زمان بارگزاری این صفحه: 11:07 AM UTC

۱۰ میلیون ایرانی تحت پوشش بیمه سلامت

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛ وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی  در نشست شورای اداری گیلان گفت: ۱۰ میلیون ایرانی تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند.   به گزارش خبرگزاری صداوسیما علی ربیعی در این نشست افزایش سطح رفاه عمومی میان اقشار مختلف را یکی از سیاستهای اصلی دولت اعلام کرد و […]

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی  در نشست شورای اداری گیلان گفت: ۱۰ میلیون ایرانی تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما علی ربیعی در این نشست افزایش سطح رفاه عمومی میان اقشار مختلف را یکی از سیاستهای اصلی دولت اعلام کرد و افزود: در طرح بیمه سلامت قرار بود ۶ میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار بگیرند که این آمار با توجه به استقبال مردم به ۱۰ میلیون نفر رسید که بخش اعظمی از این افراد از قشرهای کم درآمد جامعه هستند.

 

وی اجباری شدن مشاوره ژنتیکی ، اجرای طرح مسکن اجتماعی ، شناسایی افراد دارای سوء تغذیه در کشور و تقویت سفره های آنان را از دیگر اقدامات دولت برای ارتقای رفاه اجتماعی در کشور دانست.

 

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در ادامه باا شاره به بهبود شاخصهای اشتغال در گیلان ، گفت : مشاغل خرد بیشترین آمار اشتغال را در گیلان به خود اختصاص داده است.

 

وی همچنین با اشاره به لزوم تقویت شرکتها و کارخانه های تحت پوشش وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در گیلان از مشارکت سازمان تامین اجتماعی در کنسرسیوم پتروشیمی گیلان خبر داد.

 

علی ربیعی همچنین با بیان اینکه آمار بیمه شدگان اجباری در گیلان ۵ درصد افزایش یافته افزود : آمار افراد تحت پوشش بیمه بیکاری استان هم کاهشی ۳ هزار نفری را نشان میدهد که با توجه به قابلیتهای حوزه های مختلف این استان در بخشهای گردشگری ، کشاورزی ، شیلات ، بنادر و دریانوردی و فرش بافی ، میتوان اقدامات موثرتری را نیز انتظار داشت.

 

رییس سازمان فنی و حرفه ای کشورهم در شورای اداری گیلان ، با اشاره به تصویب طرح توانمندسازی و ارائه آموزشهای مهارتی روستاییان در روستاهای بالای ۲۰ خانوار ، گفت : روستاییان در سه بخش عمومی / فنی و تخصصی شغل / و کسب و کار و کارآفرینی ، آموزشهای مهارتی را فرا میگیرند.

 

پرند ، با بیان اینکه از ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار فعال اقتصادی در روستاهای کشور ، ۶ میلیون شاغل و ۹۰۰ هزار نفر فاقد شغل هستند ، افزود : فاز نخست طرح توانمندی روستاییان با اجرای نیازسنجی آموزشی ، اجرا شده و برای اجرای کل طرح ، هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال درنظر گرفته شده است.

 

وی همچنین افزود : برای اجرای این طرح و آموزشهای فنی و حرفه ای روستانشینان گیلانی ، ۲۰ میلیارد ریال اختصاص یافته است.

 

استاندار گیلان هم در این نشست ، با اشاره به درپیش بودن هفته دولت ، گفت : در هفته دولت امسال ، هزار و ۲۶۹ طرح عمرانی عام المنفعه با اعتباری بالغ بر ۱۱ هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال در حوزبخش های مختلف استان به بهره برداری میرسد.

 

محمدعلی نجفی با تاکید بر تاثیر منفی واردات بی رویه محصولات کشاورزی به ویژه برنج در آستانه برداشت این محصول استراتژیک ، افزود : برای رونق بخشی حوزه کشاورزی و جلوگیری از زیان شالیکاران و همچنین هدر رفتن زحمات آنها ، راه ورود قاچاق و بی رویه این محصول باید بسته شود.

 

همچنین محمدحسین قربانی ، رییس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی هم خواستار تلاش بیشتر دستگاههای دولتی برای کاهش آمار بیکاری در گیلان شد و افزود: مردم گیلان از دولت انتظار دارند ، با اختصاص اعتبارات ویژه برای اجرای سایت نفتی خزر در شهرستان رودسر، به افزایش اشتغال و کاهش آمار بیکاری در این استان توجه ویژ ه ای نشان دهد.

 

 

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه