زمان بارگزاری این صفحه: 7:59 AM UTC

گیلان 25 پایگاه خبری تحلیلی مجاز دارد/ 10پایگاه خبری در صف صدور پروانه فعالیت

صدای گیلان – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به رشد 733 درصدی صدور مجوز برای سایت های خبری استان، اظهار کرد: تا کنون برای 25 پایگاه خبری و تحلیلی استان پروانه فعالیت صادر شده است.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به رشد 733 درصدی صدور مجوز برای سایت های خبری استان، اظهار کرد: تا کنون برای 25 پایگاه خبری و تحلیلی استان پروانه فعالیت صادر شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فیروز فاضلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان طی گفت و گویی اظهار کرد: تا قبل از آغاز مدیریت بنده در این اداره کل، فقط برای سه پایگاه خبری و تحلیلی استان گیلان مجوز صادر شده بود.

 

وی با اشاره به رشد 733 درصدی صدور مجوز برای سایت های خبری استان، افزود: از خرداد 93 تا کنون نیز برای 22 پایگاه خبری و تحلیلی دیگر در استان پروانه فعالیت صادر شده که تعداد پایگاه های مجاز خبری گیلان به 25 پایگاه رسیده است.

 

فاضلی تصریح کرد: فهرست تمامی نشریات مکتوب و مجازی دارای مجوز فعالیت در استان بر روی پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در بخش «رسانه های مجاز گیلان» موجود می باشد.

 

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان؛ همچنین 10 پایگاه خبری و تحلیلی استان نیز در صف انتظار هیأت نظارت بر مطبوعات کشور برای صدور پروانه فعالیت هستند.

 

وی ادامه داد: الکترونیکی شدن ثبت نام و رسیدگی به درخواست متقاضیان دریافت مجوز نشریه و پایگاه های خبری یکی از اقدامات مهم معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت تسهیل و تسریع در ارائه و رسیدگی به درخواست های تاسیس نشریه و پایگاه های خبری توسط متقاضیان است.

 

فاضلی تصریح کرد: با تاسیس سامانه جامع رسانه های کشور، متقاضیان صدور مجوز نشریات و پایگاه های خبری نیازی به تشکیل پرونده در ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ندارند و می توانند با ورود به سامانه مذکور درخواست ارائه نموده و از وضعیت رسیدگی به درخواست خود مطلع شوند.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: متقاضیان دریافت مجوز انتشار نشریه الکترونیک و پایگاه خبری می توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی www.e-rasaneh.ir نسبت به ثبت نام و پیگیری درخواست خود اقدام کنند.

واریز یارانه و بیمه رسانه ها 

وی در ادامه با اشاره به مصاحبه اخیر معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار کرد: واریز یارانه خبرگزاری ها و سایت های خبری بخش خصوصی به حسابشان از روز چهارشنبه 20 اسفندماه آغاز شده است.

 

فاضلی افزود: کیفیت هر رسانه بر اساس شاخص های طرح رتبه بندی رسانه های فضای مجازی و توجه به اولویت های موضوعی، در میزان یارانه هر خبرگزاری و سایت مؤثر بوده است.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اضافه کرد: همچنین پرداخت یارانه بیمه مطبوعات و سایت ها نیز همزمان با پرداخت یارانه های نقدی خبرگزاری ها و سایت هاي خبری بخش خصوصی آغاز شده است.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه