زمان بارگزاری این صفحه: 11:46 AM UTC

یادمان سه برادر شهید در آستانه اشرفیه

یازدهمین عصر با خاطره، این بار یادمان برادران شهید ‘ابراهیم، مهدی و محمد اسماعیلیان’ به همت همرزمان شهدا، خانواده های معظم شهدا و هیات امنای آستان مقدس حضرت سیدجلال الدین اشرف (ع)آستانه اشرفیه برگزار شد.

به گزارش صدای گیلان ، این مراسم معنوی که به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در حسینیه اعظم حرم مطهر برگزار شد از سلسله نشست هایی است که شرکت کنندگان دقایقی به خاطره گویی های فرماندار و برادر این سه شهید دل سپردند؛ وقتی که گفت: ارزش برپایی اینگونه مراسم ها برای ما جامانده ها است برای اینکه همچنان به تلنگر نیاز داریم.

‘حسین اسماعیلیان’ این را هم گفت: شهیدان سخنگو نیاز ندارند، چون جنس آنان از نور خداست و متعلق به هیچ فرد، خانواده یا قومی نیستند، بلکه شهیدان رهرو می خواهند.

وی اینبار نه از جایگاه فرماندار بلکه برادری با کوله باری از خاطراتی در خصوص شیوه های تربیتی این شهیدان بویژه از پدر مرحومشان ابوشهید حجت الاسلام و المسلمین اسماعیلیان امام جمعه فقید بخش کیاشهر که مسوولیت تربیتی فرزندان را به مادر بزرگوارشان سپرده بود، نکات شنیدنی را بیان کرد.

وی اضافه کرد: پدرمان با آغاز جنگ تحمیلی مسوولیت این بار سنگین تربیت دینی را به مادر سپرد و ایشان هم در تربیت ما فرزندان در خصوص آشنایی با فرهنگ اسلامی، اقامه نماز اهتمام خاصی داشت و از همه مهمتر اینکه مسوولیت هر برادر را به برادر بزرگتر از خود واگذار می کرد و خود ناظر و راهنما بود.

اسماعیلیان در ادامه با بیان خاطراتی از زندگی برادر شهیدش مهدی در خصوص نحوه اعزام شهید محمد به جبهه های نبرد خاطرنشان کرد: از آنجایی که این شهید به سن قانونی نرسیده بود با دستکاری شناسنامه، خود را به جبهه رساند و به آرزویش که شهادت بود، رسید.

وی که خود جانباز جنگ تحمیلی است، با بیان اینکه ابراهیم و محمد نیز از مکبران مساجد کیاشهر بودند، یادآور شد: شیوه زندگی و اخلاق نیکوی این شهیدان موجب شده بود تا جایگاه ویژه ای بین مردم داشته باشند.

81431069-6148955

اسماعیلیان اضافه کرد: شهید ابراهیم فردی توانا در مسایل دینی و سیاسی بود که پس از شهادتش پدرم گفت؛ کمرم شکست.

وی در ادامه با بیان اینکه شیوه زندگی شهیدان باید برای نسل جوان بازگو شود، یادآور شد: شهدا با نثار خون پاک خود در راه پاسداری از ارزش های انقلاب قدم برداشتند و همه ما امروز مدیون دلاورمردی ها و ایثارگری های شهدای والامقام هستیم.

در ادامه این آیین معنوی تعدادی از رزمندگان دوران دفاع مقدس چون محمد عبدالله پور، یوسف نصیری، احمد زیرک و علی اکبری به بیان خاطراتی از شهیدان اسماعیلیان پرداختند.

گفتنی است ،  مهدی اسماعیلیان در 25 آبان سال 1361 در مریوان، محمد اسماعیلیان در 20 آبان سال 1361 در عملیات محرم در دهلران و ایراهیم اسماعیلیان در نهم شهریور سال 1365در عملیات کربلای 2 به شهادت رسیدند.

شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان، 423 شهید تقدیم نظام اسلامی کرده است.ایرنا

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ،


عناوین ویژه