زمان بارگزاری این صفحه: 12:52 AM UTC

گیلان و ایران در چنین روزی

امروز چهارشنبه بیست و چهارم دی 1393 هجری خورشیدی،34 سال پیش در چنین روزی، امام خمینی در اجرای اصل 142 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، صورت و مشخصات دارایی های خود را برای دیوانعالی کشور ارسال کردند.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان؛ 

24 دی 1376

محمد قاضی مترجم بنام در 84 سالگی درگذشت، وی آثار برجسته ی ادبی و تاریخی بسیاری را از فرانسه به فارسی ترجمه کرد، آشنایی نسل امروز با رمان‏های مشهور جهان، مرهون تلاش های او است. سناریوی دن کیشوت، سپید دندان، شاهزاده و گدا، شازده کوچولو، ناپلئون و… از جمله اثرهای ترجمه شده وی به شمار می رود.

24 دی 1359

امام خمینی در اجرای اصل 142 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، صورت و مشخصات دارایی های خود را در نامه ای به رییس دیوان عالی کشور، اعلام فرمودند و خواستار انجام مسوولیت این دیوان (بدون هیچ گذشتی) در مورد خانواده خود شدند.

24 دی 1358

امام خمینی آیت الله سیدعلی خامنه ای را به امامت جمعه تهران برگزیدند. ایشان در آن زمان عضو شورای انقلاب اسلامی بودند و نخستین خطبه را چهار روز پس از صدور حکم معمار بزرگ انقلاب در دانشگاه تهران ایراد کردند.

24 دی 1300

حکومت گیلان، سرتیپ بصیر دیوان فرمانده حکومت نظامی فومنات را به منظور کشف مهمات و سلاح های میرزا کوچک خان جنگلی، راهی جنگل های این استان کرد./ایرنا

 

 

 

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ،


عناوین ویژه