زمان بارگزاری این صفحه: 9:32 AM UTC

کوچکی نژاد: حفظ منابع طبیعی حفظ هویت گیلان است

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: حفظ منابع طبیعی حفظ هویت استان گیلان است بنابراین همگان باید به این مهم توجه داشته باشند.   به گزارش صدای گیلان به نقل از  مهر، جبار کوچکی نژاد ظهر سه شنبه در دیدار با سرپرست منابع طبیعی و آبخیز داری استان نقش مردم را در نکو داشت […]

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: حفظ منابع طبیعی حفظ هویت استان گیلان است بنابراین همگان باید به این مهم توجه داشته باشند.

 

به گزارش صدای گیلان به نقل از  مهر، جبار کوچکی نژاد ظهر سه شنبه در دیدار با سرپرست منابع طبیعی و آبخیز داری استان نقش مردم را در نکو داشت و حفاظت از منابع طبیعی مهم دانست و افزود: با حفظ منابع طبیعی هویت گیلان و گیلانی معنا پیدا می کند.

وی همچنین ضمن ابراز رضایت از عملکرد مدیریت اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری گیلان برای خادمان انفال الهی به خصوص سرپرست جدید این اداره کل، توفیق دستیابی به پیشرفت های روز افزون در راستای صیانت و پاسداشت از منابع طبیعی و آبخیز داری را آرزو کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی حفظ منابع طبیعی را لازمه عمومیت پیدا کردن فرهنگ حراست از این عرصه ها در جامعه دانست و گفت: حفاظت از انفال و منابع طبیعی فقط به عهده دستگاه منابع طبیعی نیست بلکه با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که فرهنگ منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود، همه در حفظ و صیانت از عرصه های طبیعی وظیفه دارند.

وی ادامه داد: تمام مردم جامعه به خصوص بهره برداران از منابع طبیعی باید ضرورت حفظ و حراست از این منابع و عرصه های ملی را مد نظر قرار دهند چرا که منابع طبیعی از سرمایه های ملی است که باید به خوبی از آن محافظت کرد تا برای نسل های آینده مثمر ثمر باقی بماند.

کوچکی نژاد تصریح کرد: برای توسعه پایدار کشور اهمیت و ارزش نگهداری از منابع طبیعی به عنوان منابع خدادادی باید در اولویت قرار گیرد.

وی گفت: حفظ منابع طبیعی به عنوان سرمایه ملی زمینه ساز توسعه پایدار است چرا که منابع طبیعی متعلق به مردم بوده و آنها باید در حفظ و نگهداری این نعمت بزرگ الهی مشارکت داشته باشند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی مهمترین رسالت منابع طبیعی را تبیین اهمیت حفاظت از عرصه های منابع طبیعی برای عموم مردم بیان کرد و افزود: جامعه باید با مزایای حفظ منابع طبیعی بیشتر آشنا شود.

وی در ادامه منابع طبیعی هر جامعه را ثروت آن جامعه ذکر کرد و یادآورشد: این ثروت به نسل حاضر تعلق نداشته بلکه میراثی بوده که باید برای آیندگان بماند.

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری گیلان نیز در این دیدار ضمن بیان اهمیت مشارکت مردم برای صیانت از منابع طبیعی گفت: مردم به ویژه جنگل نشینان خود بهترین حافظان جنگل هستند.

داود زارع تصریح کرد: با اجرای طرح توانمند سازی جوامع محلی و آشنایی هر چه بیشتر ساکنان حاشیه جنگل با منافع و عواید غیر چوبی جنگل می توان امید وار بود که معیشت مردم ارتقا یابد بدون اینکه حتی یک درخت از بین رفته باشد و حتی بر تعداد درختان افزوده خواهد شد که این همان سیاست احیا و توسعه جنگل است که در سطح ملی به عنوان راهکار های حفظ منابع طبیعی در دستور کار قرار دارد.

وی همچنین با بیان اینکه اهمیت منابع طبیعی بر کسی پوشیده نیست، افزود: بخش مهمی از سفارش‌ های دینی در زمینه حفظ نعمت خدادادی به ویژه منابع طبیعی است بنابراین باید قدر نعمت‌ های خداوند را به درستی ارج نهاد.

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری گیلان در ادامه با اشاره به اینکه اگر مشارکت مردم نباشد نمی‌ توان عرصه‌ های طبیعی را از معرض آسیب نجات داد، یادآورشد: حفظ و حراست از عرصه‌ های طبیعی تنها با مشارکت مردم میسر می‌ شود و مردم نباید نقش خود را در این زمینه دست‌ کم بگیرند.

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه