زمان بارگزاری این صفحه: 9:00 PM UTC

گذری بر زندگانی مهندس غلامعلی جعفرزاده/ امیر کبیر گیلان!

گذری بر زندگانی مهندس غلامعلی جعفرزاده/ امیر کبیر گیلان!

مهندس جعفرزاده جانباز ۷۰% و دارای مدرک فوق لیسانس عمران بوده و اکنون نیز نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی می باشد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان : غلامعلی جعفر زاده ایمن ابادی ، متولد سال ۱۳۴۵ و فرزند مرحوم  محمدجعفر جعفرزاده ایمن آبادی است. گفتنی است روستای ایمن اباد از توابع بخش کوچصفهان رشت می باشد.

هر چند از دوران دانش آموزی جعفرزاده اطلاعاتی بدست نیاوردیم ولی وی دوره دیپلم خود را در رشته راه و ساختمان در هنرستان فنی شهید چمران رشت به پایان برد و در سال ۶۹ موفق به اخذ فوق دیپلم خود در رشته کارهای عمومی ساختمان ار دانشکده فنی شهید چمران شیراز شد.

وی همچنین دوره تحصیلات کارشناسی خود در رشته مهندسی عمران – عمران  را در سال ۷۶ در دانشکده فنی مهندسی دانشگاه گیلان به پایان برد و در سال ۱۳۹۰ موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد خود در رشته عمران گرایش مکانیک خاک و پی از واحد پردیس انزلی دانشگاه گیلان شد.

دوران دفاع مقدس؛ 

جعفرزاده ایمن ابادی در دوران ۸ سال دفاع مقدس رهسپار مناطق جنگی شد تا از انقلاب اسلامی و میهنش در مقابل دشمن متجاوزگر دفاع کند. و در طی این دوران در منطقه شلمچه بر اثر اصابت خمپاره دچار مجروحیت شدید و قطع نخاع شد.

وی جانباز ۷۰% جنگ تحمیلی بوده و  به ناگزیر از ویلچر استفاده می کند.

فعالیت سیاسی ؛

مهندس جعفرزاده در انتخابات دوره نهم مجلس شورای اسلامی موفق شد با اخذ ۴۳,۹۴۶ رای مردم رشت به بهارستان راه یابد.

رویکرد سیاسی این نماینده کنونی مجلس در اردوگاه اصولگرایان تعریف می شود ، ولی خود در ظاهر به آن اذعان ندارد .

هر چند در زمان انتخابات ریاست جمهوری سمت و سویش به ستاد قالیباف بود ولی پس از به روی کار آمدن دولت اعتدال ، بیشتر موضع گیریهایش در راستای برنامه های این دولت بوده و به شکل مشخص در بین ۱۳ نماینده گیلان، بیشترین و واضح ترین حمایت ها را از دولت تدبیر و امید داشته و حتی یکی دو مورد در جلسات هم اندیشی اعتدال گرایان گیلان نیز شرکت داشته که شاید همین مواضع و عملکردش باعث دلخوری برخی از اصولگرایان گیلان نیز شده و به نسبت دیگر نمایندگان همسو، انتقادات بیشتری به او وارد دانسته اند.

و البته در بین تمامی نمایندگان فعلی گیلان در مجلس شورای اسلامی ؛ پیگری مطالبات مردم رشت و حساسیت به مسایل استانی و کشوری و همچنین حضور رسانه ای مهندس جعفر زاده به نسبت بیشتر بوده است.

این نکته نیز گفتنی است که ؛ حامیانش در زمان انتخابات او را امیر کبیر گیلان نام نهادند که شاید این تمثیل ، قیاسی مع الفارق باشد  و ما هم به دلیل طنازی متن آنرا   در عنوان مطلب به کار بردیم ولی باورمان بر ان است که شجاعت و ایستادگی ایشان و تمام رزمندگان دفاع مقدس کاری کبیر و ستودنی است.

سوابق اموزشی و تخصصی؛ 

– فوق لیسانس مهندسی عمران.
– استاد دانشگاه و عضو هیأت علمی دانشکده فنی دانشگاه گیلان.
– عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان

وی همچنین بین سالهای ۸۵ تا ۹۱ به عنوان استاد در دانشکده فنی میرزا کوچک صومعه سرا ،آموزشکده فنی مهندسی شهید چمران رشت و دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد خانه کارگر ، مشغول تدریس دروس مختلف رشته مهندسی عمران بوده است.

مسئولیت‌ها؛

– رئیس سازمان بنیادشهید وامور ایثارگران گیلان

– نائب رئیس هیئت ورزشهای جانبازان ومعلولین استان گیلان

– مدیر کل امور جانبازان استان گیلان

– رئیس هیئت مدیره مجتمع اماکن تفریحی ، فرهنگی گیلان

– مشاور معاون رئیس جمهور در بنیاد شهید و امور ایثارگران

– مدیریت شعب موسسه قرض الحسنه شاهد و ایثار گیلان

– مدیر کل امور جانبازان شمالغرب تهران.

–  رئیس مرکز پشتیبانی امور جانبازان کشور.

– و اینک نیز نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی.

زندگی نامه مهندس جعفرزاده

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،۱۷ نظر یا دیدگاه برای “گذری بر زندگانی مهندس غلامعلی جعفرزاده/ امیر کبیر گیلان!”

 1. امید نوشته است:

  جناب جعفرزاده عزیز-ما که یه ۲۰ سالیه از رشت زدیم بیرون.ولی انگار این رشت واسه دوستای قدیمی که اونجا موندن خوب نون و آبی داشته-اونایی که ما اشکال درسای آمارو تحلیل و …. رفع می کردیم امروز وکیلنو شهردارنو هیات علمیو … .حالا هرچی بوده شده دیگه.خدمت به خلق ا… یادتون نره.این و به اون دکتر استاد سردار شهردارم بگو.

 2. حسين نوشته است:

  به اسم امیر کبیر توهین نکنید .حرمت بزرگان را نگهدارید %%%%%%%%%%%%%

 3. محمود نوشته است:

  امیر کبیر
  گندشو درآوردین دیگه

 4. ناشناس نوشته است:

  جناب مهندس جعفرزاده انسان بزرگ وفهیمی است،کاش نماینده شهر ما هم (ماسال)مثل شما توانا ومتخصص وبا لیاقت بود

 5. محمود نوشته است:

  مردم از واقعیت مواضعش خبرندارن وگرنه بهش رأ نمیدن
  ایشون نه اصلاح طلبندونه اصولگرا فقط نان به نرخ روز می خورن
  مواضعشو ببینین
  بنده حضور آقای…و خاتمی در مراسم روز تحلیف را مشکل نمی دانم-اما این دو نفر افتخارات کشور هستند و مردم ثابت کردند که آقایان … و خاتمی را دوست دارند.
  وبعد میرن تو طیف رهروان ولایت مجلس اسم می نویسن
  این رنگارنگی وملون صفتی رو کجاسراغ دارین.

 6. محمود نوشته است:

  واقعاً حیف
  اسم امیرکبیررولکه دارکردین!!!!!!!!!!

 7. شهیده نوشته است:

  اقای مهندس . شما خدای نکرده فراموش نکردید که شهدای عزیز و بزرگوار ما برای چه خون پاکشان را تقدیم چی کردنند آنها شهید نشدند که ملت برای فرزندانشا ن کار . پول و زندگی فراهم کند . آنها برای عدالت . اسلام و سربلندی نظام و ایران شهید شدن .

 8. رجب نوشته است:

  جناب مهندس فقط مال وپول پرست وریاست هستند.

 9. امیری نوشته است:

  ایشان بسیار آلوده مقام و قدرت می باشند

 10. دلسوز نوشته است:

  سلام خسته نباشید.
  بد نبود همزمان با عکس این کاندیداهای احتمالی آدرس وب سایتشان را نیز می گذاشتید تا ما با صراحت با آنها حرف میزدیم و راجع به رقیب […] به اموال مردم حسین رضاپور لاشه مطالبی را در میان می گذاشتیم تا همه بدانند انسان ها در ۴ گروه دسته بندی می شوند:
  ۱- مردمی مذهبی و صادق و درستکار با ظاهری مذهبی یا غیر مذهبی
  ۲- مردمی دروغ گو و فاسد و فاسق و منافق با ظاهری مذهبی و مخفی در پشت چفیه و ائمه اطهار (ع)
  ۳- مردمی لاییک و بی دین ولی انسان
  ۴- مردمی لاییک و بی دین و غیر انسان.
  اما گروه دوم از همه بدترند. دین و ایمان مردم را می سوزانند و خود را خوب جلوه می دهند و خوب ها رانیز بد نما می کنند. این دسته مردم نباید حتی تایید صلاحیت بشوند چه رسد به نام سردار سپاهی بخواهند از این اسامی مقدس سوء استفاده کنند.

 11. مجید نوشته است:

  باعرض ادب و احترام مخصوصا به آقای مهندس جعفرزاده عزیز
  دوستان من نه شرقی ام نه غربی ایرانیم وابسته به هیچ فرقه و گروه سیاسی نیستم کارمن هم زمین شناسیه خانم بنده یک فرزند شهید و فرهنگیه میخوام اینو بگم که شاهد قضیه بودم سال گذشته خانم به خاطر دوری راه تا محل کار تصمیم گرفت ب شهرستان خودمون درخواست انتقالی بده و کلی هم تقلا کرد از استان نتیجه نگرفت که تقاضایی هم به دفتر مهندس فرستاد خدا گواهه طوری مهندس بزرگوار پی گیر کار شد من متعجب موندم خدا حفظش کنه .لطفا خواهشا خطاب به افرادی که بد مینویسن درمورد ایشون تقاظا دارم نگاهی به کل قضیه بکنین اول اینکه تحصیل کرده دوما جانباز هفتاد درصد ایشون چه نیازی به پست و پول دارن خونه هم بشینن درآمدش جوره پس غم همنوعان هموطنان رو میخورن و آخر اینکه احترام بزارن به چهل و سه هزار رای مردم .

 12. علیرضا امینی دیلمانی نوشته است:

  من جانباز ۹۸ درصد ارتش دارای صورتسانحه و بالینه بیمارستانی د ر سال۶۳ و بازنشته جانباز سرباز درارتشو د و بار هم در کمسیون بنیاد شهید یک با ر در سال ۹۰ بعلت درصد بالا در زمان ریس کمسیون دکتر کفاشی خدا لعنت کند این اقا رابه من هیچ درصدی نزده بار دوم رفتم کمسیونگفت شما شکایت دیوان عدالت اداری کرده ایدبگذارید نتیجه بیایدو نتیجه رای دیوان به نفع من امده پیش دکتر تاعبیی هست و من برعلیه کمسیون پزشکی مرکز شکایتکرده بودم و من حضوری پیش دکتر تاعبیی رفته بودم ورای من را گرفته پیش خودش است و میخواهدبرایم درصد بزند نیاز به همکاری حضرتعالیرادارم و ون رای دیوان را اجرا گزاشته ام تو دیوان شماره تلفن دکتر تاعبیی ۰۹۱۲۱۷۲۷۹۰۶ فقط نظر لطف حضرتعالی فقط درصد بنیاد شهید را میخواهم در این زمینه من را راهنمایی بفرمایید اینها کار میخواهند هرجا میرویم نامه بنیاد شهید را میخواهم شماره تلفن ۰۹۱۱۳۴۴۶۰۱۳ من دارای ۴ فرزند لسانس پسر بیکار هستم
  ۰

 13. علیرضا امینی دیلمانی نوشته است:

  جوابیه من را نداده اید خواهشمندم جوابیه من را به این شماره بدهید ۰۹۱۱۳۴۴۶۰۱۳ وشماره تلفن دکتر تاعبیی ریس کمسییون پزشکی مرکز ۰۹۱۲۱۷۲۷۹۰۶

 14. جمعی از مهندسین استان نوشته است:

  با سلام و احترام
  به نظر آقای مهندس جعفرزاده وفاداری و خدمت به مملکت و مردم را در ۸سال دفاع مقدس ثابت کرده اند
  توصیه میکنیم دوستان در اظهارنظرهای خود منصفانه نظر بدهند اما به نظر نیاز کنونی مجلس افراد شجاع٬متخصص٬مدبر٬باهوش٬باتجربه ولایت مدار و وفادار به انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی و مردم را نیاز دارد ٬ضمنا تعامل و حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی از قوی دیگر از الزامات ایجاد وحدت و توسعه پایدار و استقلال کشور است
  والسلام

 15. میلاد نوشته است:

  هر چه باشد عزیزان ایشان بخاطر من و شما جانباز ۷۰ درصد شده که الان شما آسوده در خیابان قدم بزنید.انصاف هم چیز خوبی است.چند سال بدون پا و روی ویلچر نشستن سخته.آلوده پول و قدرت هم شده باشد باز به نظر من حقشه که از این دوران باقیمانده عمر خود و با معلولیت جسمی از امکانات و حتی قدرت استفاده کنه و از زندگی لذت ببره.شما دوست داشتید جای اون بودید ، معلولیت داشتید و قدرت.اون موقع که پدرهای شما خواب بودن و این جانفشانان و شهادت طلبان برای دفاع از میهن در مقابل عرب هایی که به خون ما تشنه بودند و هستند جانشان را کف دستشان گرفتند پدرانتان کجا بودند یا حتی شما که سن رفتن به جبهه را داشتید کجا بودی.امیدوارم هیچ وقت غمگین نباشید.همین که سلامتی دارید از خدا ممنون باشید.خیلی راحت هم به کسی تهمت نزنید.به گفته های دیگران در مورد قدرت طلب بودن یا آلوده به مال و منال بودن شخصی گوش نکنید و قضاوت ننمایید.خدا ناظر تمام اعمال بنده هاست.۵۰ سال عمر میکنیم و تمام.تازه یه دنیای دیگه شروع میشه.بذارید اونجا شرمنده نشیم پیش خدا.پیش خلقش مهم نیست. یا حق

 16. عیلی نوشته است:

  ایشان رانت خوار هستند با این مدارک وصله . پینه پردیس رفتند تو سال ۹۲ هیات علمی یک دانشگاه دولتی شدند بعد جوانان نخبه با دکتری از شریف نمیتونند جایی هیات علمی شن ، واقعا با چه پررویی سر کلاس میره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!

 17. آرش نوشته است:

  من نه اهل ریا هستم نه احتیاج به پول دارم و نه سیاست،ولی اینو بگم که من این آقا رو خیلی از نزدیک میشناسم و به همه کسایی که چرت و پرت و دروغ و دونگ و مزخرف میگن، بگم که در سال ۹۰ همه تو گیلان رفتن پردیس دانشگاه ایشون هم رفت،مثل بقیه درس خوند،خونه و ماشین معمولی داره،اون موقع که شما و پدران شما با اونجاتون بازی میکردین این بنده خدا ۵-۶ بار رفت جبهه،کسی که کشتی گیر بود قطع نخاع شد.از خیلی ها که ادعای استادی میکنن با سوادتره،از خیلی که که ریا میکننو مزخرف میگن بهتر عمل میکنه و مثبت تره،هر کی میگه نه بیاد گوششو بگیرم ببرم از نزدیک ببینه،پس تا کسی رو خوب نشناختین نظر ندین
عناوین ویژه