زمان بارگزاری این صفحه: 2:08 PM UTC

سد شفارود باعث تخریب ۱۷۵هکتار از جنگلهای خزری خواهد شد

سد شفارود – صدای گیلان؛ به گفته انگورج احداث این سد با موازین زیست محیطی منطقه مغایرت دارد و بر اثر آن حیات ۱۷۵ هکتار از جنگل های خزری به مخاطره می افتد.

سد شفارود

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

سازمان جنگل ها بدون ابلاغ زیست محیطی هیچ موافقتی را برای احداث سد شفارود اعلام نمی کند.

معاون امور جنگل سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور اظهار کرد: این سازمان هیچ موافقتی را بدون ابلاغ زیست محیطی سازمان جفاظت محیط زیست برای احداث سد شفارود اعلام نمی کند.

 

بهزاد انگورج در گفت و گو با مرکز اطلاع رسانی پیام طبیعت سازمان جنگل ها گفت: سد شفا رود یکی از پروژه های کلان است که نیاز به ارزیابی زیست محیطی دارد و بدون آن امکان موافقت با ساخت سد وجود ندارد.

 

به گفته انگورج احداث این سد با موازین زیست محیطی منطقه مغایرت دارد و بر اثر آن حیات ۱۷۵ هکتار از جنگل های خزری به مخاطره می افتد.

 

وی تصریح کرد: این سازمان در داخل جنگل قائل به احداث سد نیست و اصولاً رویکرد سازمان جنگل ها با ساخت سد در جنگل سازگاری ندارد.

 

انگورج درباره سابقه ساخت سد شفارود نیز گفت: ساخت این سد به سالیان گذشته بر می گردد و اکنون این پروژه حدود ۱۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در محل دریاچه سد تعداد زیادی از درختان ارزشمند جنگلی از بین رفته است.

 

بر اساس این گزارش، پیش از این مدیرکل دفتر ارزیابی سازمان حفاظت محیط زیست از مخالفت این سازمان با ساخت سد شفا رود در گیلان به دلیل تخریب بیش از ۱۷۵ هکتار از جنگل های هیرکانی خبر داد و اعلام کرد: سازمان حفاظت محیط زیست گزارش ارزیابی خود را به هیات دولت ارائه کرده است.

مطالب بیشتر؛

  • برندگان جایزه «نوبل مضحک» 2014 معرفی شدند بیست و چهارمین مراسم اعطای جایزه «ایگ‌نوبل» (نوبل مضحک) روز پنجشنبه 18 سپتامبر (27 شهریور) با اعلام اسامی 10 برنده نهایی در دانشگاه هاروارد برگزار شد. به گزارش صدای گیلان به نقل از ایسنا، جایزه «ایگ‌نوبل» تقلیدی تمسخرآمیز از جایزه نوبل است که همه ساله در آستانه اعلام نتایج جایزه نوبل […]
  • اتهـام امنیتی معـاون شهردار تهران چیست؟ این مدیر ارشد شهرداری علاوه بر این اتهام امنیتی، به اختلاس نیز متهم است. او در قبال یکی از پارکینگ‌های عمومی شمال تهران نیز زمینی در خیابان فرشته دریافت کرده است.
  • بارش برف در برخی محورهای استان گیلان صدای گیلان - مانده پلیس راه گیلان با بیان اینکه محورهای کوهستانی اسالم به خلخال و پونل بارش برف است، گفت: به همراه داشتن زنجیر چرخ در مناطق کوهستانی و برف‌گیر گیلان ضروری […]
  • اولین کنسرت بانوان همخوان در رشت/ پوستر برگزاری اولین کنسرت بانوان همخوان در رشت.
  • حمله موشکی داعش به اسرائیل شاخه گروه تروریستی داعش در مصر مسئولیت پرتاب سه راکت به اراضی رژیم صهیونیستی را بر عهده گرفت.


عناوین ویژه