زمان بارگزاری این صفحه: 11:06 PM UTC

۲۵ درصد جمعیت گیلان تا سال ۱۴۲۹ سالمند می‌شوند

مدیرکل بهزیستی گیلان با بیان اینکه 25درصد جمعیت گیلان تا سال 1429 سالمند می‌شود، افزود: گیلان پیرترین استان کشور است و جمعیت بالای 60سال آن رو به رشد بوده که برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی باید برای ان برنامه‌ریزی کرد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

مدیرکل بهزیستی گیلان با بیان اینکه این استان پیرترین استان کشور است، گفت: ۲۵ درصد جمعیت گیلان تا سال ۱۴۲۹ سالمند می‌شوند.

 

حسین نحوی‌نژاد بعد از ظهر امروز (روز گذشته) در نشست اداره‌کل بهزیستی گیلان، اظهار داشت: جمعیت این استان رو به کهولت سن و سالمندی است.

 

وی با بیان اینکه 25درصد جمعیت گیلان تا سال 1429 سالمند می‌شود، افزود: گیلان پیرترین استان کشور است و جمعیت بالای 60سال آن رو به رشد بوده که برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی باید برای ان برنامه‌ریزی کرد.

 

مدیرکل بهزیستی گیلان با تأکید بر لزم پیگیری فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه سبک زندگی اسلامی، گفت: روش زندگی نادرست سبب پیری زودرس در برخی افراد جمعیت شهری و روستایی گیلان شده است.

 

نحوی‌نژاد با بیان اینکه 6 میلیون و100 هزار سالمند در کشور زندگی می‌کنند، تصریح کرد:این رقم در 40 سال آینده به سه برابر افزایش یافته و 24 درصد جمعیت کشور سالمند می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: 20هزار ظرفیت نگهداری سالمندان در بهزیستی کشور وجود دارد که 16 مرکز شبانه‌روزی نگه‌داری سالمندان با ظرفیت یک‌هزار و 200 نفر در گیلان فعالیت می‌کنند.

 

مدیرکل بهزیستی گیلان با بیان اینکه سازمان بهداشت جهانی افراد بالای 60 سال را سالمندان می‌داند، اظهار داشت: افراد کارافتاده بالای 50سال و سایر قشرها نیز جزو پیری زودرس هستند.

 

نحوی‌نژادبر مناسب‌سازی فرهنگی و فیزیکی جامعه برای سالمندان، افزود: باید برای تکریم شخصیت سالمندان و توانمندسازی آنان برنامه‌ریزی کرده و برنامه‌ها را اجرایی کنیم./تسنیم

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه