زمان بارگزاری این صفحه: 1:38 AM UTC

ابتکارکشاورز ماسالی برای کاهش هزینه خزانه گیری برنج و حفظ درختان

ماسال – کشاورز جوان ماسالی برای کاهش هزینه خزانه گیری برنج و حفظ درختان ابتکاربه خرج داده است.

خزانه گیری برنج

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

کشاورز جوان ماسالی برای کاهش هزینه خزانه گیری برنج و حفظ درختان ابتکاربه خرج داده است.

 

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران رشت هرساله با آغاز کشت و کار برنج و خزانه گیری هزاران سرشاخه تردرختان برای درست کردن اسکلت خزانه- قطع و نابود می شود.

 

اسماعیل بخشنده کشاورز جوان اهل روستای وشمه سرای ماسال با 500 هزار تومان هزینه از میله گرد و لوله های پلاستیکی برای درست کردن اسکلت خزانه برنج استفاده کرده است .

 

وی حفظ محیط زیست و منابع طبیعی – ثابت ماندن رویه خزانه و جلوگیری از دوباره کاری در سال های آینده را از مزایای این کار دانست و گفت :برای ساخت اسکلت خزانه درهر هکتار دست کم به 200 سرشاخه تر نیاز است در حالیکه با استفاده از میله گرد و لوله های پلاستیکی دیگر به قطع سرشاخه هادرختان نیازنیست .

مطالب بیشتر؛

  • زباله باعث بیماری مردم گیلان شده است. لاهوتی خطاب به ابتکار؛ شما دو دوره رئیس سازمان محیط زیست کشور بودید حتی یک جلسه برای حل این معضل برگزار نکردید.
  • تیتر جالب روزنامه وطن امروز+عکس تیتر امروز روزنامه وطن امروز : سلام خانم ابتکار
  • کربلایی محمود بهجت «کلوچه فومن» را از کربلا به فومن آورد صد سال پیش، شخصی به نام کربلایی محمود بهجت عازم کربلا می‌شود و پس از بازدید از یک کارگاه شیرینی پزی از عطر و طعم کلوچه‌هایش خوشش می‌آید و تصمیم می‌گیرد در بازگشت از کربلا، آغاز به پخت کلوچه‌هایی شبیه آن در فومن […]
  • درگذشت پسر کارگردان معروف در رشت صدای گیلان - آرش طالبی تدوین‌گر و کارگردان که در آخرین دوره جشنواره فیلم مستند «حقیقت» با فیلم «ننه حسن» جایزه بهترین اثر بخش بین‌الملل را دریافت کرد، درگذشت.
  • پروژه های ناتمام؛ شاید وقتی دیگر ایرنا به نقل از سرمقاله روزنامه خزر به قلم ˈرضا احمدی سراوانیˈ : به گفته استاندار گیلان تکمیل راه آهن گیلان شامل خط آهن قزوین - رشت به انزلی نیازمند یک هزار میلیارد تومان اعتبار دیگر است و این در حالی است که قرار بود این راه آهن دو سال پیش به بهره برداری […]

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه