زمان بارگزاری این صفحه: 12:56 PM UTC

کواکبیان رییس خانه احزاب شد

انتخاب هیات رییسه مجمع عمومی فوق العاده برای اصلاح اساسنامه خانه احزاب روز پنجشنبه با حضور نزدیک به ۱۸۰ حزب برگزار و مصطفی کواکبیان به عنوان رییس آن انتخاب شد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

در انتخابات هیات رییسه مجمع عمومی فوق العاده برای اصلاح اساسنامه خانه احزاب رای گیری در محل وزارت کشور انجام گرفت و پس از برگزیده شدن کواکبیان با ۷۱ رای ، حسن غفوری فرد با ۳۳ رای به عنوان نایب رییس و مرتضوی کیاسری با ۲۹ رای انتخاب شدند.

 

هم چنین ظفرزاده با ۶۴ رای و نمازی با ۴۹ رای به عنوان منشی انتخاب شدند.

 

ناظر اول حشمتیان با ۶۴ رای و عفتی با ۴۰ رای این اعضای هیات رییسه به صورت موقت وبرای اصلاح اساسنامه انتخاب شدند.

 

اصلاح اساسنامه خانه احزاب قراراست با حضور دبیران کل و نمایندگان احزاب انجام بگیرد و پس از آن مجمع عمومی واعضای شورای مرکزی انتخاب شوند .

 

جلسه مجمع عمومی و فوق العاده در نوبت عصرگاهی به اصلاح اساسنامه خواهد پرداخت البته برخی از دبیران کل احزاب بحث وبررسی بیشتر برای اصلاح اساسنامه را خواستار هستند .

 

پس از ماه ها تعطیلی محمد حسین مقیمی معاون سیاسی وزیر کشور قول داده فعالیت خانه احزاب از امروزبا تصمیمات مجمع احزاب آغاز می شود.

 

در حال حاضر حدود ۲۳۵ حزب، تشکل و انجمن سیاسی در کشور در حال فعالیت هستند . احزاب می توانند در راستای قانون و چهارچوب مرام نامه خود به فعالیت ادامه دهند و حتی مجازند در مواردی دولت وعملکرد آن را نقد کنند./منبع؛ ایرنا

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه