زمان بارگزاری این صفحه: 9:31 AM UTC

کم‌آبی بیش از 300 روستای گیلان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی(آبفار) گیلان گفت: برای رفع مشکل کم آبی در روستاهای گیلان به بیش از 385 میلیارد ریال اعتبار نیاز است. به گزارش ایسنا، منطقه گیلان، محمدعلی فرّامینی در جلسه آبفار گیلان با بیان اینکه در 329 روستای گیلان باید طرح‌های مقابله با کم آبی اجرا شود، افزود: برای تامین کمیّت […]

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی(آبفار) گیلان گفت: برای رفع مشکل کم آبی در روستاهای گیلان به بیش از 385 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

به گزارش ایسنا، منطقه گیلان، محمدعلی فرّامینی در جلسه آبفار گیلان با بیان اینکه در 329 روستای گیلان باید طرح‌های مقابله با کم آبی اجرا شود، افزود: برای تامین کمیّت و کیفیت مناسب آب شرب در این روستاها به 385 میلیارد و 190 میلیون ریال اعتبار نیاز است.

وی خاطرنشان کرد: در این تعداد روستا 681 لیتر بر ثانیه کمبود آب آشامیدنی وجود دارد.

فرّامینی بیان کرد: هم اینک 38 میلیارد ریال از اعتبارات ماده خشکسالی برای حوزه آب شرب روستایی گیلان پیش‌بینی شده است که امیدواریم با توجه به کاستی‌هایی که در این بخش وجود دارد، این رقم بیشتر شود.

به گفته فرّ امینی، ساخت مخازن تامین و تعدیل فشار، حفر و تجهیز چاه‌ها، بهسازی چشمه‌ها، توسعه شبکه‌های آبرسانی، خرید دیزل ژنراتور، استانداردسازی انشعاب، راه‌اندازی سیستم‌های تصفیه فیزیکی، نصب کنتورهای حجمی و تجهیز ایستگاه‌های پمپاژ از جمله طرح‌هایی است که باید در سطح روستاهای مزبور به منظور مقابله با تنش‌آبی اجرا شود.

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه