زمان بارگزاری این صفحه: 2:15 PM UTC

یک هزار دانش آموز دختر آستارایی، فرارسیدن بهار سن تکلیف خود را جشن گرفتند/ تصاویر

دانش آموزان دختر مدارس ابتدایی آستارا با حضور در مصلای نماز جمعه، فرارسیدن بهار سن تکلیف خود را جشن گرفتند.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

دانش آموزان دختر مدارس ابتدایی آستارا با حضور در مصلای نماز جمعه، فرارسیدن بهار سن تکلیف خود را جشن گرفتند.

 

در این آیین دانش آموزان با قرائت قرآن ، اجرای تواشیح ، سرود ، خوانش شعر و سوگند نامه حال و هوای معنوی خاصی را به محفل بخشیدند.

اجرای نمایش توسط تعدادی از دانش آموزان هنرمند با موضوع سن تکلیف از دیگر بخش های این آیین بود.

امام جمعه شهرستان آستارا روز سه شنبه در این آیین گفت: دانش آموزان با ورود به سن تکلیف باید با کمک گرفتن از قلب ، اعضا ، جوارح ، باورها و اعتقادات ، مواظب اخلاق و رفتار خود نیز باشند.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا با اشاره به اینکه خواندن نماز ، قران و رعایت حجاب به عنوان تکالیف اصلی دانش آموزان مکلف است ، ادامه داد : دانش آموزان با رسیدن به سن تکلیف ، موظف به انجام احکام الهی هستند و برپاکردن نماز ، رعایت محرم و نامحرم ، حفظ حجاب ، خواندن قران و گرفتن روزه از وظایف اصلی آنها محسوب می شود.

امام جمعه آستارا دانش آموزان مکلف را همیار فرشتگان خواند و افزود: شما دانش آموزان هم اینک از عصمت و پاکی برخوردار هستید پس شایسه است خود را از هر گونه خطا و گناه دور نگه دارید.

یک هزار دانش آموز دختر آستارایی از 36 مدرسه دولتی و غیر دولتی نخستین نماز جماعت خود را پس از رسیدن به سن تکلیف، در محل مصلای نماز جمعه آستارا اقامه کردند.

15 هزار و 461 دانش آموز سال تحصیلی 94 – 93 را در سطح مدارس شهرستان آستارا آغاز کردند که از این تعداد، هشت هزار و 225 نفر در دوره ابتدایی ، دو هزار 538 نفر در دبیرستان دوره اول و چهار هزار و 698 نفر در دبیرستان دوره دوم به تحصیل می پردازند./منبع؛ ایرنا

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه