زمان بارگزاری این صفحه: 3:23 AM UTC

کلنگ زنی ۳تصفیه خانه فاضلاب درشهرک های صنعتی گیلان

۳ پروژه کلنگ زنی تصفیه خانه فاضلاب صنعتی درشهرک های صنعتی استان گیلان به مناسبت هفته دولت .

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان گفت : روند رو به رشد احداث تصفیه خانه های فاضلاب صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی در سطح استان گیلان قابل توجه است .

 

 طهمورث لاهوتی اشکوری با اشاره به اهمیت حفظ منابع طبیعی و محیط زیست در گیلان از روند رو به رشد احداث تصفیه خانه های فاضلاب صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی در سطح استان خبر داد و افزود: در هفته دولت امسال ۳ پروژه کلنگ زنی تصفیه خانه نال کیاشر لنگرود، سکام رضوانشهر و کوچیچال فومن با حضور مسئولین انجام شد .

 

لاهوتی خاطر نشان کرد: طی سال گذشته تلاش برای ساخت ۵ تصفیه خانه فاضلاب صنعتی هر کدام با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال از مجموع اعتبارات داخلی شرکت شهرک های صنعتی، آغاز شد که پیمانکاران اجرای طرح، متعهد به تکمیل و تحویل آنها به مدت یک سال و نیم هستند.

 

وی در ادامه افزود : تصفیه خانه فاضلاب صنعتی شهرک صنعتی رودسر و نقره ده آستانه اشرفیه نیز به زودی تکمیل و آماده بهره برداری می شوند.

 

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان از آغاز عملیات اجرایی ساخت تصفیه خانه فاضلاب صنعتی در شهرک صنعتی سپیدرود رشت در آینده نزدیک خبر داد و گفت: اعتبار مورد نیاز برای ساخت این تصفیه خانه معادل ۵ برابر سایر تصفیه خانه های در حال احداث در گیلان یعنی ۱۰۰میلیارد ریال می باشد.

 

این مسوول در ادامه از تکمیل، تأمین و افزایش کیفیت خدمات زیرساختی در شهرک های صنعتی استان طی سال خبر داد و افزود: ۱۲۰ میلیارد ریال از منابع داخلی ناشی از واگذاری عرصه های صنعتی به سرمایه گذاران در تکمیل زیرساخت ها تخصیص یافت و این در حالی بود که هزینه اجرای پروژه های عمرانی شرکت شهرک های صنعتی استان در سال از محل منابع عمرانی استانی و ملی مجموعاً ۴۰ میلیارد ریال بوده است که در مجموع ۱۶۰میلیارد ریال برای تکمیل و تأمین زیرساخت ها و کیفی سازی خدمات شهرک ها و نواحی صنعتی استان طی سال هزینه شده است.

 

لاهوتی از تلاش مجموعه شرکت شهرک های صنعتی استان در تجهیز و آماده سازی زیرساخت های اساسی جهت استقرار واحدهای صنعتی جدید در شهرک ها و نواحی صنعتی سطح استان خبر داد و افزود: با توجه به چشم انداز توسعه استان آماده ایم تا تمام تلاش و توان مان را برای احیاء و تقویت صنعت در استان به کار گیریم.

 

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ،


عناوین ویژه