زمان بارگزاری این صفحه: 10:49 PM UTC

کوک ساز جشنواره نوروزی «موزه میراث روستایی گیلان»

مدیر اجرایی موزه میراث روستایی گیلان گفت؛ جشنواره نوروزی با طرح ریزی برنامه های آیینی از یکم فروردین ماه سال 94 میزبان گردشگران نوروزی در این اکوموزه خواهد بود.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

مدیر اجرایی موزه میراث روستایی گیلان گفت: جشنواره نوروزی با طرح ریزی برنامه های آیینی از یکم فروردین ماه سال 94 میزبان گردشگران نوروزی در این اکوموزه خواهد بود.

 

سعادت الله مسعودی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اجرای برنامه های شاد، موسیقی محلی و ساز و نقاره پس از ایام فاطمی و از روز پنجم فروردین برنامه ریزی شده است.

 

وی اظهار کرد: سینمای مستند، نمایش های آیینی، بازی های محلی، بازارچه صنایع دستی، پخت نان های محلی و … از برجسته ترین برنامه های جشنواره نوروزی سال 94 است.

 

وی ادامه داد: اجرای ساز و نقاره برای روزهای ششم ، هفتم و دوازدهم برنامه ریزی شده است.

 

مسعودی افزود: موزه میراث روستایی گیلان از ساعت 9 تا 18 میزبان گردشگران نوروزی خواهد بود.

موزه میراث روستایی گیلان نخستین اکو موزه ای است که در رابطه با معرفی تاریخچه و نوع فرهنگ و زندگی مردم در فضای باز ایجاد شده؛ و در این موزه معیشت ، کار ، مسکن ، صنایع دستی و انواع فضاهایی که در یک حوزه خانوادگی وجود دارد بازسازی و به نمایش در آمده است.

 

موزه میراث روستایی گیلان امروز با پدیدار شدن هفت فاز از 9 فاز طرح ریزی شده با عناوین روستاهای جلگه شرق و غرب، کوهپایه شرق و غرب و کوهستان شرق و غرب برای سرور جشن نوروزی و فرهنگ مهربانی با طبیعت ساز می شود.

 

موزه یادشده در زمینی به مساحت حدود 260 هکتار در پارک جنگلی سراوان، واقع در کیلومتر 18 جاده رشت – تهران در دست اجراست.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه