زمان بارگزاری این صفحه: 4:25 PM UTC

۳۰۰ هزار صندلی دانشگاه خالی ماند/ حذف کلمه غیرانتفاعی در اسامی دانشگاه‌ها

وزیر علوم گفت: امسال ۳۰۰ هزار صندلی دانشگاه خالی ماند.

دانشگاه

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

محمد فرهادی به خالی ماندن ۳۰۰ هزار صندلی دانشگاه ها اشاره و اظهار کرد: ۵۲۸ هزار نفر قبول و مجاز به انتخاب رشته شدند که ۴۲۸ هزار نفر قبولی داشته‌ایم. هر چند تعداد ظرفیت مطلوب است؛ اما میزان شرکت کنندگان کمتر از ظرفیت است.

 

به گزارش تسنیم، وی همچنین از حذف کلمه غیرانتفاعی در اسامی دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: در یکی دو هفته آینده این امر از طرف شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ می شود.

 

وزیر علوم از توسعه دانشگاه های غیردولتی نیز به‌عنوان یکی از برنامه‌های وزارت علوم یاد کرد و افزود: تمامی دانشگاه ها نباید دولتی باشد و در طرح آمایش آموزش عالی بحث سهم مناسب برای آموزش عالی غیردولتی در نظر گرفته شده است.

 

 

مطالب بیشتر؛

  • عصر ایران؛نقد سخنان عطالله حکیمی نماینده رودبار. صدای گیلان - ظاهرا همه این اتهامات مقدمه ای بوده تا به توجیه و توضیح «طرح الزام اخذ مجوز مجلس قبل از توافق هسته ای» برسند، اما امیدواریم توافق چنان رخ دهد که ایشان و همفکران شان به زحمت تدوین آن نیفتند. چرا که زحمت ملت در این سال ها کفایت می […]
  • تیپ مهمان زن، روی فرش قرمز کتاب تهران/ عکس صدای گیلان- جام نیوز؛ تیپ نامتعارف یک زن که هیئت فرهنگی کشور عمان را روی فرش قرمز نمایشگاه همراهی می کرد دوربین ها را متوجه خود کرد.
  • داعش دست دزد را قطع کرد/ تصاویر گروه داعش «حد سرقت» را بر یکی از شهروندان سوری جاری کرد. شبه نظامیان داعش، دست فردی را که مدعی بودند دزدی کرده، در شهر رقه سوریه قطع کردند.
  • «ابو علا العفری» جانشین «ابوبکر البغدادی» شد داعش - صدای گیلان؛ رسانه‌های عربی به نقل از «نیوزویک» اعلام کردند که پس از جراحات شدید «ابوبکر البغدادی» در عملیات ارتش عراق، هم‌اکنون «ابو علا العفری» معاون وی، به صورت موقت سرکردگی داعش را بر عهده گرفته […]
  • شروع کابوس ویلاسازان در گیلان صدای گیلان؛خوش آب و هوا بودن و محیط مساعد استانهای شمالی و بخصوص استان گیلان موجبات سفرهای زیادی از مردم کشور به این مناطق میشود که در نگاه نخست به نظر می رسد این امر هم باعث استفاده مردم از مواهب الهی و طبیعی است و هم موجب رشد و رونق اقتصاد محلی و استانی می شود.اما در سالهای اخیر […]


عناوین ویژه