زمان بارگزاری این صفحه: 2:05 PM UTC

گیلان مهد تفکر اصلاح‌طلبی است/ راهبرد اصلاح‌طلبان کسب اکثریت کرسی‌های مجلس است

محمدرضا عارف در سفری دو روزه به استان گیلان در جمع اصلاح طلبان این استان سخنرانی کرد و از آخرین اقدامات و برنامه های اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس گفت.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

محمدرضا عارف در سفری دو روزه به استان گیلان در جمع اصلاح طلبان این استان سخنرانی کرد و از آخرین اقدامات و برنامه های اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس گفت. این همایش علی‌رغم برخی شایعات مبنی بر لغو آن با استقبال کم‌نظیر مردم روبه‌رو شد.

 

دکتر محمدرضا عارف با انتقاد از برخی اظهارنظر انتخاباتی گفت: باعث تاسف است که در برخی رسانه‌ها اظهارنظرهایی درباره انتخابات مجلس دیده می‌شود که نتیجه‌اش بی‌هویتی است در حالی که باید اصالت اصلاح‌طلبی را حفظ کرد.

 

وی همچنین در همایش عمومی اصلاح‌طلبان استان گیلان چند خبر انتخاباتی مطرح کرد. رییس بنیاد امید ایرانیان در این همایش از تدوین برنامه‌های راهبردی اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس خبر داد او همچنین از تشکیل شورایی برای هماهنگی انتخابات مجلس در سراسر کشور توسط اصلاح‌طلبان خبر داد.

 

معاون اول دولت اصلاحات استان گیلان را مهد صبر و شکیبایی، شجاعت و ایمان دانست و تاکید کرد :استان گیلان مهد تفکر اصلاح‌طلبی است و ویژگی مهم این استان حضور موثر و فعال در همه صحنه‌ها و رویدادهای مهم کشور است.

 

وی با گرامیداشت یاد و خاطرات آیت‌الله سیدمحمود طالقانی و نیز سالگرد شهادت آیت‌الله مدنی خاطرنشان کرد: راهبرد اختصاصی اصلاح‌طلبان کسب اکثریت کرسی‌های مجلس و ارتقای جایگاه مجلس است.

 

وی ادامه داد : انتخابات در زمانی برگزار می‌شود که کشور بیش از هر زمان دیگر نیاز به یکپارچگی، اتحاد و همبستگی ملی دارد. خلق حماسه مانند ۲۴ خرداد و افزایش حضور مردم باید از دستور همه جریانات سیاسی باشد.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به دستا‌وردهای مذاکرات هسته‌ای این دستاوردها را نتیجه حضور مردم در انتخابات ۲۴ خرداد ۹۲ دانست و خاطرنشان کرد :کارشناسان تیم هسته‌ای ما بدون کوچک‌ترین راهی در برابر قدرت‌های بزرگ جهانی به پیروزی رسیدند و این پیروزی نتیجه پشتوانه مردمی و حمایت‌های ارزشمند رهبر معظم انقلاب از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای بود.

 

وی بر لزوم ترجیح منافع جبهه‌ای و گفتمانی بر منافع حزبی و تشکیلاتی تاکید کرد و گفت :عملکرد جبهه‌ای اصلاح‌طلبان باید ما را به لیست واحد در سراسر کشور برساند و به همین دلیل رسیدن به اجماع کامل مهم‌ترین ضرورت امروز ماست.

 

عارف با بیان اینکه باید با بالابردن سعه‌صبر و قدرت تعامل در داخل حزب و تشکیلات به تقویت جبهه اصلاحات کمک کنیم، تصریح کرد: باید از هرگونه اقدامی که باعث کاهش آرامش و نشاط در جامعه می‌شود پرهیز کرد.

 

وی در همین زمینه خاطرنشان کرد: باید از هرگونه حاشیه‌سازی و پرداختن به حاشیه‌ها و درگیری‌های بی‌حاصل جناحی پرهیز کرد.

 

رئیس بنیاد امید ایرانیان به جوانان توصیه کرد در مقابل برخی اشتباهات و موضع‌گیری‌های فرضا غیرقابل قبول برآشفته نشوند و در شبکه‌های اجتماعی به آن پاسخ ندهند.

 

وی با تاکید بر حفظ هویت گفتمانی اصلاح‌طلبان، تصریح کرد: در شناسایی و معرفی نامزدهای شاخص باید توجه شود که آن فرد باید علاوه بر داشتن ویژگی‌های فردی زمینه رای‌آوری بالا را هم داشته باشد.

 

عارف درباره رویکرد اجرایی اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس بر محوریت حوزه‌های انتخابیه در معرفی کاندیداهای نهایی و نقش‌آفرینی شورای واحد استان و شوراهای شهرستان با هدف رسیدن به یک لیست در استان تاکید کرد.

 

وی از تشکیل شورای راهبری مرکزی انتخابات توسط اصلاح‌طلبان خبر داد و گفت: شورای راهبری مرکزی اصلاح‌طلبان نقش هماهنگی بین شوراهای استانی دارد و در خصوص ساز و کار انتخاباتی با هماهنگی با شوراهای استان تصمیماتی را اتخاذ می‌کند که انشا‌ءالله در آینده‌ای نزدیک به اطلاع افکار عمومی خواهد رسید.

 

عارف در پایان تاکید کرد: مبنای حرکت اصلاح‌طلبان باید همدلی و همگرایی و انسجام حداکثری در درون جبهه باشد.مبنای تصمیم‌گیری نیز اخلاق‌مداری، عقلانیت و خرد جمعی باشد و مبنای حضور اصلاح‌طلبان در مجلس ارتقای جایگاه مجلس، حرکت برنامه‌ای در مجلس و رسیدن به مجلسی همراه با مردم و همگام با دولت باشد.شأن مجلس نباید استیضاح وزرا باشد باید شأن مجلس را بالا برد./ امیدنامه

 

مشاهده نصاویر همایش اصلاح طلبان گیلان با حضور دکتر عارف در لینک زیر؛ 

همایش اصلاح طلبان گیلان با حضور عارف/ تصاویر

 

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه