زمان بارگزاری این صفحه: 4:57 AM UTC

ادامه عرضه سی.ان.جی ۵۰۰ تومانی تا پایان امسال

در حالی که طبق مصوبه هیئت دولت قیمت سی.ان.جی در تابستان با ۱۰۰ تومان کاهش عرضه می شود به دلیل استقبال از این سوخت احتمال ادامه عرضه گاز طبیعی با این نرخ تا پایان امسال وجود دارد.

سی.ان.جی ۵۰۰ تومانی

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

در حالی که طبق مصوبه هیئت دولت قیمت سی.ان.جی در تابستان با ۱۰۰ تومان کاهش عرضه می شود به دلیل استقبال از این سوخت احتمال ادامه عرضه گاز طبیعی با این نرخ تا پایان امسال وجود دارد.

 

اواخر خردادماه هیئت دولت طی مصوبه ای تصمیم گرفت در فصل تابستان قیمت سی.ان.جی برای هر متر مکعب از ۶۰۰ تومان به ۵۰۰ تومان کاهش دهد.

 

در واقع دولت با این تصمیم قصد دارد مصرف بنزین را با افزایش سفرهای برون شهری در تابستان کنترل کند. هم اکنون متوسط مصرف بنزین در تابستان به روزانه حدود ۷۳ میلیون لیتر در روز رسیده است.

 

این حجم مصرف در حالیست که به گفته مدیران شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، تولید روزانه بنزین پایه در کشور حدود ۶۵ میلیون لیتر است و باقی نیاز کشور به این فرآورده از طریق واردات تأمین می شود.

 

به گفته مدیر طرح احداث جایگاه های سی ان جی شرکت ملی پخش با توجه به اینکه کاهش قیمت سی.ان.جی در یک ماهه ابتدایی اجرای این مصوبه حدود سه تا پنج درصد افزایش داشته و پیش بینی می شود روند رشد آن تا ۱۰ درصد نیز ادامه یابد این موضوع می تواند عامل موثری در تصمیم گیری برای ادامه عرضه سی ان جی به قیمت کنونی ( هر کیلو ۵۰۰ تومان) باشد.

 

متوسط مصرف روزانه سی.ان.جی پیش از اجرای این مصوبه ۱۹ میلیون متر مکعب بود که به گفته رئیس انجمن صنفی جایگاه داران سی.ان.جی هم‌اکنون با رشد یک میلیون متر مکعبی مصرف این سوخت به حدود ۲۰ میلیون متر مکعب رسیده است./تسنیم

 

مطالب بیشتر؛

  • ائتلاف بین خاتمی ،احمدی نژاد و ناطق ممکن نیست. آیت الله محسن غرویان استاد حوزه و دانشگاه ائتلاف احمدی نژاد با سیدمحمد خاتمی و ناطق نوری را محال می داند.
  • ۱۰ میلیون ایرانی تحت پوشش بیمه سلامت پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛ وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی  در نشست شورای اداری گیلان گفت: ۱۰ میلیون ایرانی تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند.   به گزارش خبرگزاری صداوسیما علی ربیعی در این نشست افزایش سطح رفاه عمومی میان اقشار مختلف را یکی از سیاستهای […]
  • دو خبر کوتاه از تالش محمود شکری روز یکشنبه در دیدار با جمعی از فرهیختگان شهرستان تالش با اشاره به اینکه تالش دارای تمدن و زبان قومی کهن است ، افزود : یکی از درخواست های مردم تالش این است که تالش با وجود قدمت تاریخی و با وسعت سرزمینی تالش زبانان دارای یک مرکز رادیویی مستقل تالش زبان شود . وی بیان کرد : […]
  • وزیر نیرو؛ سد مخزنی آیت الله بهجت باکیفیت فنی بالا ساخته شده است صدای گیلان - وزیر نیرو گفت؛ افتتاح سد مخزنی آیت الله بهجت(شهربیجار) در گیلان کاری باکیفیت فنی بالا و بسیار ارزشمند است.
  • جنگ قدرت میان داعش و القاعده. صدای گیلان - شمار گروه‌های تروریستی که در آفریقا و آسیا به صفوف جریان تروریستی موسوم به "دولت اسلامی" می‌پیوندند افزایش می‌یابد. خشونت این گروه بیشتر از شبکه تروریستی القاعده است و موفقیت بیشتری نیز به دست آورده. […]


عناوین ویژه