زمان بارگزاری این صفحه: 3:07 AM UTC

اعدام وزیر دفاع کره شمالی به ضرب گلوله ضدهوایی

سازمان اطلاعات و امنیت کره جنوبی توضیح داده است که دلیل اصلی اعدام وزیر دفاع کره شمالی این بود که او به هنگام سخنرانی رهبر کره شمالی در رژه نظامی، چرت زده بود.

"هیون یونگ چول" وزیر دفاع معدوم کره شمالی

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

وزیر دفاع کره شمالی به دلیل چرت زدن به هنگام سخنرانی رهبر کره شمالی (کیم جونگ اون) اعدام شد.

 

به گزارش عصرایران، حکومت کره شمالی وزیر دفاع این کشور را به ضرب گلوله ضدهوایی اعدام کرده است.

 

به گزارش خبرگزاری رسمی کره جنوبی، “هان کیم بیوم” معاون مدیر سازمان اطلاعات و امنیت این کشور در سخنانی در کمیته پارلمانی کره جنوبی این خبر را اعلام کرد.

"هیون یونگ چول" وزیر دفاع معدوم کره شمالی (راست) در کنار "کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی

“هیون یونگ چول” وزیر دفاع معدوم کره شمالی (راست) در کنار “کیم جونگ اون” رهبر کره شمالی

 

براساس این خبر، “هیون یونگ چول” وزیر دفاع کره شمالی به اتهام توهین به رهبری این کشور، پیروی نکردن از کیم جونگ اون و کم کردن از احترام به او، اعدام شد.
او به صورت علنی و با حضور صدها نفر در روز ۳۰ آوریل اعدام شد.

 

سازمان اطلاعات و امنیت کره جنوبی توضیح داده است که دلیل اصلی اعدام وزیر دفاع کره شمالی این بود که او به هنگام سخنرانی رهبر کره شمالی در رژه نظامی، چرت زده بود.

 

برخی منابع دیگر هم گفته بودند که وزیر دفاع کره شمالی از یکی از دستورات رهبر کره شمالی پیروی نکرده بود.

 

از زمان به قدرت رسیدن کیم جونگ اون رهبر ۳۲ ساله کره شمالی (در دسامبر ۲۰۱۱ ) او افراد زیادی را از مقامات سابق و کسانی که در دوران حکمرانی پدرش مناصب بالا داشته اند حذف کرده است. در یکی از بحث برانگیز ترین این حذف ها و اعدام ها رهبر جوان کره شمالی در اواخر سال ۲۰۱۳ ” جانگ سونگ تائگ” شوهر عمه متنفذ خود را به طرز فجیعی اعدام کرد.

"هیون یونگ چول" وزیر دفاع معدوم کره شمالی

“هیون یونگ چول” وزیر دفاع معدوم کره شمالی

 

اتهام این مقام سابق کره شمالی تلاش برای توطئه علیه کیم جونگ اون اعلام شد. بر اساس گزارش هایی که سازمان اطلاعات کره جنوبی منتشر کرده است شوهر عمه رهبر کره شمالی به صورت زنده خوراک دهها سگ گرسنه شده است.

 

به دلیل بسته بودن فضای کشور کره شمالی غالب خبرها و گزارش ها درباره تحولات داخلی این کشور از سوی سازمان های اطلاعاتی و دولتی کره جنوبی و رسانه های این کشور منتشر می شود و در اغلب موارد این گزارش ها قابل راستی آزمایی نیست.

"هیون یونگ چول" وزیر دفاع معدوم کره شمالی

“هیون یونگ چول” وزیر دفاع معدوم کره شمالی

 

۳ هفته پیش سازمان اطلاعات کره جنوبی اعلام کرد کیم جونگ اون قرار است برای نخستین سفر خارجی خود به منظور شرکت در مراسم هفتادمین سالگرد پایان جنگ دوم جهانی به مسکو سفر کند، اما دولت کره شمالی هفته گذشته اعلام کرد رهبر کره شمالی در این مراسم حضور نخواهد داشت و به نمایندگی از کره شمالی نماینده ای رسمی به این مراسم خواهد رفت.

مطالب بیشتر؛

  • «پوچاشال» را زیر نگیرید یک گربه جنگلی، روز گذشته، 24 شهریور در محدوده پرسی‌گاز رشت واقع در جاده رشت به سمت انزلی در اثر برخورد با اتومبیل کشته شد. به گزارش صدای گیلان به نقل از ایسنا، نکته قابل توجه درباره گربه جنگلی کشته شده در جاده رشت به انزلی، این است که برخی مسافران در مواجهه با این گربه، فرق گربه […]
  • کشف ۵۰ کیلو تریاک از خودروی زن و شوهر قاچاقچی در رودبار فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان از کشف ۵۰ کیلوگرم ماده مخدر تریاک از خودروی یک زن و شوهر قاچاقچی در شهرستان رودبار خبر داد.
  • رییس جمهور؛فرهنگ با ون و پاسبان درست نمی‌شود یک زمانی اوایل انقلاب یک فردی به من گفت که پیاده‌روهای ما مشکلات بسیاری دارد و زن و مرد در آنجا با یکدیگر راه می‌روند و تنها راهش این است که وسط پیاده‌روها دیوار بکشیم/واقعا راه ایجاد عفاف برای بانوان ما تنها ون است راه دیگری […]
  • ماجرای زنگوله بال در فومن/ عقابی که رهایی یافت/ تخریب 16 باب کوره زغال در شهرستان تالش/ تصاویر با حکم مرجع قضایی 16 باب کوره زغال گیری در منطقه اوله کری بخش اسالم که بدون رعایت مسائل زیست محیطی و اخذ مجوز اقدام به احداث واحد های مذکور نموده بودند تخریب شد .
  • وجود سلایق مختلف در فرهنگ موجب پویایی آن است مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تجربیات انقلاب اسلامی را عینیت مدیریت جهادی مردان و زنان این مرز و بوم دانست و گفت: صداقت، سلامت و کار مولفه‌های مدیریت جهادی است. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه گیلان، دکتر فیروز فاضلی، مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان […]


عناوین ویژه