زمان بارگزاری این صفحه: 11:09 PM UTC

گرانی ۸۰درصدی عوارض آزادراه‌ها

در راستای آزادسازی عوارض عبور مد نظر آخوندی وزیر راه و شهرسازی از ابتدای سال گذشته تا کنون نرخ عوارض آزادراه‌ها با یک شیب تند حدود ۸۰ درصد افزایش یافته است.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

عباس آخوندی چند ماه پس از حضور در ساختمان دادمان در گردهمایی استانداران اعلام کرد: نگاه ما به آزادراه‌ها، کریدوری است و فقط به جسم راه توجه نمی‌کنیم بلکه اگر شد به دنبال تأسیس شهر صنعتی و بنادر خشک در آزادراه‌ها هستیم و در همین چارچوب بنا داریم ۱۸ آزادراه را برای سرمایه‌گذاری، اعلام عمومی کنیم.

 

وی تاکید کرد: با جدیت پیگیریم که نظام تعرفه عبور را آزاد کنیم و همچنین دنبال می‌کنیم تا سهم دولت را در این سرمایه‌گذاری‌ها به صفر برسانیم تا آزادراه ها کلاً در اختیار سرمایه‌گذاران قرار گیرد. در بحث راهسازی و راهداری باید سالانه شش هزار میلیارد تومان برای استانداردسازی راه‌ها هزینه کنیم اما عمده توجهات در سال‌های گذشته راهسازی بوده و به راهداری توجهی نشده است.

 

وی بیان کرد: برای نگهداری راه‌های موجود برنامه کاملی تهیه کرده‌ایم.

 

به گزارش تسنیم، کمتر از یکسال بعد یعنی در آبان‌ماه سال گذشته با چراغ سبز وزارت راه و شهرسازی عوارض ۲۰ تا ۵۰ درصد افزایش می‌یابد. حال یکبار دیگر در آستانه هفته دولت نرخ عوارض آزادراه‌های کشور کمی بیش از ۳۳ درصد گران شد.

 

به‌عنوان نمونه در هفته‌ای که گذشت عوارض آزادراه‌های تهران-پردیس و قزوین-رشت، تهران-ساوه و در ادامه ساوه-همدان گران شد. سال گذشته نیز افزایش نرخ عوارض متغییر بود؛ به‌عبارت دیگر بسته به ظرفیت محور و مبلغ پایه عوارض بین ۲۰ تا ۵۰ درصد افزایش یافته بود.

 

با توجه به اظهارات آخوندی وزیر راه و شهرسازی در خصوص آزادسازی نرخ عوارض عبور باید در آینده‌ای نزدیک انتظار گران شدن عوارض با شیبی نه چندان ملایم را داشت. در این میان عدم مشخص بودن سقف افزایش قیمت عوارض نکته مبهم این ماجراست.

 

مطالب بیشتر؛

  • افشاگری‌های دختر «ایزدی» از داعش روزنامه «ملیت» ترکیه در گفت‌وگو با یکی از دختران ایزدی که موفق به فرار از دست گروه تروریستی داعش شده است، جزئیات اسفباری از شیوه رفتار این گروه ضد اسلامی را منتشر کرد. به گزارش «ابنا»، این دختر جوان ایزدی که در منطقه «سنجار» عراق به دست داعش اسیر شده بوده، اظهار کرد: داعشیان پس از […]
  • داوطلبان آزمون مجلس خبرگان رهبری به قم مراجعه کنند سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات گیلان گفت: داوطلبان حضور در آزمون مجلس خبرگان رهبری دوره پنجم باید شخصاً یا نماینده آنها با معرفی‌نامه کتبی از ۱۵ تا پایان مرداد ماه جاری به دبیرخانه این مجلس در قم مراجعه […]
  • دیدار سرمربی استقلال با سیدمحمد خاتمی/ عکس دیدار سرمربی استقلال با سیدمحمد خاتمی
  • رازی که آیت الله بهجت در قرآن خود نوشت صدای گیلان - هر کس در بین الطلوعین یعنی بین فجر کاذب و فجر صادق ( ۵ دقیقه قبل از اذان صبح تا ۵ دقیقه بعد از اذان) این ذکر را بگوید هر حاجتی داشته باشد برآورده میشود ولو اگر تشرف به خدمت امام زمان (عج) […]
  • آزمایش موشک بین قاره ای جدید روسیه. صدای گیلان - روسیه موشک بین قاره ای جدیدی را آزمایش کرده است که از زیر دریایی پرتاب می شود و قادر است کلاهک های اتمی حمل کند.


عناوین ویژه