زمان بارگزاری این صفحه: 4:26 AM UTC

اعدام وزیر دفاع کره شمالی به ضرب گلوله ضدهوایی

سازمان اطلاعات و امنیت کره جنوبی توضیح داده است که دلیل اصلی اعدام وزیر دفاع کره شمالی این بود که او به هنگام سخنرانی رهبر کره شمالی در رژه نظامی، چرت زده بود.

"هیون یونگ چول" وزیر دفاع معدوم کره شمالی

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

وزیر دفاع کره شمالی به دلیل چرت زدن به هنگام سخنرانی رهبر کره شمالی (کیم جونگ اون) اعدام شد.

 

به گزارش عصرایران، حکومت کره شمالی وزیر دفاع این کشور را به ضرب گلوله ضدهوایی اعدام کرده است.

 

به گزارش خبرگزاری رسمی کره جنوبی، “هان کیم بیوم” معاون مدیر سازمان اطلاعات و امنیت این کشور در سخنانی در کمیته پارلمانی کره جنوبی این خبر را اعلام کرد.

"هیون یونگ چول" وزیر دفاع معدوم کره شمالی (راست) در کنار "کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی

“هیون یونگ چول” وزیر دفاع معدوم کره شمالی (راست) در کنار “کیم جونگ اون” رهبر کره شمالی

 

براساس این خبر، “هیون یونگ چول” وزیر دفاع کره شمالی به اتهام توهین به رهبری این کشور، پیروی نکردن از کیم جونگ اون و کم کردن از احترام به او، اعدام شد.
او به صورت علنی و با حضور صدها نفر در روز ۳۰ آوریل اعدام شد.

 

سازمان اطلاعات و امنیت کره جنوبی توضیح داده است که دلیل اصلی اعدام وزیر دفاع کره شمالی این بود که او به هنگام سخنرانی رهبر کره شمالی در رژه نظامی، چرت زده بود.

 

برخی منابع دیگر هم گفته بودند که وزیر دفاع کره شمالی از یکی از دستورات رهبر کره شمالی پیروی نکرده بود.

 

از زمان به قدرت رسیدن کیم جونگ اون رهبر ۳۲ ساله کره شمالی (در دسامبر ۲۰۱۱ ) او افراد زیادی را از مقامات سابق و کسانی که در دوران حکمرانی پدرش مناصب بالا داشته اند حذف کرده است. در یکی از بحث برانگیز ترین این حذف ها و اعدام ها رهبر جوان کره شمالی در اواخر سال ۲۰۱۳ ” جانگ سونگ تائگ” شوهر عمه متنفذ خود را به طرز فجیعی اعدام کرد.

"هیون یونگ چول" وزیر دفاع معدوم کره شمالی

“هیون یونگ چول” وزیر دفاع معدوم کره شمالی

 

اتهام این مقام سابق کره شمالی تلاش برای توطئه علیه کیم جونگ اون اعلام شد. بر اساس گزارش هایی که سازمان اطلاعات کره جنوبی منتشر کرده است شوهر عمه رهبر کره شمالی به صورت زنده خوراک دهها سگ گرسنه شده است.

 

به دلیل بسته بودن فضای کشور کره شمالی غالب خبرها و گزارش ها درباره تحولات داخلی این کشور از سوی سازمان های اطلاعاتی و دولتی کره جنوبی و رسانه های این کشور منتشر می شود و در اغلب موارد این گزارش ها قابل راستی آزمایی نیست.

"هیون یونگ چول" وزیر دفاع معدوم کره شمالی

“هیون یونگ چول” وزیر دفاع معدوم کره شمالی

 

۳ هفته پیش سازمان اطلاعات کره جنوبی اعلام کرد کیم جونگ اون قرار است برای نخستین سفر خارجی خود به منظور شرکت در مراسم هفتادمین سالگرد پایان جنگ دوم جهانی به مسکو سفر کند، اما دولت کره شمالی هفته گذشته اعلام کرد رهبر کره شمالی در این مراسم حضور نخواهد داشت و به نمایندگی از کره شمالی نماینده ای رسمی به این مراسم خواهد رفت.

مطالب بیشتر؛

  • شکوه یلدا در باور اهالی آستارا شب یلدا درازترین شب سال ، اول برج جدی و شروع چله بزرگ زمستان که از دیرباز به عنوان یکی از شب های پرخاطره و به یاد ماندنی ایرانیان به حساب می آید ، نزد مردم شهرستان مرزی آستارا از جایگاه مهم فرهنگی و اجتماعی برخوردار […]
  • دختران تحصیل کرده مجرد می مانند بر اساس آمار، نزدیک به یک میلیون دختر بالای ۳۰ سال اصلا ازدواج نکرده در ایران زندگی می کنند که از مرز ۳۰ سالگی گذشته اند.
  • هشدار هوا شناسی گیلان؛ آبگرفتگی معابر و طغیان احتمالی رودخانه ها سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت : از عصر روز پنجشنبه با نفوذ سامانه خنک بارش زا به استان آبگرفتگی معابر عمومی و طغیان احتمالی رودخانه ها طی سه روز پس از آن پیش بینی می شود […]
  • حذف یارانه خانوارهای با درآمد بالای 2.5 میلیون تومان نماینده رشت و عضو کمیسیون تلفیق مجلس از حذف یارانه خانوارهای با درآمد بالای 2.5 میلیون تومان در سال 94 خبر داد و گفت: صرفه جویی حاصل از حذف خانوارها در هر استان، برای ایجاد اشتغال مولد و کمک به بنگاه های تولیدی همان استان به مصرف خواهد […]
  • برگزاری شب شعر گیلکی در رشت صدای گیلان - دبیر برگزاری شب شعر هفته فرهنگ و هنر رشت از برگزاری شب شعر گیلکی، عصر روز شنبه 4 بهمن در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء (ص) رشت خبر داد.


عناوین ویژه