جوان ادامه داد‌: مدتي بعد از آشنايي با هم قرار گذاشتيم و من از رشت به كرج رفتم و با هم به رستوراني رفتيم.

وي افزود: ارتباط ما ادامه داشت تا اينكه يك روز بنفشه با من تماس گرفت و با صدايي لرزان و بغض‌آلود مدعي شد كه مادرش در بيمارستان است و براي عمل جراحي او نياز به پول دارد. من كه به او اعتماد كرده بودم مبلغ 5ميليون تومان به حسابش واريز كردم. همين كافي بود تا بنفشه به بهانه درمان مادرش در 3مرحله از من 18ميليون تومان پول بگيرد. بعد از گرفتن اين پول اخلاق و رفتارش تغيير كرد و كمتر جواب زنگ‌ها و پيامك‌هايم را مي‌داد. وقتي متوجه شدم كه كاسه‌اي زير نيم كاسه است و او قصد كلاهبرداري از مرا دارد تصميم به شكايت گرفتم.

اين پسر جوان با راهنمايي مأموران چندين بار با بنفشه تماس گرفت اما او پاسخ نداد براي همين برايش پيامك فرستاد كه قصد واريز پول به حسابش براي تأمين هزينه درمان مادرش را دارد. همين پيامك كافي بود تا زن جوان با شاكي تماس بگيرد و براي گرفتن پول ميليوني به درخواست پسرجوان راهي رشت شود.

اين زن وقتي در محل قرار حاضر شد به دام مأموران افتاد.در بررسي‌ها مشخص شد كه وي نامزد داشته و ادعاهايش درخصوص بيماري مادرش دروغي بيش نبوده است. وي وقتي شواهد را عليه خود ديد لب به اعتراف گشود و به كلاهبرداري از شاكي اعتراف كرد.

سرهنگ فلاح كريمي، رئيس پليس آگاهي استان گيلان با اعلام اين خبر به همشهري گفت: زن جوان با صدور قرار قانوني روانه بازداشتگاه شد و تحقيق از وي براي شناسايي طعمه‌هاي احتمالي ديگر ادامه دارد.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه