زمان بارگزاری این صفحه: 7:36 PM UTC

گیلان کمترین تخلف در سرعت غیر مجاز را دارد.

به گزارش  صدای گیلان به نقل از روابط عمومي راه و شهرسازي استان گيلان ، مهندس خاوري مدير كل راه و شهرسازي استان در  جلسه كميسيون اجرايي ايمني راه هاي استان گيلان گفت : برابر اطلاعات دريافتي از مركز مديريت راه هاي كشور بر اساس 1238 دستگاه تردد شمار فعال بر خط راه ها ، به […]

به گزارش  صدای گیلان به نقل از روابط عمومي راه و شهرسازي استان گيلان ، مهندس خاوري مدير كل راه و شهرسازي استان در  جلسه كميسيون اجرايي ايمني راه هاي استان گيلان گفت : برابر اطلاعات دريافتي از مركز مديريت راه هاي كشور بر اساس 1238 دستگاه تردد شمار فعال بر خط راه ها ، به دليل آغاز دور دوم سفرهاي تابستاني همزمان با عيد سعيد فطر و افزايش سفر به استان هاي شمالي ، استان گيلان از نظر بيشترين تردد ثبت شده از كل تردد كشوري در رتبه سوم قرار گرفته است .
علي خاوريافزود : متوسط كشوري تخلف سرعت غير مجاز به تردد در مرداد ماه ، 9 درصد از كل وسايل نقليه عبوري بوده است كه اين ميزان با عنايت به سياست هاي كنترل سرعت سال جاري از جمله آغاز اجرايي شدن تفاهمنامه با پليس راهور ناجا نسبت به مدت مشابه سال گذشته 3 درصد كاهش داشته است و همچنين در مقايسه با خردادماه 48 % كاهش داشته است و پيش بيني مي شود كه روند كاهش تا پايان سال با شيب كمتر تداوم يابد .

 

مهندس خاوري اعلام كرد : استان گيلان با رتبه 31 كمترين تردد تخلف سرعت غير مجاز در سطح كشور را در مردادماه سالجاري داشته است .
وي همچنين اظهار داشت : استان گيلان از نظر سهم تردد وسايل نقليه سنگين در رتبه 7 كشور قرار دارد .

مدير كل راه و شهرسازي گيلان بيان داشت : براساس اطلاعات دريافتي از گزارشات سازمان پزشك قانوني استان گيلان در ماه مرداد ، متوسط كشته در يك ميليون تردد در راه هاي اصلي ، فرعي و روستايي استان گيلان 2.6 نفر بوده است .
مهندس خاوري گفت : براساس تحليل تصادفات موتور سواران سال 93 ، تعداد و سهم تلفات موتور سواران مربوط به استان گيلان با 6.8 % در رتبه دوم كشوري است .
وي اذعان داشت : در مورد بازشوهاي موجود در محورهاي شرياني و در مرحله اول در محور رشت- امامزاده هاشم توسط اعضاي شوراي ترافيك استان بازديد و 4 مورد از بازشوهاي قابل بسته شدن در اين محور با همكاري فرمانداران در كميسيون ايمني راه ها مورد بررسي قرار گيرد .

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه