زمان بارگزاری این صفحه: 8:16 AM UTC

یک شهر جدید در آستار تاسیس می شود.

در جلسه مشترک مسولان شهرستان استار با اعضای شوراهای اسلامی 6 روستای بخش مرکزی این شهرستان ، تاسیس یک شهر جدید مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش صدای گیلان ؛ در این جلسه ، بخشدار مرکزی شهرستان آستارا به آخرین سرشماری انجام گرفته در سال 90 اشاره کرد و افزود؛ در 6 روستای هجرت (شهرک هجرت)، عنبران محله، شيخ محله، عسگرآباد، جبرائيل محله و لميرمحله ، بالغ بر 923 خانوار با تعداد جمعیت 3527 نفری ساکن هستنند که افزایش امکانات جهت تسهیل در امور زندگی روزمره جزء ضروریات این مناطق است.

شکوری با اشاره به حضور نماینده مردم استارا در مجلس  ، فرماندار و اعضای شورای 6 روستا ی مذکور در این جلسه ادامه داد؛تجمیع این 6 روستا برای تشکیل یه شهر جدید از مهمترین اهداف این جلسه مشترک بوده است.

نعیمی؛ با تاسیس شهر اعتبار خوبی به این مناطق اختصاص داده می شود

نماینده مردم استار در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه اعتبار براي شهر ها تخصيص مي يابد افزود ؛  تا زماني که اين مناطق به شهر تبديل نشوند، اعتبارات خوبي جذب نخواهد شد.

صفر نعمیی رز خاطر نشان کرد ؛ با تأسيس شهر در اين منطقه، خدمات رساني و استقرار ادارات شکل مناسبي خواهد گرفت.

شفقی؛ فعالیت جمعی شورای روستاها برای تاسیس شهر جدید نشانگر فرهنگ بالای مردم این روستاهاست

فرماندار شهرستان مرزي بندر آستارا نیز در پایان این جلسه تصريح کرد: توافق جمعي اعضاي 6 روستا مبني بر تجميع در قالب شهري جديد بسيار مثبت و تأثير گذار است.

سیروس شفقی اظهار داشت: پس از استقرار شهر جديد که با تلاش مجوز آن از استانداري گيلان اخذ گرديده، مردم اين مناطق از اعتبارات متناسب با سرانه شهري و تخصيص ماشين آلات عمراني، خدماتي و ايجاد اشتغال پايدار در راستاي خدمات رساني بيشتر برخوردار خواهد شد.

شفقي حضور جمعي در جلسه و استقبال از موضوع مطرح شده را نشانگر فرهنگ بالاي مردم اين روستاها برشمرد و ادامه داد: اين استقبال بايد با اتحاد و احساس مسئوليت پايدار بطور مستمر همراه باشد.

وي اضافه کرد: متعاقب اين جلسه و توافق حاصل شده، فرمانداري اقدامات جديد جهت انعکاس موضوع به استانداري با هدف زمينه سازي فرآيند بعدي از مبادي ذيربط تهران را انجام خواهد داد.

وي افزود: مجوز تأسيس يك شهر ديگر در سطح شهرستان آستارا نيز از استانداري اخذ شده و رايزني ها در خصوص مشخص كردن آن در دست اقدام است.

به گزارش صدای گیلان ؛ شهرستان مرزي بندر آستارا با بيش از 86 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان، 189 کيلومتري رشت و همجواري استان اردبيل و کشور جمهوري آذربايجان واقع شده است.

در حال حاضر در سطح شهرستان دو شهرداري در مناطق آستارا و لوندويل ايجاد شده است که با تأسيس شهر جديد، يک شهرداري به شهرداري هاي فعلي افزوده خواهد شد.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه