زمان بارگزاری این صفحه: 2:23 PM UTC

یادمان آغاز فعالیت نهضت جنگل در صومعه‌سرا رونمایی می‌شود

صدای گیلان – دبیرکل همایش بازشناسی نهضت جنگل گفت: یادمان آغاز فعالیت نهضت جنگل همزمان با صدمین سال این نهضت در روستای سیاه درویشان صومعه‌سرا رونمایی می‌شود.

به گزارش صدای گیلان ، آیت‌الله مصطفی حائری فومنی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به نهضت جنگل در گیلان اظهار کرد: قیام جنگل به عنوان نهضت بزرگ ملی در کشور مطرح است و میرزا کوچک جنگلی اسوه استانی و ملی محسوب می‌شود.

وی بر شناخت جوانان و نسل آینده از مفاخر بزرگ کشور تاکید کرد و افزود: حق نهضت جنگل و میرزا کوچک‌جنگلی هنوز در جامعه ادا نشده است.

حائری فومنی با بیان اینکه در صدمین سال نهضت جنگل وظیفه خود می‌دانیم از میرزا کوچک جنگلی اسطوره بزرگ ملی یاد کنیم، تصریح کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی مسئولان حکومتی میرزا کوچک‌جنگلی را آشوب‌گر معرفی می‌کردند اما پس از پیروزی انقلاب ارزش‌های این اسطوره ملی به منصه‌ظهور رسانده شده است.

دبیرکل همایش بازشناسی نهضت جنگل از پرده‌برداری از یادمان آغاز نهضت جنگل در 11 آذر ماه امسال خبر داد و بیان کرد: یادمان مذکور در روستای سیاه درویشان صومعه‌سرا رونمایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه میرزا کوچک جنگلی به همراه پنج نفر از یاران خود نهضت جنگل را از منطقه مذکور آغاز کرد، یادآور شد: هسته اصلی نهضت جنگل در روستای سیاه درویشان بر مبنای مبارزه با ظلم و استکبار تشکیل شد.

حائری فومنی از برگزاری همایش ملی بازشناسی نهضت جنگل در گیلان خبر داد و اظهار کرد: 26 آذر ماه امسال همایش مذکور در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار می‌شود.

دبیرکل همایش بازشناسی نهضت جنگل به فراخوان مقاله برای همایش علمی نهضت جنگل اشاره کرد و افزود: تعداد 30 مقاله از چهره‌های فرهیخته کشوری تاکنون به دبیرخانه همایش ارسال شده است.

وی با بیان اینکه یادمان میرزا کوچک جنگلی سال گذشته در محل شهرداری تهران برگزار شد، تصریح کرد: برگزاری همایش بازشناسی نهضت جنگل در راستای شناخت بیشتر از میرزا کوچک جنگلی است.

حائری فومنی خواستار شناساندن بیشتر شخصیت میرزا کوچک جنگلی توسط رسانه‌ها شد و گفت: میرزا کوچک خان جنگلی چهره‌ای ملی است./فارس

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه