زمان بارگزاری این صفحه: 10:02 AM UTC

اعدام دو جنایتکار در زندان مرکزی رشت

دو مرد جنایتکار که در جنایت‌های جداگانه مرد و زنی را به قتل رسانده بودند، سحرگاه دیروز در زندان مرکزی رشت به دار مجازات آویخته شدند.

زندان مرکزی رشت

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

دو مرد جنایتکار که در جنایت‌های جداگانه مرد و زنی را به قتل رسانده بودند، سحرگاه دیروز در زندان مرکزی رشت به دار مجازات آویخته شدند.

 

نخستین اعدامی مرد ۳۷ ساله ای بود که ۲۸ فروردین ۹۱، با انگیزه سرقت، راننده ای را به قتل رساند.

 

مرد جوان در شهر رشت خودروی مقتول را به صورت دربستی کرایه کرد، اما در محلی خلوت با شلیک گلوله راننده را کشت و خودروی پراید را سرقت کرد.

 

پس از گزارش این جنایت به بازپرس جنایی، تحقیقات گسترده ای برای دستگیری قاتل آغاز شد و پس از مدتی سارق مسلح دستگیر و به کشتن راننده اعتراف کرد. با تکمیل تحقیقات در دادسرا پرونده با صدور کیفرخواست برای قاتل به دادگاه کیفری استان گیلان فرستاده شد.

 

در جلسه دادگاه، اولیای دم برای قاتل درخواست قصاص کردند و با توجه به دفاعیات سارق مسلح، درخواست اولیای دم و محتویات پرونده، پنج قاضی جنایی او را به قصاص محکوم کردند. رای دادگاه نیز در دیوان عالی کشور تائید شد.

 

دومین قاتل مرد ۳۳ ساله ای بود که در آخرین روز سال ۹۰ در اقدامی کینه جویانه مادرزنش را کشت.

 

براساس محتویات پرونده، همسر قاتل به دلیل اختلافاتی که با شوهرش داشت خانه شان را ترک کرده و به خانه پدرش در کیاشهر رفته بود. روز حادثه نیز مرد جوان با تهیه بنزین مقابل خانه پدرزنش رفت و آنجا را به آتش کشید که در این آتش سوزی مادرزنش جان باخت.

 

به این پرونده نیز به صورت ویژه در دادسرا رسیدگی شد و پس از تکمیل تحقیقات برای قاتل کیفرخواست صادر شد و قضات دادگاه کیفری او را به قصاص محکوم کردند./جام جم آنلاین

ردیف

نام و نام خانوادگی

نام پدر

سن

اهل / تبعه

۱

آقای (م.م)

هادی

۳۷

گیلان / ایران

۲

آقای (ا.م)

علی

۳۳

گیلان / ایران

مطالب بیشتر؛

  • ماجرای پیامک های دروغین در سفر وزیر بهداشت به گیلان صدای گیلان - به اطلاع می رساند؛ پیامکی که اخیرا از قول رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در خصوص وضعیت بهداشت و درمان استان گیلان منتشر شده است، غیر واقعی و کذب می […]
  • مفتی وهابی همجنس‌گرایی را مجاز دانست فتوای عجیب یکی از مفتی های برجسته وهابیت در عربستان سعودی، مبنی بر جواز همجنس گرایی در اسلام شگفتی رسانه های عراقی را برانگیخت.
  • پرداخت جرائم رانندگی بصورت الکترونیکی دارندگان وسائل نقلیه از این پس می توانند جرائم رانندگی خود را با استفاده از ابزارهای پرداخت الکترونیکی بپردازند.
  • جزییات مرگ دختر مهابادی از زبان منبع ایرنا یک منبع آگاه در آذربایجان غربی جزییات و علت مرگ دختر ۲۶ ساله مهابادی را اعلام کرد.
  • پارازیتی روی موج مذاکره صدای گیلان:سرمقاله امروز روزنامه شرق به قلم دکتر صادق زیبا کلام در متن کوتاهی به تحریم های اخیر امریکا علیه ایران و تاکتیک های مواجه شدن با این موضوع پرداخته است. اعلام فهرست جدیدی از تحریم‌ها توسط ایالات متحده بر ضد برخی موسسات و اشخاص ایرانی که طرف مقابل، آنها را مرتبط با برنامه […]


عناوین ویژه