زمان بارگزاری این صفحه: 12:46 PM UTC

کوه غرید و موش زایید / کاظمی حتی یکصدم تجربه خلیلی را ندارد

شورای سوم باعث خجلت مردم رشت شد و شورای چهارم باعث ناامیدی. / انتخاب کاظمی به عنوان گزینه منتخب شورای چهارم برای نشستن بر مسند شهرداری کلانشهر رشت نه تنها خجلت شورای سوم را بازخوانی کرد بلکه نا امیدی را نیز به ان افزود.

صدای گیلان :/ پیش مقدمه؛ حکایت شورای سوم  رشت را همگان می دانند و نیازی به بازخوانی آن نیست و چون احکام قطعی اعضای متخلف آن  همین چند روز پیش صادر شد ، حکایت تلخ و البته خجلت آور آن دوباره در اذهان بازخوانی شد و با توجه به اینکه همیشه از سایه شوم شورای سوم بر سر شورای چهارم رشت نام برده می شد ، انتظار می رفت تا شورای دور جدید با عملکرد خود ان همه خاطرات تلخ را پاک کرده و رضایت و دلگرمی شهروندان رشت را بدست.

مقدمه؛ بعد از استیضاح خلیلی که از قضا منتخب همین شورا بود ، در مدت کمتر از یک سال فعالیت ؛ دفاع شورا نشینان این بود که  شورا چهارم تخصص گراست و فرصت کافی برای انتخاب نداشته و حال می خواهد با دقت بیشتر ، فرد کاردان و متخصصی را برای سکانداری شهرداری رشت انتخاب کند.

شهروندان رشت نیز به این اهمیت پی بردنند و منتظر خروجی شورای به اصطلاح تخصص گرا ماندند. ولی انگونه که در مثلها گفته اند که چشمت روز بد نبیند؛ کوه غرید و موش زایید.

متن اصلی؛ انگونه که بارها در خبرها امد ، مسولین ارشد استان بر عملکرد شورای چهارم رشت انتقاد بسیار جدی داشتند و البته انهم بسیار مستدل و منطقی .

چه انجا که ایت الله قربانی از بی توجهی شورا نشینیان به پیامش  سخن گفت و بدیگونه که ابتدا شخص کاردانی انتخاب کنید و سپس از موقعییت استیضاح خود استفاده  کنید.

هر چند برخی از شوراییان این سخن نماینده ولی فقیه در استان را بر اساس دلسوزی دانستند و سخن از این گفتند که فرمایشات ایشان در تصمیم گیری های بعدی سرلوحه کار شورا قرار خواهد گرفت ، ولی انگار با این تصمیم جدیدشان نه تنها سخنان ایت الله را مورد توجه قرار نداده اند ، بلکه با لج بازی با ان طرف شده اند.چرا که حضرت ایت الله قربانی در چند موقعیت مختلف از شورا نشینان خواسته بودند که برای نشستن بر کرسی شهرداری کالانشهر رشت اقدام نکنند و جالب انکه نه تنها دو عضو شورا همچنان تا اخر برای شهردار شدن تلاش کردند و اینک یکی از انها نیز به عنوان شهردار کلا نشهر رشت انتخاب شده است بلکه اکثریت اعضای شورا نیز همراهیشان کردند و بیشترین آرای خود را نیز به این دو عضو شورا اختصاص دادنند؛ کاظمی 10 رای و  رجبی 7 رای !!

و چه آنجا که  جناب استاندار و نمایندگان رشت ؛ مهندس کوچکی نژاد و مهندس جعفر زاده نیز بارها همگام با سخان نماینده محترم ولی فقیه تذکرات مشابه دادند و جالب اینکه بعضی از اعضای شورا مدعای ان بودند که به سیاسیون اجازه دخالت در تصمیمات شورا را نخواهند داد ولی غافل از انکه نمایندگان مردم رشت نیز منتخب همین مردم هستنند انهم در  سطحی کلانتر از شورا و موظفند که از طرف مردم  و در راستای منافع انها حرف بزنند .

اکثریت اعضای شورای چهارم درک درستی از موقعیت شورا ندارند 

با توجه به عملکرد شورای چهارم رشت و موضع گیریهای انها در مقابل نصحیت ها و تذکرات مسولین ارشد استان و حرکت خلاف جهت آنها نشان از عدم درک درست اکثریت اعضای شورا رشت از موقعیت و توان این شورا دارد.

مگر می شود بدون حمایت و کمک مسولین ارشد و نمایندگان و دیگر دلسوزان استانی عملکرد بهتری داشت و یا خدمات بهتری به شهروندان ارایه داد.

شورا نشینان می بایست این واقعیت را درک می کردنند که زمانی موفق خواهند بود که از توان، قدرت و موقعیت مسولین در راستای خدمات دهی به مردم استفاده کنند نه اینکه شورا را همچون  جزیره ای جدا فرض کرده  و صرفا خود را منتخب مردم بدانند چرا که اکثریت مسولین ارشد  استان نیز با واسطه یا بی واسطه از طرف مردم انتخاب شده اند و اتفاقا مردم با توجه به ادعای تخصص گرایی ، توان اجرایی و ارتباطی ، اعضای شورا  را انتخاب کرده اند تا با تعامل سازنده با مسولین و نمایندگان خدمات بهتری ارایه دهند.

کوه غرید و موش زایید./کاظمی حتی یکصدم تجربه خلیلی را ندارد

زمانیکه شورای چهارم خلیلی را استیضاح کرد انهم با استدلال غیر بومی بودن و اشکال در مدرک و … شهروندان رشت منتطر یک انتخاب بهتری بودنند و حداقل انتطار این بود که کسی به عنوان شهردار رشت انتخاب شود که به قول معروف یک سرو گردن از خلیلی بالاتر باشد .

حال سوال این است که کاظمی با کدام پشتوانه و کدام تجربه برای چنین مسندی انتخاب شده است.؟!

ایا مدیریت بر تاکسیرانی رشت کارنامه قابل قبول و یا تجربه کافی است برای مدیریت کلانشهری چون رشت. شهری که گرفتار هیاهوی پوچ قدرت طلبی برخی شده و شهرونداش برای کمترین خدمات باید از شورا و شهرداری گدایی کنند.

تعجبم بر ان است که؛ اگر اعضای شورای چهارم رشت به نوشته ها و مطالب خبرگزاریها ، سایت ها و  نشریات استانی و واکنش ها ی شهروندان نسبت به چنین گزینه ای ،  کوچکترین توجه ای می کردنند ، به طبع دست به چنین انتخابی نمی زدنند. چرا که بارها به میزان ظرفیت  و توانایی  اعضای شورا و بخصوص همین عضو منتخب اشاره شده بود و در قیاس هم امده بود که کاظمی یکصدم تجربه خلیلی را ندارد. حتی سایت ها ی طرفدار شورا و شهرداری نیز چنین انتخابی را بعید می دانستند.

امید در گام آخر در کمال نا امیدی ؛ استاندار نباید زیر بار چنین حکمی برود

هر چند هنوز جای این امید باقی است که بزرگان استان و بخصوص استاندار گیلان زیر بار چنین انتخابی نرفته و مردم رشت را بازیچه عده ای فرصت طلب و ناتوان قرار ندهند و حتی اگر عده ای این اقدام را خلاف رای منتخبین مردم بدانند باید در جواب گفت که ؛ استاندار نیز در سطحی کلان تر انتخاب مردم است چرا که  نماینده رییس جمهور انتخابی مردم در استان بوده  و مردم انتطاری که از استاندار داند از اعضای شورا ندراند.

سپس نمایندگان مردم گیلان هستند که نباید اجازه دهند شهروندان رشت بیش از این در رنج ، بی تدبیری و ناکار آمدی شورا نشینان قرا بگیرند.

و البته مردم از نماینده معنوی استان از نماینده محترم ولی فقیه به مراتب انتطار بیشتری دارند تا با توجه به شناخت و اطلااع دقیقی که دارند و بارها نیز تذکر داده اند ، زیر بار چنین انتخابی نروند. چرا که سالی که نکو ست از بهارش پیداست.

سخن اخر

سخن پایانی با خود شهروندان گرامی رشت است که ای کاش چه خوب می شد تا در زمان انتخاب نمایندگان خود برای شورا دچار هیجان و زود باوری و ظواهر نمی شدیم و اندکی تامل می کردیم که نوشتن برگه رای یک لحظه است  ولی نتایج ان برای چهار سال و چه بسا بیشتر دوام خواهد اورد واگر انتخاب اشتباهی  کرده باشیم برای سالها در رنج و سختی خواهیم بود. باشد که اندکی تامل کنیم.

کلیدواژه ها: ، ، ،۳ نظر یا دیدگاه برای “کوه غرید و موش زایید / کاظمی حتی یکصدم تجربه خلیلی را ندارد”

 1. رضا نوشته است:

  واقعا بابت این انتخاب برای خودم به عنوان یک رشتی و مردم رشت متاسفم
  هر چخ زودتر مسولین گیلان باید یک فکری به حال این شهر و مردمش بکنند
  شورا دیگه زیادی داره مانور می ده و هیچ کار مثبتی هم تا الان انجام ندادند

 2. ناشناس نوشته است:

  کوه غرید و لرزید و موش زایید.
  اینو خوب اومدی چه بسا که موش هم نیست
  شورای بی کفایت یعنی این

 3. دریا دل نوشته است:

  به نظرم حالا که شورا ایشون را انتخاب کرده چه بهتره همه به این انتخاب احترام بزاریم و ان شالله که خیره و بتونند با کمک همدیگر یک مقدار از مشکلات و معضلات شهر رشت را بر طرف کنند.
عناوین ویژه