زمان بارگزاری این صفحه: 9:34 AM UTC

۸۰ درصد مطلقه‌های کشور زیر ۳۰ سال سن دارند

معاون جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه 20 درصد از ازدواج‌های کشور در کمتر از پنج سال به طلاق منجر می‌شود، افزود؛ ۸۰ درصد مطلقه‌های کشور کمتر از ۳۰ سال سن دارند که این امر تهدیدی برای سلامت اجتماعی جامعه است.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان/ معاون جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: ۸۰ درصد مطلقه‌های کشور کمتر از ۳۰ سال سن دارند که این امر تهدیدی برای سلامت اجتماعی جامعه است.

محمود گلزاری در ستاد ساماندهی امور جوانان استان همدان افزود: 20 درصد از ازدواج‌های کشور در کمتر از پنج سال به طلاق منجر می‌شود.

وی اظهار داشت: این رقم در کلانشهری مانند تهران به 33 درصد نیز می‌رسد و در استان همدان این رقم 17 درصد است.

وی با بیان این که هر سال 160 هزار ازدواج و 32 هزار طلاق در کشور ثبت می‌شود، عنوان کرد: اکنون آمار طلاق در کشور افزایش یافته و به دلایل متعدد سن اعتیاد نیز در حال پایین آمدن است.

به گزارش ایرنا،گلزاری اضافه کرد: طلاق یک پدید اجتماعی مشکل‌زا است و خشونت و پرخاشگری نیز از دیگر مشکلات جامعه به شمار مي‌رود.

وی با بیان این که توانمند‌سازی جوانان برای سبک زندگی اسلامی از نیازهای جامعه است، افزود: جوانان به دلیل ویژگی‌های شخصیتی نسبت به سایر اقشار متفاوت هستند.

وی از جوان غافلی، جوان هراسی و جوان فریبی به عنوان سه امر غلط یاد کرد و گفت: برای حل مشکلات متعدد در کشور باید از قدرت مدیریتی جوان استفاده کرد.

گلزاری با تاکید بر لزوم تفکیک وزارت ورزش و جوانان از یکدیگر ادامه داد: ورزش تنها یکی از نیازهای جوانان است در حالی که جوانان نیازهای بسیار متعددی دارندکه تنها در قالب ورزش گنجانده نمی‌شود.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه