زمان بارگزاری این صفحه: 7:59 AM UTC

گیلان رتبه سوم بیکاری را در کشور دارد/ باید حرف کاربردی زد نه تبلیغاتی

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه گیلان جزو سه استان بیکاری کشور است، گفت: باید حرف کاربردی در زمینه اشتغال زد و از سخنان تبلیغاتی پرهیز کنیم.

به گزارش صدای گیلان، محمودشکری بعد از ظهر امروز در جمع مدیران صنایع گیلان با بیان اینکه در مجمع نمایندگان استان وضعیت صنعت مورد بررسی قرار می‌گیرد، اظهار داشت: باید وضعیت صنعت استان از لحاظ تولید و اشتغال و برنامه‌های آتی استان تعیین تکلیف شود.

وی با بیان اینکه باید شفاف‌سازی شود که امکان اشتغال در استان وجود دارد، افزود: باید تعیین شود که میزان اشتغال در استان به چه میزان است و در چه زمینه‌هایی ظرفیت اشتغال‌زایی داریم.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه گیلان جزو سه استان بیکاری کشور است، گفت: باید حرف کاربردی در زمینه اشتغال زده و نباید حرف‌ها تبلیغاتی شود باید حرفی زده شود که در استان قابلیت اجرایی دارد و امکان اجرای آن در استان وجود دارد.

شکری با بیان اینکه مطالبات مردم گیلان در قبال رای که به ما دادند این است که در استان اشتغال ایجاد شود خاطرنشان کرد:در دهه اول انقلاب گیلان را به عنوان استان کشاورزی معرفی کردند و توسعه صنعت را در گیلان محدود کردند و و این محدودیت مانع ایجاد اشتغال و فقر صنایع در گیلان شد.

وی با تاکید بر اینکه واردت بی روبه برنج باعث شد که دخل و خرج کشاورزان باهم هماهنگ نباشد گفت:به گفته بسیاری از برنجکاران در انبارهای گیلان برنج های وارداتی انبار شده و برنج در دست کشاورزان ما می ماند.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به اینکه بسیاری از کشاورزان گیلانی هنوز برنج خود را نفروخته‌اند، تصریح کرد: در بخش چای نیز با پیگیری‌های استاندار محترم بخشی از مطالبات چایکاران استان پرداخت شد که چای رو به رشد رفت اما خشکسالی امسال آن را هم از مردم گرفت.

شکری با تاکید بر اینکه روزی گیلان در صنعت ابریشم نمونه بود ولی امروز اثری از ان باقی نیست، خاطرنشان کرد: آینده استان در حوزه اشتغال باید تعیین تکلیف شود که چند درصد جوانان ما می توانند برای کار در استان بر روی آن برنامه ریزی کنند باید تکلیف جوانان مشخص شود.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه برخی از سرمایه‌گذاران فعالیت خود را در استان آغاز کرد اما اینکه سرمایه گذار، سرمایه خود را هرینه کند و خروجی نداشته باشد فاجعه است، تصریح کرد: سازمان مالیات در شرایط فعلی باید رویکرد آن این اشد که به صنعت کمک کند تا را بیفتد و سود بیشتری ببرد و در این میان سهم مالیات هم بیشتر می شود و اگر غیر از این شود مانع ایجاد می شود.

شکری، برداشتن موانع بیمه در واحدهای صنعتی را مورد تاکید قرارداد و گفت: در بخش حمل و نقل بیش از 60 درصد ناوگان حمل و نقل استان فرسوده است و این فاجعه‌ای است که روز به روز بر آمار مرگ و میر تصادفات استان افزوده می شود و باید راهکاری در بخش داخلی برای آن اندیشیده شود و اگر نیست برای نو کردن ناوگان از راه واردات وارد شویم.تسنیم

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه