زمان بارگزاری این صفحه: 4:20 PM UTC

۸۸ روستای گیلان مشمول طرح محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان قرار می گیرند

برای اولین بار در پی فراخوان اولیه اجرای طرح.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

۸۸ روستای استان گیلان مشمول طرح محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان قرار می گیرند.

 

تعداد ۸۰۰ خانوار از ساکنان محروم روستا های توابع شهرستان رودسر استان گیلان در راستای منویات مقام معظم رهبری مدظله و در ارتباط با طرح محرومیت زدایی مناطق کم برخودار صاحب زمین های علوی می شوند.

 

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ، حمید رضانادمی مدیرکل اموال و املاک استان گیلان بنیاد مستضعفان با اعلام این مطلب گفت : این تعداد اسناد زمین های علوی در شرق گیلان بین مردم روستاهای رودسر کلاچای ، چابکسر و املش واگذار خواهد شد که از سال ۹۳ نسبت به فراخوان اولیه سازمان اموال و املاک بنیاد درخواست و اقدامات تکمیل پرونده را بر اساس آیین نامه های مصوب انجام داده بودند.

 

وی تصریح کرد: این تعداد اسناد از بررسی و رسیدگی ۶۵۰۰ درخواست و پرونده ارسالی به دبیر خانه سازمان اموال و املاک بر اساس آیین نامه های مصوب آماده واگذاری شده که با توجه به همکاری خوب مردم استان از طرح مذکور پیش بینی می شود میزان درخواست و پرونده های قابل بررسی تا سقف قابل توجهی افزایش یابد.

 

حمیدرضا نادمی مجموع روستاهای مشمول طرح بنیاد علوی را در استان گیلان حدود ۲۵۰ روستا برشمرد که به منظور واگذاری اسناد علوی برای امسال و سال آینده ۸۸ روستا به عنوان تکلیف هدف گذاری شده است .

 

مدیر کل اموال و املاک گیلان بنیاد ، نحوه تعیین سطح محرومیت مردم منطقه را توان مالی پایین و ضعیف اهالی ، عدم کفایت امور معیشتی و کهولت سن عنوان کرد و خاطر نشان ساخت : اکثر جامعه هدف بنیاد علوی در این روستا ها مورد حمایت کمیته امداد و بهزیستی قرار دارند و عمدتاً از اقشار بسیار ضعیف جامعه هستند که به صورت کارگر فصلی و ساده در بخش های کشاورزی ، دامپروری و … مشغول به فعالیت بوده و امرار معاش می کنند.

 

گفتنی است ، تعداد ۸۰۰ سند اراضی علوی بر اساس منویات مقام معظم رهبری توسط مهندس محمد سعیدی کیا ریاست بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی برای نخستین بار در شرق استان گیلان در ۱۰۵ کیلومتری شهررشت به مشمولان طرح (روستاهای مناطق رودسر ،کلاچای ،چابکسر و املش) واگذار خواهد شد.

 

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ،


عناوین ویژه