زمان بارگزاری این صفحه: 8:12 PM UTC

۳۰۰ هزار صندلی دانشگاه خالی ماند/ حذف کلمه غیرانتفاعی در اسامی دانشگاه‌ها

وزیر علوم گفت: امسال ۳۰۰ هزار صندلی دانشگاه خالی ماند.

دانشگاه

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

محمد فرهادی به خالی ماندن ۳۰۰ هزار صندلی دانشگاه ها اشاره و اظهار کرد: ۵۲۸ هزار نفر قبول و مجاز به انتخاب رشته شدند که ۴۲۸ هزار نفر قبولی داشته‌ایم. هر چند تعداد ظرفیت مطلوب است؛ اما میزان شرکت کنندگان کمتر از ظرفیت است.

 

به گزارش تسنیم، وی همچنین از حذف کلمه غیرانتفاعی در اسامی دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: در یکی دو هفته آینده این امر از طرف شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ می شود.

 

وزیر علوم از توسعه دانشگاه های غیردولتی نیز به‌عنوان یکی از برنامه‌های وزارت علوم یاد کرد و افزود: تمامی دانشگاه ها نباید دولتی باشد و در طرح آمایش آموزش عالی بحث سهم مناسب برای آموزش عالی غیردولتی در نظر گرفته شده است.

 

 

مطالب بیشتر؛

  • آیا چای‌ لاغری واقعاً لاغر می‌کنند؟! یکی از تبلیغاتی که این روزها در حد وسیعی منتشر می‌شود تبلیغ چای لاغری است که هواداران کاهش وزن و حفظ تناسب اندام را به وسوسه می‌اندازد. آیا واقعا این چای‌ها […]
  • نامه سرگشاده صادق زیباکلام به علی مطهری صادق زیباکلام استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران در نامه‌ای خطاب به علی مطهری بودجه فرهنگی کشور را با بودجه سازمان محیط‌زیست مقایسه کرد.
  • دستگیری یک کیف قاپ و یک سارق لوازم خودرو در لاهیجان لاهیجان - صدای گیلان؛ یک کیف قاپ و یک سارق لوازم خودرو امروز در لاهیجان و رشت دستگیر شدند.
  • معارفه عطایی، شهردارجديد رودبار/ تصاویر با حضور معاون هماهنگي امور عمراني استاندار، نماینده مردم رودبار در مجلس و برخی از مسولین شهرستان رودبار ، ناصر عطايي بعنوان شهردارجديد این شهر معرفي شد.
  • رییس‌جمهور: از رکود عبور کرده‌ایم رییس‌جمهور اعلام کرد که محاسبات سه ماهه اول سال 93 به ما اعلام می‌کند که دولت از رکود عبور کرده است. امام هشتم از شعار افراطیون و تندروان نترسید به ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جمع اقشار مختلف مردم مشهد در صحن جامع رضوی ضمن سلام و درود بر روان پاک هشتمین پیشوای […]


عناوین ویژه