زمان بارگزاری این صفحه: 8:08 PM UTC

آمار 11ماهه صادرات و وادرات در گيلان

صدای گیلان – طي11 ماهه سال 1393 تعداد 233 فقره گواهينامه صادراتي بيش از 13هزارتن كالا به ارزش379 ميليارد ريال صادر گردید.

آمار 11ماهه صادرات و وادرات در گيلان

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

طي11 ماهه سال 1393 تعداد 233 فقره گواهينامه صادراتي بيش از 13هزارتن كالا به ارزش379 ميليارد ريال شامل خرما، كشمش و چاي به مقصد كشورهاي روسيه، آذربایجان، اندونزی، مالزی، جمهوری چک، آلمان، کنیا، امارات عربی متحده، هندوستان و افغانستان صادر گرديد.

اين آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد 42 درصد و از نظر وزن 20 درصد و از نظر ارزش 10 درصد کاهش داشته است. بر اساس اين گزارش از اين مقدار، 5550 تن متعلق به چاي با ارزش تقريبي71 ميليارد ريال در 83 فقره گواهينامه بود ؛ همچنين در همين مدت تعداد 169 اظهارنامه تعيين تعرفه صادراتي انجام صادر شد.

 

گفتنی است؛  در اين مدت 4092 اظهارنامه واردات اجباري براي بيش از 5/1 ميليون تن كالا مورد ارزيابي انطباق قرارگرفت که در مقایسه با سال قبل در همین مدت از نظر تعداد 147درصد و از نظر وزن 24 درصد افزایش داشته است.

همچنين 452 اظهارنامه تعيين تعرفه با آزمون 447 نمونه براي 217812 تن كالا مورد بررسي قرار گرفت. عمدة واردات شامل ورق هاي فلزي سرد و گرم، شمش فولادي و ناوداني از كشورهاي روسيه، قزاقستان، اوكراين و آذربايجان مي باشد.

مطالب بیشتر؛

  • DNAشگفت انگیز! صدای گیلان - جدیدترین تحقیقات صورت گرفته نشان می‌دهند که هر گرم DNA می‌تواند تا ۴۵۵,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ بایت داده را در خود ذخیره کند.
  • رییس‌جمهور: از رکود عبور کرده‌ایم رییس‌جمهور اعلام کرد که محاسبات سه ماهه اول سال 93 به ما اعلام می‌کند که دولت از رکود عبور کرده است. امام هشتم از شعار افراطیون و تندروان نترسید به ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جمع اقشار مختلف مردم مشهد در صحن جامع رضوی ضمن سلام و درود بر روان پاک هشتمین پیشوای […]
  • گیلان دارای رتبه اول در سفرهای داخل کشور بیشترین مقصد سفرها به استان‌های گیلان با 15 درصد، خراسان رضوی با 14 درصد، مازندران با 12 درصد، تهران با 6 درصد و اصفهان با 5 درصد بوده است.
  • داعش‌های قلابی تهران بازداشت شدند/ عکس ربایندگان طی تماس های تلفنی خود را از افراد وابسته به گروهک های تروریستی داعش و طالبان معرفی و مدعی شدند که در صورت عدم پرداخت پول جهت آزادی افراد ربوده شده، آنها اقدام به ارتکاب جنایت و قتل افراد ربوده شده خواهند […]
  • ترور یکی از رهبران حماس توسط داعش/ تصویر عناصر داعش یکی از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین "حماس" را هنگام خروج از مسجدی در اردوگاه یرموک در جنوب دمشق، ترور کردند.

کلیدواژه ها: ،


عناوین ویژه