زمان بارگزاری این صفحه: 9:35 AM UTC

گیلان جایگاه ممتازی را به خود اختصاص داده است

مدیر کل میراث فرهنگ گیلان در جلسه ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر به گیلان گفت: گیلان به لحاظ ماندگاری و اقامت گردشگران جایگاه ممتازی را به خود اختصاص داده است.

صدای گیلان به نقل از خبر گزاری برنا در گیلان : مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان در جلسه ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر گیلان با حضور فعالان بخش خصوصی و تاسیسات گردشگری با محوریت مرحله دوم سفرهای تابستانی گفت: گیلان به لحاظ ماندگاری و اقامت گردشگران جایگاه ممتازی را به خود اختصاص داده است.

رضا علیزاده اظهار داشت: از ابتدای تیر ماه امسال تاکنون 12 میلیون و 427 هزار و 822 نفر اقامت گردشگران در گیلان را داشتیم.

وی به رشد 18.5 درصدی اقامت گردشگران از تیر ماه امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته در گیلان اشاره کرد و افزود: گیلان به لحاظ ماندگاری و اقامت گردشگران جایگاه ممتازی را به خود اختصاص داده است.

علیزاده با بیان اینکه از ظرفیت رسانه‌ها برای مقصد گردشگری دریا و جنگل گردشگران استفاده شده است، تصریح کرد: ایجاد مراکز اطلاع‌رسانی دایم جاذبه‌های گردشگری کمتر شناخته شده در جذب گردشگر تاثیرگذار است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان برگزاری جشنواره‌های آیینی ـ بومی در ارائه سنت‌ها و آداب استان به گردشگران را حائز اهمیت خواند و بیان کرد: جشنواره‌‌های آیین شکرگذاری در حوزه‌های فرابخشی در استان برگزار شده است. وی غذا را یکی از جاذبه‌های گیلان عنوان کرد و گفت: پیشنهاد ثبت جهانی “رشت شهر خلاق در تنوع غذایی”به یونسکو ارائه شده و این موضوع در حال انجام است.

علیزاده راه‌اندازی کاروان‌های گردشگری تخصصی در جذب گردشگران را مهم برشمرد و یادآور شد: گردشگری بوم ‌گردی و اکوتوریسم توسط دفاتر خدمات مسافرتی در گیلان انجام می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با تاکید بر ارائه آموزش‌های تخصصی گردشگری، خاطرنشان کرد: آموزش‌های مذکور در سه ماه فصل بهار در استان انجام شده و در ارائه الگوهای رفتاری متولیان گردشگری موثر است.

وی، تصریح کرد: جشنواره وهمایش‌های تخصصی گردشگری متعددی در گیلان توسط تشکلهای مردم‌نهاد برگزار شده است.

علیزاده به مشکلات زیرساخت گردشگری در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: در تعطیلات عید فطر امسال با حجم انبوه مسافران مواجه بودیم و اتمام 11 کیلومتر باقی‌مانده آزادراه رشت ـ قزوین و اتمام راه‌آهن قزوین ـ رشت در افزایش سفر گردشگران به استان تاثیرگذار است.

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه