زمان بارگزاری این صفحه: 9:27 AM UTC

ترور یکی از رهبران حماس توسط داعش/ تصویر

عناصر داعش یکی از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین “حماس” را هنگام خروج از مسجدی در اردوگاه یرموک در جنوب دمشق، ترور کردند.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

دو فرد نقابدار “مصطفی الشرعان” را یکشنبه شب هنگام خروج از مسجد عبدالقادر الحسینی در اردوگاه یرموک از ناحیه سر هدف گلوله قرار دادند و یک ساعت پس از انتقال، خبر کشته شدن این رهبر حماس اعلام شد.

 

الشرعان، مدیر سابق سازمان خیریه فلسطین بود، وی در زمینه امدادرسانی به آوارگان فلسطینی در اردوگاه یرموک نقشی اساسی داشت. با وجود آن که اردوگاه الیرموک در ماه آوریل گذشته، به اشغال داعش درآمده بود، الشرعان حاضر نشد این اردوگاه و آوارگان فلسطینی را ترک کند.

 
وی جمعیت امدادرسانی الوفاء را تاسیس کرد و تا روزی که توسط عناصر داعش او را ترور کردند، همچنان به امدادرسانی به فلسطینی های اردوگاه یرموک اهتمام داشت.

 
الشرعان، دومین مسؤول جنبش حماس است که توسط داعش ترور می شود.

 
“ابوصهیب الحورانی” که از همراهان نزدیک الشرعان بود در ماه آوریل گذشته، به همین شیوه توسط عناصر داعش کشته شد.

 
اردوگاه آوارگان فلسطینی یرموک در سوریه از ماه آوریل گذشته، توسط عناصر داعش و جبهه النصره و شماری دیگر از گروه های مسلح تروریست اشغال شد./العالم

مطالب بیشتر؛

  • سعیدآبادی؛ کمپین فعالان رسانه و مجلس مستقل آینده ادامه دارد سعیدآبادی گفت:کمپین فعالان رسانه و مجلس مستقل آینده ادامه دارد و می خواهد شان مجلس شورای اسلامی را به آن بازگرداند.
  • اقدام جالب رییس شورای شهرستان رشت صدای گیلان؛ اسم استعاری شهر رشت ، شهر باران است .ولی گاهی وقتی به سیما و منظر شهر نگاه می کنیم به شکل سرسام آوری پر شده است از بنر های تبلیغاتی و تبریک و امثالهم.که البته مطلب جالبی هم  در سایت "گیلانیان با همین مضمون نوشته شده بود که ؛ شهر باران است یا بنر باران". هر چند شاید بخشی از […]
  • دستگیری باند سارقان طلا و جواهرات از خانه های ویلایی رشت دو زن و سه مرد كه با تشكيل يك باند دست به سرقت از منازل در رشت و شهرهای دیگر گیلان مي‌زدند، از سوي پليس بازداشت شدند.
  • ولایت؛ یکی از ارکان مهم وحدت‌آفرینی حجت‌الاسلام والمسلمین سعید مهدوی چد روز پیش در جمع خبرنگاران با اشاره به وحدت حوزه و دانشگاه اظهار کرد: روز دانشجو و وحدت حوزه و دانشگاه یکی از مهم‌ترین روزهای پر افتخار در کشور محسوب می‌شود و دارای پیام مقابله با استکبار و پیگیری عزت‌خواهی جامعه اسلامی […]
  • هدیه البغدادی به داعشی های مشتاق ازدواج ابوبکر البغدادی رهبر گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، اعلام کرد به هر کدام از نیروهای این گروه تندرو که قصد ازدواج دارد، هدایایی تعلق خواهد گرفت. به گزارش «تیک»، برپایه گزارش دیده بان حقوق بشر سوره، این هدایا، شامل منزل مسکونی، اثات منزل، مبلغ 1200 دلار می شود. دیده بان حقوق بشر […]


عناوین ویژه