زمان بارگزاری این صفحه: 7:49 AM UTC

ابراز تاسف خانه موسیقی از اهانت به شجریان

هیات مدیره خانه موسیقی در جلسه این هفته خود اهانت یک روزنامه به محمدرضا شجریان را غیرقابل قبول و تاسف بار دانست.

ابراز تاسف هیئت مدیره خانه موسیقی از اهانت به شجریان

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

هیات مدیره خانه موسیقی در جلسه این هفته خود اهانت یک روزنامه به محمدرضا شجریان را غیرقابل قبول و تاسف بار دانست.

 

به گزارش صدای گیلان به نقل از سایت خانه موسیقی، هیات مدیره در جلسه این هفته خود اهانت یک روزنامه خاص به محمدرضا شجریان، استاد آواز و رئیس شورای عالی خانه را غیرقابل قبول توصیف کرد و با ابراز تاسف از مطالب منتشره در این روزنامه خواستار حفظ احترام و شان استادان و هنرمندان از سوی رسانه ها شد.

 

هیات مدیره در پیام خود با اشاره به نقش و خدمات بزرگ هنرمندان، بویژه استاد طراز اول و برجسته موسیقی ایران محمدرضا شجریان که حق بزرگی به گردن فرهنگ و هنر کشورداشته و در اعتلای موسیقی ملی ایران از هیچ کوششی دریغ نداشته چنین آورده است:

 

حضور و فعالیت استاد شجریان و نقش و تاثیرات شگرف ایشان در حوزه موسیقی سنتی و ملی ایران چون خورشید می درخشد و نیاز به تعریف و توصیف ندارد.

 

استاد شجریان در بحبوحه انقلاب با مشارکت در ساخت سرودهای ملی و میهنی دوش به دوش مردم انقلابی ایران گام برداشت و با سرودهای ملی و میهنی که همگی جاودانه و ماندگار شده است نقش بزرگ و بی بدیلی را درآن مقطع تاریخی و در همه دوران‌ها ایفا کرده است.

 

ایشان در چندین دهه فعالیت ارزشمند خود بارها نشان داده است که در کنار مردم و برای مردم قدم بر می دارد و هیچگاه و در هیچ بزنگاهی به این مردم که همواره خود را خاک پای آنها دانسته پشت نکرده است و اساسا محبوبیت این استاد یگانه نیز به همین خصلت میهن پرستی و مردمی دوستی ایشان باز می گردد.

 

هیات مدیره خانه موسیقی با اشاره به اتهامات شرم آور این روزنامه تاکید کرده است که بستن اتهامات واهی که در هیچ دادگاهی در قوه قضائیه جمهوری اسلامی به اثبات نرسیده کاری دور از شان رسانه و فرهنگ والای ایرانی و اسلامی آن هم از سوی روزنامه منتسب به ولایت فقیه بوده و هست.

 

در پایان هیات مدیره با آرزوی سلامتی و بهبودی هرچه سریع تر برای رئیس شورای عالی از پزشکان و پرسنل دلسوز بیمارستان کسری، هنرمندان و مسئولان مختلف بویژه حسین فریدون،دستیار ویژه ریاست جمهوری، دکتر هاشمی وزیربهداشت،دکتر زالی رئیس نظام پزشکی و…که با عیادت از استاد شجریان بر طریق مهر و مودت بوده و در کنار استاد بودند سپاسگزاری کرده است.

 

 

مطالب بیشتر؛

  • گورباچف: جنگ سرد جدیدی در حال شکل‌گیری است ميخائیل گورباچف رهبر اتحاد جماهیر شوروی سابق، هشدار داده رهبران غرب و ولادیمیر پوتین جهان را به سمت نوع جدیدی از جنگ سرد می‌کشانند. جنگی که گورباچف مدعی است با کمک او ربع قرن پیش پایان یافته […]
  • احد چمن‌آرا درگذشت «احد چمن‌آرا» از بنیانگذاران مرکز موسیقی بتهوون در سن ۷۹ سالگی در شهر رشت درگذشت.
  • لطفی؛ خرید آب معدنی پول دور ریختن است مدیرعامل آب و فاضلاب شهری (آبفا) گیلان گفت؛ خرید آب معدنی توسط شهروندان فقط پول دور ریختن است.
  • پاشنه آشیل اصلاح‌طلبان، ضعف در شهرستان‌ها است اصلاح طلبان باید از هم اکنون فعالیت جدی و تشکیلاتی خود را از سر بگیرند. در شهرستان‌ها این مسئله از اولویت بسیاری برخوردار است. اگر اصلاح طلبان بایک لیست مشترک وارد انتخابات شوند، می‌توانند صندوق‌های مجلس را فتح کنند هر چند که اصول گرایان هم اجماع کرده […]
  • سیاست ما در مقابل آمریکا هیچ تغییری نخواهد کرد(تصاویر) رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به شعارهای «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آمریکا»ی ملت ایران در روز جهانی قدرس خاطرنشان کردند: جهت‌گیری‌های عظیم حرکت ملت را باید از این شعارها درک کرد نه از زبان مغرض بیگانگان که متأسفانه در داخل نیز برخی کج‌فهم‌ها آنها را تکرار […]


عناوین ویژه