زمان بارگزاری این صفحه: 12:59 AM UTC

گذری بر تحرکات کاندیداهای احتمالی انتخابات مجلس در فومن و شفت

صدای گیلان – چندی ست که خیلی زودهنگام طبل انتخاباتی در فومن و شفت هم به صدا در آمده و گزینه های متعددی سودای آمدن به ماراتن نفس گیر انتخابات در فومن و شفت را دارند.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان/ حجت الاسلام شادمند : در چند روز پیش با برگزاری مراسم ولیمه حج در تالار پردیس عملاً تمامی یاران خود را دعوت کرد و سوت رقابت های انتخاباتی را به صدا درآورد. در مراسم شادمند طیف های مختلفی حضور داشتند؛ طیف ها و چهره هایی که حتی از نظر فکری شاید با هم هیچ تطابقی نداشتند اما به بهانه حمایت از شادمند در مراسم حاجی خوران شادمند گرد آمدند. البته شادمند در ایام نوروز هم فعالیت های فیزیکی خود را در سطح روستاها آغاز کرده بود و با سرکشی از روستاها و توزیع هدیه و سررسید در بین حامیان خود در صدد جذب آرای مردم شده بود. حجت الاسلام شادمند در استانهای البرز و قزوین امور قضایی انجام داده اما در سطح منطقه فومن و شفت، برادران او مهمترین حامیانش هستند و از آنچه بر می آید اخوین شادمند با دست پر از کاندیداتوری حجت الاسلام حمایت خواهند کرد.

حجت الاسلام مهدی افتخاری : مهدی افتخاری فرزند شهید محمد حسین افتخاری، نماینده فقید فومن که در زلزله سال ۶۹ در حین خدمت رسانی به مردم به شهادت رسید، می باشد و از این رو به لحاظ شباهت های کلامی و جسمانی با پدر از محبوبت های ویژه ای برخوردار است. مهدی افتخاری در چند دوره گذشته، قصد کاندیداتوری نموده اما در هر دوره دقیقه ۹۰ از تصمیم خود منصرف شده است. در فومن گروهی به نام یاران افتخاری هنوز هم در انتخابات ها نقش تعیین کننده دارند. اما باید به انتظار نشست و دید که آیا حاج مهدی عزم آمدن دارد و یا خیر!.

مهندس علی میرزایی : مهندس میرزایی که در دوره قبلی نماینده فومن بود، در دوره فعلی نتوانست صلاحیت خودش را اخذ نماید و میدان را برای بهروزی فر در رقابت با عاشوری خالی گذاشت. اما میرزایی در این دوره ظاهراً مشکل صلاحیت نخواهد داشت ولی در آخرین تماسی که دوستانش با وی داشته اند؛ گفته است که می خواهم هوا بخورم و فعلاً قصد کاندیدا شدن ندارم.

حاج خلیل بهروزی فر: بهروزی فر که در انتخابات گذشته در مصاف تک به تک با عاشوری، شکست خورد؛ از همان ابتدای شکست، یارگیری و فعالیت های انتخاباتی خود را آغاز نمود. یعنی همزمان با آغاز نمایندگی عاشوری، فعالیت های غیررسمی بهروزی فر برای انتخابات آغاز شد و تا الان هم ادامه دارد. او اینک تجربه انتخابات گذشته را هم دارد و همچنان در حال فعالیت هست اما باید به انتظار نشست و دید که چقدر یاران بهروزی فر تا پایان وی را همراهی خواهند کرد. به زعم برخی ها بهروزی فر در دوره گذشته، دروازه خالی را اوت زد و می توانست عاشوری را شکست بدهد اما مدیریت خوبی روی انتخابات نداشت. البته عده ای از حامیانش این را هم رد می کنند که دروازه خالی بوده و می گویند ، دروازه خالی نبود و چه بسا که بسیاری از لیدرهای میرزایی پس از رد صلاحیت شدنش به سوی عاشوری رفتند.

سید تقی موسویان : سید تقی موسویان ، احمد قاسمی و ناصر عاشوری سه دوست صمیمی سالهای پیشین بودند که اکنون هر یک در مسیری مخالف هم حرکت می کنند. احمد قاسمی تاکنون قصد کاندیدا شدن نداشته اما همواره در این سالها از رقبای عاشوری حمایت کرده است. سید تقی موسویان اما این دوره جدایی خودش را رسماً از عاشوری اعلام کرده و در حال حاضر به عنوان نامزد احتمالی مجلس در حال فعالیت هست. او که چهره ای اصولگراست ، پس از شهرداربودن در انزلی، از گزینه های فرمانداری فومن شد اما در کمال ناباوری اسماعیل قربان زاده به عنوان فرماندار فومن منصوب شد و از آنجا بود که موسویان اعلام کرد که قصد حضور در انتخابات را دارد و هرگز خودش تمایلی برای فرمانداری نداشته است. سید تقی قطعاً در شفت حرف هایی برای گفتن دارد اما در فومن تاکنون نمودی نداشته است.

علیرضا علیدوست : علیدوست پس از حضور در انتخابات شوراها در فومن و موفقیت او در این انتخابات، اعلام کرد که در انتخابات مجلس شرکت می کند و از همان ایام فعالیت ها و حضورش را بیشتر کرد. او حتی در مقطعی از نماینده فعلی انتقاد نمود و در سطح روستاها یارگیری کرد. البته علیدوست با زیرکی خاصی هنوز هم به این فعالیت ها ادامه می دهد ولی در سال جدید مقداری از تحرکاتش تحلیل رفته و شاید کاندیدا شدن در مجلس را به دوره آتی بسپارد، البته هنوز از زبان وی چیزی نشنیده ایم.

حاج رسول جماعتی : جماعتی، نماینده دوره اصلاحات در فومن و شفت، همواره با پیامک های شناخته شده اش که « شما را به یاد دارم، مرا به یاد داشته باشید»، میهمان صفحات گوشی های موبایل شهروندان فومنی و شفتی است. جماعتی در دوره ای که کاندیدا شد ، با آرای نسل جوان توانست پا به کرسی مجلس بگذارد و هنوز گزینه بسیار خطرناکی است که در صورت تایید صلاحیتش ، معادلات انتخابات فومن و شفت را بر هم خواهد ریخت.

جواد زبردست : زبردست جوان فعالی است که از هم اکنون تیم سازی و یارگیری های انتخاباتیش را شروع کرده و با حضور در مراسم ختم و تجمعات فرهنگی و مذهبی، خود را در معرض انتخاب مردم قرار داده است. البته جواد هنوز برای اینکه چرخه انتخابات را به نفع خودش در جریان بیاندازد، راه پر پیچ و خمی را در پیش دارد و باید سختکوشانه در این مسیر قدم بگذارد. او که در بحث اشتغال زایی دارای ایده های جدیدی است، قطعاً برنامه انتخاباتی جامعی تدوین خواهد کرد و باید به انتظار نشست و دید که ادامه روند فعالیت هایش چگونه خواهد بود.

مهدوی نیا : سرهنگ مهدوی نیا با توجه به سابقه حضورش در سپاه و همچنین خدماتی که در دوره کاری خود در فومن و شفت به ثمر رسانیده، از جایگاه خاصی بین طیف اصولگرای منطقه برخوردار است. البته فعالیت های مهدوی نیا هنوز بصورت جدی به سرعت لازم نرسیده و اما در بخش سردارجنگل فومن، دهستان آلیان و ماکلوان و همچنین بخش هایی از شفت تحرکات انتخاباتی خوبی را انجام داده است.

جمال محمدی : جمال محمدی در زمان برگزاری انتخابات گذشته عنوان نمود که من از عاشوری حمایت می کنم اما اگر وی در زمان نمایندگی خود عملکرد خوبی نداشته باشد، من خودم را کاندیدا خواهم کرد. پس از آن ، چندی پیش هم وی در مصاحبه ای با ۴دی دوباره اعلام کرد که احتمالاً اگر احساس وظیفه کنم، کاندیدا می شوم. و حال باید منتظر بود که آیا جمال محمدی از دهستان آلیان فومن ، پا به عرصه انتخابات خواهد گذاشت یا خیر.

حاج حبیب اشرافی : اشرافی که در دوره هفتم انتخابات خود را کاندیدای مجلس نمود، از حمایت قاطع شفتی های بخش احمد سرگوراب و بخصوص نصیرمحله و سیاهمزگی برخوردار شد و توانست آرای آبرومندانه ای کسب کند. وی در دوره فعلی هم بدش نمی آید که دوباره پا به رقابت های انتخاباتی بگذارد. البته وی برای حضور در انتخابات مشکلی ندارد و اگر اسپانسر خوب داشته باشد، قطعاً در انتخابات شرکت می کند.

حاج ناصرعاشوری : اما حاج ناصر عاشوری را به این خاطر در پایان اسامی قرار دادیم که چون یک پای فینال هست. ناصرعاشوری نماینده فعلی فومن وشفت، که تجربه نمایندگی در دوره های پنجم و هفتم را هم دارد؛ از آرای سنتی ثابتی برخوردار است اما در هر دوره، از آرای متغیر نیز به خوبی بهره گیری می کند. او فوق تخصص انتخابات است و به خوبی می تواند یک تنه انتخابات را مدیریت کند. وی از ابتدای امسال، که سال سوم نمایندگی اش هست، تحرکات خوبی را در بخش های سرمایه گذاری و عمرانی مناطق فومن و شفت به وجود آورده و اگر در حوزه بکارگیری از افراد کارآمد درعرصه مدیریتی شهرستان هم اندکی دقت داشته باشد، با دستی پر به میدان انتخابات می رود تا با رقبای تا دندان مسلحش رقابت کند./شریف آنلاین

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،یک نظر یا دیدگاه برای “گذری بر تحرکات کاندیداهای احتمالی انتخابات مجلس در فومن و شفت”

  1. احمد نوشته است:

    سلام و ارادت بر مردم شریف فومن و شفت . عدم بکار گیری نیر وهای توانمند و انقلابی و وفادار به نظام و کاردان در مسئولیت های اجرایی و سیاسی شهرستانهای فومن و شفت باعث شکست سخت و سنگین عاشوری در انتخابات دهم خواهد شد . و استفاده از مهره های باطل و سوخته و نیر وهای ضعیف در این چهار سال نشان از شکست نماینده فعلی دارد نمونه روسای ادارات آموزش و پرورش فومن و شفت ، بخشداران شفت و فومن ، فرماندار شفت و خیلی ادارات دیگر بنیاد مسکن فومن و غیر عدو شود سبب خیر گر خدا خواهد
عناوین ویژه