زمان بارگزاری این صفحه: 6:38 PM UTC

افتتاح مرکز تفریحات دریایی منطقه آزاد انزلی/ تصاویر

مرکز تفریحات دریایی این منطقه به عنوان مجهزترین و مناسب ترین مرکز تفریحات دریایی شمال کشور، با حضور استاندار، نمایندگان مجلس، مدیران دستگاه ها، فرمانداران و شهرداران استان و فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران گردشگری مورد بهره برداری قرار گرفت.

افتتاح مرکز تفریحات دریایی منطقه آزاد انزلی

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

مرکز تفریحات دریایی این منطقه به عنوان مجهزترین و مناسب ترین مرکز تفریحات دریایی شمال کشور، با حضور مهندس رضا مسرور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان، دکتر محمد علی نجفی استاندار گیلان، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، فرمانداران و شهرداران شهرهای گیلان، فرمانداران و شهرداران گیلان و فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران گردشگری مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

این طرح گردشگری دریایی که مرحله نخست آن در قالب دو طرح آقایان و بانوان در ساحل منطقه آزاد انزلی ساخته شده، مجموع مساحت پهنه های خشکی و آبی آقایان و بانوان آن، بالغ بر ۵/۵ هکتار می باشد که از محل منابع درآمدی سازمان منطقه آزاد انزلی ایجاد شده است.

 

فرایند مراحل طراحی و ساخت این مجموعه از دی ماه سال گذشته آغاز و ۸ مرداد ماه جاری رسماً مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

بر اساس این گزارش : سالن انتظامات و ورودی، دو ساختمان رختکن مجهز به ۱۱۰۰ کمد لباس MDF ضد آب با روکش pvc و قفل مغناطیسی، بهمراه ساختمان ناجیان غریق و کمکهای اولیه و کافی شاپ چوبی، بخشی از امکانات مرکز تفریحات دریایی منطقه آزاد انزلی است.

 

زمین والیبال ساحلی استاندارد، ۴۰ عدد دوش روباز صحرایی(مجموعاً ۸۰ دوش) که بر روی پیاده روهای چوب پلاس نصب شده، ۲۰۰ عدد تخت آفتاب گیر دور استخری، سایه بانهایی با پوشش سنتی گیلان(حصیر)، سالن ماساژ و چترهای آفتابگیر ساحلی از دیگر امکاناتی است که در این مرکز تعبیه شده است.

 

از سوی دیگر در مرکز تفریحات دریایی منطقه آزاد انزلی امکانات لازم برای بهره برداری معلولین در نظر گرفته شده و این مرکز دارای حدود ۱۰۰۰ متر مریع پیاده رو با اختلاف سطح یک و نیم متر از ساحل برای فرآهم نمودن امکان دسترسی به امکانات سایت می باشد.

 

وجود برج نور جهت روشنایی و امکان شنا و بهره گیری از امکانات مرکز در شب، فضای سبز متناسب با ساحل در کنار جاده دسترسی و پارکینگ و سرویس بهداشتی مجهز از دیگر امکانات موجود در این طرح می باشد.

 

گفتنی است این پروژه به منظور بالا بردن ضریب ایمنی گردشگران در بهره گیری از مواهب طبیعی دریای خزر، توسعه ورزشهای آبی – ساحلی در محدوده منطقه، بالا بردن سطح امکانات و تسهیلات قابل ارائه به گردشگران و ارائه الگویی مناسب از طرح های ساحلی -گردشگری بنا به دستور رئیس هیات مدیره و مدیر عامل این سازمان از سوی معاونت فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد انزلی اجرا و به بهره برداری رسید.

 
(روابط عمومی وامور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی – عکس ؛ رامین مقدم)

مطالب بیشتر؛

  • تجميع زندانهاي صومعه سرا و فومن سيد حميد حسيني مدير كل زندانهاي استان گيلان در بازديد از پروژه در دست ساخت زندان شمال غرب در منطقه ضيابر از توابع صومعه سرا ، از تجميع زندانهاي صومعه سرا و فومن با هدف ارتقاء وضعيت اسكان و خدمات متناسب با حقوق شهروندي زندانيان در اين مركز خبر […]
  • میانه روی و اعتدال شرط اصلی فعالیت‌های فرهنگی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه تدبیر و تفکر با شتاب کاری متفاوت است گفت؛ هدف ما تعمیق کارها و فعالیت‌های فرهنگی است و میانه روی و اعتدال شرط اصلی ما در فعالیت‌های فرهنگی […]
  • هواشناسی؛ وزش باد شدید از عصر فردا در گیلان هواشناسی - صدای گیلان؛ کارشناس هواشناسی گیلان وضعیت هوای این استان را همراه با وزش باد شدید و رعد و برق برای عصر فردا پیش‌بینی کرد.
  • داعش دست دزد را قطع کرد/ تصاویر گروه داعش «حد سرقت» را بر یکی از شهروندان سوری جاری کرد. شبه نظامیان داعش، دست فردی را که مدعی بودند دزدی کرده، در شهر رقه سوریه قطع کردند.
  • جنگل منطقه کوته کومه دود می‌شود! نبود گاز طبیعی و آب شرب از مشکلات عمده مردم منطقه کوته کومه است و مردم منطقه برای تأمین سوخت خود از هیزم‌های بریده شده درختان جنگلی استفاده می‌کنند.


عناوین ویژه