زمان بارگزاری این صفحه: 5:41 PM UTC

کودک ۵ساله در آستارا غرق شد

یک کودک پنج ساله در آب های ساحلی آستارا غرق شد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

رییس هیات نجات غریق آستارا از غرق شدن یک کودک پنج ساله در آب های ساحلی این شهرستان خبر داد.

 

حسین انزابی روز پنجشنبه گفت : این کودک پنج ساله که به همراه خانواده خود در خارج از محدوده طرح های سالمسازی اقدام به شنا کرده بود غرق شد.

 

وی با اشاره به اینکه خانواده پسر متوفی مقیم کرج هستند ، افزود : از شهروندان و مسافران خواستاریم به علایم و هشدارهای مربوط به شنا ممنوع توجه کنند و از شنا کردن در خارج از محدوده طرح های سالمسازی خودداری کنند.

 

وی با تاکید بر اینکه خانواده ها همواره مراقب کودکان خود هنگام شنا باشند ، اضافه کرد : آمار افراد جان باخته در تابستان امسال در نوار ساحلی آستارا به شش نفر رسیده است.

 

وی ادامه داد : ۳۲ ناجی غریق در سه طرح سالمسازی و در مجموع ۵۳ ناجی غریق ، سرناجی و ناظر در ۱۴ منطقه خطرآفرین در نوار ساحلی آستارا مستقر هستند.
بگفته انزابی ناجیان غریق از ابتدای خرداد تا پایان تیرماه ۸۰ نفر را از خطر غرق در آب های ساحلی منطقه نجات داده اند.

 

شهرستان ۸۶ هزار نفری آستارا در ۲۰۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده و دارای ۱۸ و نیم کیلومتر نوار ساحلی و سه طرح سالمسازی دریا است.

 


 

جان باختن موتورسوار بر اثر برخورد با کامیون در جاده رشت به آستارا

سرپرست مرکز فوریت های پزشکی ۱۱۵ شهرستان آستارا گفت: تصادف در جاده رشت به آستارا رو به روی باغ پرندگان آستارا، منجر به فوت یک موتورسوار شد.

 

قهرمان آقایی روز پنجشنبه با اعلام این خبر افزود: این حادثه در جاده اصلی رشت به آستارا در محل رو به روی باغ پرندگان رخ داد که در پی آن، یک دستگاه کامیون با یک دستگاه موتورسیکلت برخورد کرد.

 

وی با اشاره به اینکه با دور زدن کامیون از بریدگی به سمت جاده اصلی این حادثه رخ داده، اضافه کرد: در این حادثه راکب ۳۰ ساله موتورسیکلت فاقد کلاه ایمنی بوده و پس از برخورد شدید با کامیون، فوت کرد.

 

وی اظهار کرد: پس از وقوع حادثه بلافاصله یک دستگاه آمبولانس مرکز اورژانس آستارا در محل حادثه حاضر می شود ولی متاسفانه به علت شدت حادثه ، راکب موتورسیکلت در دم جان باخته بود.

 

در بهار امسال ۱۳۷ نفر مصدوم تصادفی در قالب ۱۷۵ ماموریت توسط مرکز فوریت های پزشکی آستارا به مراکز درمانی این شهرستان انتقال داده شده اند.

 

۲۱ نیرو با سه آمبولانس فعال و یک آمبولانس پشتیبان در مرکز فوریت های پزشکی ۱۱۵ به ارائه خدمات در شهرستان آستارا می پردازند.

 

/ایرنا

 

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه